Mee eens? Maak één grote sportclub voor heel Schiedam Fik Meijer Jeugdvoorstellingen in Wenneker Cinema Wie verdient er een verwenmoment? Kunstklas in het museum Vaccinatiedag in sporthal Margriet Stolpersteine in Schiedam Minibieb in Tuindorp open Schiedam doet verslag Optreden voor Zonnebloem KunstWerkt 25 jaar oud O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 februari 2016 19 r "7^ Een film over dinosaurussen doet het altijd goed bij kinderen. Ook The Good Donosaur is een kaskraker. SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait van 25 tot en met zondag 28 februari de film 'The Good Dinosaur' voor de jeugd. De film geeft antwoord op een eeuwen oude vraag: wat als de me teoor die het leven op aarde SCHIEDAM - Het Centrum voor Jeugd en Gezin organi seert woensdag 2 maart een vaccinatiedag in sporthal Margriet van 13.00 tot 16.30 uur. De ouders van de kinderen die gevaccineerd moeten worden, ontvangen persoon lijk een uitnodigingsbrief. Omdat een vaccinatie best spannend kan zijn is er een speciale website: www.een- voorgoed veranderde niet was ingeslagen? De voor stellingen vinden plaats in de kleine zaal, meestal om 15.00 uur (alleen zondag 13.00 uur). Reserveren kan via VVV, tel. 473 30 00 of www.wennekercinema.nl. prikzogepiept.nl, waar meer informatie op te vinden is. Want wat is dat eigenlijk, een 'vaccinatie'? Tijdens de vaccinatiedag worden 9-ja- rige kinderen tegen difte rie, tetanus, polio (DTP) en bof, mazelen en rodehond (BMR) ingeënt. Meisjes die dit jaar 13 worden, ontvan gen de vaccinatie tegen het baarmoederhalskankervi- rus (HPV). Door Kor Kegel SCHIEDAM - Sportliefheb bers volgen met leedwezen de aftakeling en het verloop van eens roemruchte voet balclubs. Het faillissement van SVDPW brengt de dis cussie over de toekomst van het Schiedamse voetbal in een stroomversnelling. "La ten alle clubs fuseren tot één grote Schiedamse sportver eniging, met een zaterdag- tak en een zondagtak," zeg gen stamgasten van .café De Unie, die vrijwilligerswerk doen bij clubs als HBSS en SCHIEDAM - De Mobile Spa van Ries Cosmetics is een luxe ingerichte salon op wielen die onder andere wordt ingezet om op locatie te kunnen behandelen, di agnosticeren en ondersteu ning te bieden aan de huid deskundigen die er werken. Op 8 maart staat de Mobile Spa van 10.00 tot 16.00 uur in-Hof van Spaland, voor de ingang van de Blauwe Brug. Hier geeft Marga van den Bergh van Skin Deep Huid- verbetering uit Schiedam mensen met kanker een ver wenmoment. Ben je of ken je iemand die in aanmerking komt voor PPSC. "Met één vereniging heb je financiële stabiliteit," zeggen ook liefhebbers in café De Babbelaar. „Het vrij willigerswerk loopt overal terug en veel verenigingen komen in problemen. Met één vereniging heb je min der vrijwilligers nodig." „Hang je er ook' andere tak ken van sport aan, dan kan het nog een omnivereni- ging zijn ook," zegt PPSC- lid Rob van Lith. Volgens Aad Rademakers, actief bij HBSS, komt het bij elke fu sie voor dat er vrijwilligers afhaken, omdat de sfeer ver- zo'n verwenmoment, meld je dan aan via info@skin- deep.nl. Tongdiagnose Het is ook mogelijk om in de Mobile Spa een diagnose te laten stellen omtrent de huid in relatie tot vitaliteit, hierbij speelt tongdiagnos tiek een belangrijke rol. Tongdiagnostiek kan van belang zijn voor mensen met psoriasis, eczeem, acne, rosacea en vitiglio. Deze 'ge- zonde'mensen die dat die dag laten doen sponsoren met hun gezichtsbehande ling of tongdiagnose dan Pink Ribbon. andert of omdat ze alles bij het oude willen laten. Er zijn de laatste jaren veel fusies geweest en telkens doet het weer pijn als een club zijn identiteit verliest. „Er zullen nog meer fusies komen en telkens zal er weer onvrede zijn. Je kunt al die ellende voorkomen door in één keer een superfusie te organise ren," zegt Rademakers. Eén grote sportvereniging kan zoveel élan krijgen, dat het juist nieuwe bestuurskracht en vrijwilligers oplevert. Mee eens? redactie.ns® persgroep.nl SCHIEDAM - Bij de laatste af levering Lunchlezen van dit seizoen komt zondag 6 maart Fik Meijer op be zoek. Deze lezing is uitver kocht. Meijer zal vertellen over zijn laatste boek Jezus en de vijfde evangelist dat gaat over Jezus en de wereld