Intensieve aandacht voor ouderen Dier van de Week: Gaia Nieuwe boeken voor slechts een euro Boek van de Week: 'Waar mijn hart ooit klopte' (8,5) Recept van de Week De Boei zoekt vrijwilligers DelierUnit 24 uur per dag ver pleegkundige Afspraak maken Het specialisme geriatrie is gericht op de zorg voor ouderen, treft dit specialisme aan op al onze locaties. 4 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 februari 201EU 23 Het liefst heeft Gaia de cattery voor zichzelf. Lekker rustig, zonder al de engerds om je heen. Voor meer informatie, tel. 088-34 37 "2. Foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Gaia, een ge vonden jong poesje van nog geen jaar oud, is deze week het Dier van de Week. Ze is wat terughoudend tegenover mensen, maar de medewer kers van Hargahoeve weten niet wat ze heeft doorge maakt en hoe ze behandeld is. Met een beetje geduld komt ze al snel knuffelen en als er iets te snoepen is, is ze er helemaal als de kippen bij. Wat Gaia nodig heeft is individuele aandacht en veel TLC. Ze heeft het ka rakter van een diva, andere katten zijn niet haar 'ding'. SCHIEDAM - De boekverko pers van Nederland heb ben de handen ineen ge slagen om boeken voor een euro te kunnen verkopen. Vanaf deze maand worden er prachtige boeken ter be schikking gesteld voor maar 1 euro; prachtige paperback- uitgaven op romandruk met full colour omslag. Oorlogswinter van Jan Ter- louw is het eerste boek in de serie 'Geef mij maar een boek' en is bestfhikbaar sinds 20 februari. Deze actie is mogelijk dank zij de ondersteuning van de Koninklijke Boekverkopers bond, het cb en drukkerij Wilco. Waar? Oorlogswinter is onder an dere verkrijgbaar bij het Schiedams Boekhuis op de Hoogstraat dat open is dankzij crowdfunding en bij boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Waar mijn hart ooit klopte' van Sebastian Faulks, dat wordt beoor deeld met een 8,5. 'Waar mijn hart ooit klopte' beschrijft de grote verschrik kingen van de twintigste eeuw door de ogen van Ro bert Hendricks, een Engelse geestesarts. Zijn vader is gesneuveld tijdens de Eer ste Wereldoorlog (waarover Faulks eerder de indruk wekkende roman Het lied van de loopgraven schreef). Hijzelf streed in Tunesië en Italië. Nu, vele jaren later, wordt hij uitgenodigd door de arts Alexander Pereira op een klein eiland bij Mar seille. Een verblijf vol mys terieuze ontmoetingen. Ook lijkt het of de arts meer over hem weet dan hij zelf. Robert vertelt aan hem het verhaal van zijn belevenis- - sen in de oorlog en zijn grote liefde in Italië. Als officier, maar ook een betrekkelijk groentje komt hij in Tune sië aan, waar hij met zijn bataljon snel in een veldslag terechtkomt. Uiteindelijk worden ze in Italië ingezet, waar een groot deel van de manschappen sneuvelt als het allemaal niet zo verloopt als het opperbevel had ge dacht. Ook Robert wordt zwaar verwond. Tijdens zijn revalidatie ontmoet hij Luisa, wiens hart hij weet te veroveren. Ze gaan helemaal in elkaar op, tot Richard weer terug moet en Luisa plotseling is verdwenen. Door alle verschrikkingen die hij in de oorlog heeft ge zien, is Robert teleurgesteld in de liefde en de mensheid en dat tekent hem en zijn ge dachten. SCHIEDAM - Deze week ma ken we een pasta pestosa- lade. Nodig: 250 gr pasta (fusilli of vlindertjes), olijfolie, zongedroogde tomaatjes, bosuitjes, mozzarella, twee gewone tomaten, een gele paprika, potje pesto, olijven met piment en pijnboompit ten. Kook de pasta en giet er wat olijfolie op als het klaar