Veel te veel afval! Sprookjesachtige blik Flinke discussie over wel of niet tegen boom plassen [JjjJ Wij hebben lokale marktkennis Nieuwe* Senioren KUNST OP DE BRUG Win het album Hitzone 76 op twee cd's Sloop Singelschool met hindernissen OP ZOEK NAAR UITSTRALING Facebook Verhuizen of verbouwen? Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 5000 euro voor theater maken Zet zelf je nieuws online! nvm Uw NVM-makelaar is regiospecialist Woningmarkt in de regio Rotterdam zit in de lift Forse rente daling Meer aanbod nieuwbouwwoningen! Woningmarkt in de Drechtstede,, neen het beste kwartaal sinds 2009 beleefd NVMZHZ.NL Stadsblad Woensdag 24 februari 2016 www.nieuwestadsblad.nl Brugwachtershuisje Oranjebrug nu een hippe expositieruimte r leren scheiden komende jaren KLIK WIN ACTIE -v Ga naar de site van uw lokale krant Door Frank Willemse SCHIEDAM - I11 2012 werd bekend dat de Singelschool moest worden vervangen door een nieuw gebouw. Sinds die tijd is er telkens uitstel van de sloop. Nu weer door gevonden asbest en door mogelijk een bom on der de half gesloopte school. Met bewoners wordt niet of slecht gecommuniceerd, vindt de VVD. De school uit 1912 is deels gesloopt. Tegenslagen en miscommu nicatie hebben het project ernstig vertraagd. Eerst ging de sloopaannemer failliet, nu is er asbest en een bom. De omwonenden van de drukke straat achter de Rot- terdamsedijk protesteerden tegen sloop en nieuwbouw. De VVD heeft dus schrifte lijke vragen gesteld aan wet houder Stam (onderwijs) over de gebrekkige commu nicatie van de school met de buprt. Zeker toen de schoolleiding Primo melde in het AD dat de bewoners de uitslag wel in de krant zouden lezen. De bewoners vinden dat de wethouder telkens zijn verantwoording afschuift naar Primo. Durf te experimenteren!, wordt er tegen winkeliers in de Groenelaan gezegd O. - Schiedammer Jaap van Asten liet de oproep 'Stuur ons foto's van mooi Schiedam' niet aan zich voorbijgaan. De afgelopen week stuurde hij ons de ene na de andere mooie foto, waardoor het nog een hele kluif was er een te selecteren. Deze foto is van de Oude Sluis, door Jaap gemaakt op 17 februari. Nog meer mooie foto's, ook van andere Schiedammers, zijn volgende week in onze krant te vinden op de bekende fotopagina. Insturen? redactie.ns@persgroep.nl Elke Schiedammer verzamelt per week een volle vuilniszak aan restafval. En dat moet minder. Veel minder! Van de in totaal 283 kilo afval die er per inwoner in 2014 werd opgehaald, had 213 kilo gescheiden kunnen worden. En gescheiden afval levert de geld op in plaats van dat het geld kost. Om Schiedammers op gang te helpen met het schei den van afval worden mo menteel allerlei plannetjes bedacht. En niet op het Stadskantoor! Groepjes van tien bewoners, vriendinnen of. collega's kunnen de ge meente uitnodigen om thuis of op het werk voorlichting te komen geven. Want wist je bijvoorbeeld dat de groot ste 'hap' restafval uit GFT- afval bestaat en dat het dus heel erg de moeite loont om juist dit afval apart te hou den. "De groene container die we thuis hebben staan, wordt door de meeste men sen alleen voor tuinafval gebruikt, terwijl het juist Wie zijn ook op Facebook en Twitter te vinden. Surf snel naar de pagina en like ons: ©NieuweStadsblad en Fa- cebook.com-Nieuwe Stads blad. Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl echt opschiet als je hierin ook groente- en fruit-, maar ook vleesafval gaat verza melen", vertelt Nicole Cup van de gemeente. Tijdens de voorlichting die ze geeft hoort ze waar voordeel te halen is. Zo blijken mensen gevoelig voor een financi ële tegenprestatie en legt ze haar oor goed te luister als het over extra afvalpunten gaat. "Vraag is dan vooral: welke afstand vinden we ac ceptabel? Bovendien moet je je goed realiseren dat extra afval apartpunten ook weer extra kosten betekent die via belasting worden door berekend." Reageer: redactie.ns@persgroep.nl Door Kor Kegel SCHIEDAM - Huib Rollof uit Philippine heeft een klacht ingediend omdat hij zich onheus bejegend voelt door twee medewerkers van het Team Toezicht en Handha ving. Hij kreeg donderdag 21 januari een strafbeschik- king van 149 euro opgelegd wegens wildplassen. Hij stond 's avonds om half ne gen bij een boom in de West- frankelandsestraat, toen de toezichthouders langsreden en stopten. Ze betichtten hem ervan tegen de boom te hebben geplast. Maar Rollof ontkende. "Na een receptie was ik door een collega afgezet en lopend naar mijn verblijf adres kreeg ik telefoon uit Tsjechië. Ik stond even stil, toevallig bij een boom," zegt hij. Maar de vrouwelijke toezichthouder zei de straal te hebben gezien. „Werd u daar opgewonden van?" re pliceerde Rollof. Waarop hij te verstaan kreeg dat hij op zijn woorden moet letten. Rollof wees op zijn dichte gulp. De andere toezicht houder viel zijn collega bij door te zeggen de plasstraal ook gezien te hebben. Rollof zegt dat hij de toezichthou ders vroeg om de boom en de omringende grond te in specteren op natte plekken. Maar dat deden ze niet, zegt hij. Hij bood ook aan DNA af te staan om te vergelijken met het DNA van de boom waar hij gestaan had, maar ook daar gingen de toezicht houders niet op in. Zelf liet hij zijn paspoort zien, toen hem erom gevraagd werd, maar daar heeft hij nu spijt van. "Als ik het niet gedaan had, was de politie erbij ge komen, maar dan was ten minste bewijsmateriaal ver zameld." Rollof voelt zich als een snotaap behandeld. De gemeente heeft hem la ten weten, dat de klacht is doorgespeeld aan Toezicht en Handhaving. Hij vindt dat vreemd: „De slager keurt zijn eigen vlees." Ze laat ook weten dat de klacht in be handeling is en voor volgen de week heeft Toezicht en Handhaving een afspraak met Rollof gemaakt. De gemeente zoekt theater makers die een voorstel ling op locatie voor en door Schiedammers kunnen vormgeven. Voor deze op- Op onze nieuwe website kun je heel eenvoudig zelf je nieuws plaatsen: www. nieuwestadsblad.nl dracht is 5.000,- per maker beschikbaar. Geïnteresseer den dienen in 20 regels aan te geven waarom zij geknipt zijn: t.houkes@schiedam.nl Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1