waarin hij leefde, zoals die beschreven is daar de Jood se geschiedschrijver Flavius Josephus. Verder vertelt hij over het waarheidsgehalte van de geboorteverhalen van Jezus. Tijdens Lunchlezen vertelt een schrijver over en uit zijn werk en in de pauze wordt een lunch geserveerd. De middagen beginnen om twaalf uur. In november be gint het nieuwe seizoen. Meedoen met een Kunstklas die geheel in het teken staat van de tentoonstelling 'Ik hou van Holland' in het Stedelijk Museum Schiedam? Zaterdag 27 februari is er een proefles, kinderen van 10.30-11.30 uur, volwassenen van 13.30-14.30 uur. De eerste (echte) les start op zaterdag 5 maart. Aanmelden graag via info@stedelijkmuseumschiedam.nl. Op de Rotterdamsedijk 208 begint de steenlegging. Op het speelplaatsje In Tuindorp Kethel, tegenover het wijkgebouw 't Schooltje, is afgelopen zaterdag een minibieb voor kinderen geopend, gerealiseerd na een gehonoreerde aanvraag uit het 'wijkbudget bewonersinitiatief'. De sluiting van de bibliotheek in de Blauwe Brug was de aanvankelijke aanleiding, maar het mini-bibliotheekje, waar de kinderen gratis boeken kunnen lezen of ruilen, is ook bedoeld als iets bindends voor de bewoners van Tuindorp. Ouders en groot ouders kunnen bier voorleesboeken lenen voor de kleintjes en voor de groteren is er keus uit jeugdboeken. "De foto, gemaakt door Joop Binkhorst, tijdens de opening aan het begin van de voorjaarsvakantie, laat zien dat het een succes kan worden", vindt Nelleke de Jong. Woensdag 24 februari om 13.00 uur vindt er een herden kingsbijeenkomst plaats ter gelegenheid van de plaatsing van een nieuwe reeks herdenkingsstenen. Er worden die middag 20 herdenkingsstenen geplaatst op 9 locaties. Eerste locatie is op de Rottérdamsedijk. "Stolpersteine" (letterlijk "struikelstenen") zijn stenen van 10x10 cm met daarop een messing plaatje waarin de naam, geboortedatum, deportatiedatum en plaats en datum van overlijden zijn gestanst van slachtoffers van het Nazire gime. Stichting Stolpersteine Schiedam heeft zich ten doel gesteld om in Schiedam alle Joden, Sinti en Roma, politieke gevangenen, homoseksuelen, Jehova's getuigen en euthana- sie-slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog te herdenken. Heb je zelf een goed verhaal of net iets meegemaakt waar iedereen meer van moet weten? Schrijf dan zelf mee met de krant via de website www.nieuwestads- blad.nl. Op de nieuwe website kan iedereen makkelijk een bericht plaatsen én...: berichten van meeschrijvers krijgen voorrang in de papieren krant. Schrijf een korte tekst en voeg een leuke liggende (horizontale) foto van voldoende resolutie toe en zeer waarschijnlijk staat jouw bericht dan in de eerstvol gende krant op de pagina 'Schiedam doet verslag'. Het was een drukte van belang in de aula van Spieringshoek. Het Schiedamse Shantykoor Stuurloos en Rijnmondband 3 traden zaterdagmiddag samen op voor de Zonnebloem in Schiedam in de aula van Scholengemeenschap Spierings hoek. Er waren ruim 200 gasten van de Zonnebloem aanwezig deze middag: een jaarlijkse traditie, met dit jaar als muzika le verrassing een gastoptreden van stadsgenoot Rijnmond band 3 Deze gezellige middag werd afgesloten door een gezamen lijk optreden van Shantykoor Stuurloos en Rijnmondband 3 met de liederen 'Als de klok van Arnemuiden' en 'Het Klei ne café aan de haven' wat door alle aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. In oktober 1989 namen vijf Schiedamse kunstenaars het ini tiatief tot de oprichting van een stichting die het culturele klimaat in Schiedam een nieuwe, noodzakelijke impuls zou geven. Na ruim een jaar van voorbereiding, waarin andere kunstenaarsinitiatieven in verschillende steden werden be zocht, statuten opgesteld en bestuursleden gevonden, werd met ondersteuning van de gemeente Schiedam, op 23 janu ari 1991 de Stichting KunstWerkt in het Stedelijk Museum Schiedam officieel opgericht. Zonder de inzet van veel an dere kunstenaars en vrijwilligers was de stichting niet wat ze nu is! Over dit jubileum gaat de expositie die zondag 13 maart om 16.00 uur wordt geopend bij Ruimte in Beweging in de Boterstraat 81. Een foto uit de oude doos met de eerste kunstenaars.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 19