is. Snijd de tomaten, bosuitjes, mozzarella, tomaten, pa prika en olijven in kleine stukjes en doe ze bij de af gekoelde pasta. Rooster de pijnboompitten en doe ze er bij. Meng als laatste de pesto goed door de salade en laat de salade even afkoelen. SCHIEDAM - Inloophuis 'de Boei' is een plek waar men sen die kanker (gehad) heb ben en hun naasten, gezel ligheid, ontspanning, leuke activiteiten en een luiste rend oor of een schouder kunnen vinden. Het inloophuis is voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en is te vinden op de Dam 30. Ze zijn ie dere maandag, dinsdag en woensdag open van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden vrij willigers gezocht die op de openingsdagen een paar uur beschikbaar zijn als gast vrouw/heer. Heb je een dag deel over? Loop dan binnen bij De Boei of mail: naarde- boeischiedam@gmail.com Waar mijn hart ooit klopte boeide van begin tot eind door het meeslepende verhaal. Daarom een 8,5. Ouderen van 70 jaar of ouder hebben meer kans om in het ziekenhuis te komen. Bijvoorbeeld voor een afspraak op het spreekuur of om een vriend of vriendin te bezoeken die in het ziekenhuis ligt. Daarom heeft Franciscus Gasthuis Vlietland intensieve aandacht voor ouderen. Locatie Vlietland behaalde zelfs - inmiddels voor dé tweede keer - het keurmerk Seniórvriendelijk Ziekenhuis. De eervolle erkenning 'Senior- vriendelijk Ziekenhuis' ver kreeg, locatie Vlietland onder meer door de voorzieningen in het gebouw. Zo draait de draaideur in een rustig tempo en vertelt een stem Ln de lift op welke verdieping u bent. ondernomen om dit te voor komen. Bijvoorbeeld doör het aanbieden van anti- slipsokken of een extra snack tussendoor. Het keurmerk wordt door heid, af te helpen. 'Een delier gaat weg door de lichamelijke, oorzaak weg te nemen en door eventueel antipsychotica (medicijnen) te geven', vertelt Sander Bogert,. internist Ouderen- geneeskunde. 'De Delier per dag komt de arts langs, onder meer om de medi- Bloedafname en de Röntgen- afdeling, de meest bezochte afdelingen, liggen di.cht bij de hoofdingang. Ook op andere plekken in het ziekenhuis wprdt extra aandacht besteed aan de zorg voor ouderen. Risico's op bij voorbeeld vallen-en onder voeding worden in kaart gebracht, waarna actie wordt Franciscus Gasthuis Vliet land gezien als stimulans om verdere invulling.te geven aan seniorvriendelijke zorg. Een voorbeeld is'de Delier Unit op locatie Vlietland. Deze vierpersoonskame.r op de afdeling Geriatrie is volledig ingericht oni mensen zo snel mogelijk van hun deüe.r, oftewel tijdelijke ernstige verward- Unit is zo ingericht dat de omgeving rust biedt. Dat, in combinatie.met structuur in de dagindeling, zorgt dat we minder medi catie hoeven in te zetten.' Op de Delier Unit is 24 uur per dag een verpleegkun dige aanwezig en tweemaal catie te controleren. 'Enorm intensief', vertelt Armet Hengst, teamleider Geriatrie. 'Maar alleen zo bieden we de beste zorg. Daarbij zetten we ook bijzondere apparatuur in: sensoren, sturen een signaal als iemand uit zijn stoel of bed stapt en zeer lage bedden voorkomen dat mensen, uit bed vallen.' Franciscus Gasthuis Kleiweg 500, Rotterdam 010 - 461 6633 Franciscus Vlietland Vlietlandptein 2, Schiedam 010 - 893 0000 Franciscus Maassluis De Vloot 206, Maassluis 010 - 893 OOOO Franciscus Hoogvliet Stelle 8, Hoogvliet 010 - 893 0000 Franciscus Berkel Boerhaavestraat 19, Berkel en Rodenrijs 010 - 461 7700 www.franciscus.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 23