Woonplus nieuws Transformatie Wetenschappersbuurt van start! t Woonplus Schiedam pakt 'Zichtbaar' door Gemeente Schiedam, ERA Contour en Woonplus Schiedam tekenen overeenkomsten Algemeen Jaarplan 2016 "Zichtbaar' Woonplus om haar sociale woningvoorraad te vernieuwen. Na de transformatie is 'De Nieuwe Wetenschappers' een kindvriende lijke, groene wijk met een combinatie van sociale huurwoningen en betaalbare koop woningen. Planning Met de ondertekening van de overeenkom sten staat niets de start van de werkzaam heden meer in de weg. De bewoners van de woningen die als eerste worden gesloopt zijn al verhuisd. Binnenkort draagt Woonplus deze woningen over aan de gemeente, die de woningen gaat slopen. Naar verwachting start de sloop eind maart. De eerste wonin gen worden naar verwachting in de zomer van 2017 opgeleverd. In 2021 moeten de laatste nieüwe woningen zijn opgele verd. Meer informatie is te vinden op www.denieuwewetenschappers.nl. Bianca Seekles (directievoorzitter ERA Contour), burgemeester Lamers en Bob Venhuizen (directeur bestuurder Woonplus Schiedam) tekenden diverse overeenkomsten voor 'De Nieuwe Wetenschappers Op 5 februari gaven de gemeente Schiedam, ERA Contour en Woonplus Schiedam het startsein voor de transformatie van de Wetenschappersbuurt. Dat deden zij door verschillende overeenkomsten te tekenen. Onder de naam 'De Nieuwe Wetenschappers' wordt dit deel van Schiedam Oost een aantrekkelijke, gevari eerde en groene buurt. In de Wetenschappersbuurt worden 293 woningen gesloopt. Daarvoor in de plaats komen 148 nieuwe eengezinswoningen. ERA Contour ontwikkelt en bouwt de wo ningen. De helft van de woningen verhuurt Woonplus als sociale huurwoning, de andere helft zijn koopwoningen. Woonplus pakt ook tachtig bestaande woningen aan door groot onderhoud en renovatie. De gemeente richt de openbare ruimte opnieuw in. Gezamenlijke gebiedsvisie Vastgoedstrateeg Eline Busser is vanuit Woonplus nauw betrokken bij de ontwikke ling. "Ruim twee jaar geleden zijn we met bewonersvereniging Schiedam Oost, bewo ners uit de wijk, gemeente Schiedam, ERA Contour en andere betrokkenen van start gegaan om te werken aan een visie voor de Wetenschappersbuurt. Dat we binnen twee jaar ook daadwerkelijk met de uitvoer star ten, is een enorme prestatie. Een mijlpaal die mede mogelijk is door de intensieve samenwerking tussen alle betrokken partij en", aldus Eline. Positieve impuls De herstructurering van de Wetenschappers buurt sluit aan bij de woonvisie van de gemeente Schiedam en bij de ambities van In 2014 stelde Woonplus haar onder nemingsplan bij op de veranderde woningmarkt en het nieuwe Rijks beleid. Ook werd de eigen organisatie hierop aangepast. Met de aangepaste koers kon Woonplus in 2015 weer 'gewoon aan de slag'. In 2016 maken wij de resultaten daarvan voor ieder een 'zichtbaar'. Waar verwijst de titel 'zichtbaar' van het jaarplan naar? "We werken vol energie aan de uitvoering van onze kerntaak: het onderhouden, beheren, bouwen en verhuren van wonin gen in de sociale sector", zegt directeur bestuurder Bob Venhuizen. "Na een aantal roerige jaren gingen we vorig jaar weer 'gewoon aan de slag'. Dit jaar pakt Woonplus 'zichtbaar' door en laten wij aan iedereen de resultaten laten zien". Wat wordt voor iedereen zichtbaar? "Een groot deel van onze inkomsten besteden wij in 2016 direct aan werk zaamheden in het (planmatig) onderhoud en investeren wij in onze woningen. Zo gaan wij aan de slag met grootschalig onderhoud in de Van Beethovenflat en de Heijermansflat. We starten met de tweede fase van de renovatie aan de Monseigneur Nolenslaan en renoveren we woningen aan de Johan de Wittsingel en de Alphons Ariënsstraat. Ook starten we met de nieuwbouw in de Wetenschap persbuurt". En verder? "Wij zijn transparant en maken zichtbaar dat wij de juiste dingen doen en dat ook goed doen. Daar waar het beter kan, willen wij daar als organisatie van leren. En Woonplus kan het niet alleen. Samen met de gemeente Schiedam, het SOBO en andere partners werken we aan de mooie stad Schiedam. Wij maken de verbinding naar buiten, naar onze klanten en stake holders. Dat wordt zeker zichtbaar". Jaarplan lezen? Bent u geïnteresseerd in de inhoud van het Jaarplan 2016? U vindt het op www.woonplus.nl in de rubriek 'over woonplus' onder 'publicaties/jaarplannen'. Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. Colofon (010) 20 45 204 Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 30 maart 2016. H

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 12