U Reinier Minder heropnames door betere patiëntoverdracht Reinier de Graaf Nieuw: duimbeschermer tegen vervelende skiblessure Welkom in de wereld van het kind Ga je mee op reis door Reinier? Prescopie: binnen twee weken de uitslag www.reinierdegraaf.nl februari 2016 Chirurg Casper Smit met zijn ski-duimbeschermer Chirurg Casper Smit: van slachtoffer tot uitvinder Een uitvinding van chirurg Casper Smit moet ervoor zorgen dat veel minder mensen een ski-duim oplopen tijdens de wintersport of een andere activiteit. De medisch specialist uit Reinier de Graaf ontwikkelde de duimbeschermer nadat hij dit letsel zelf drie jaar geleden had opgelopen en een tijdje in het gips moest doorbrengen. Voorafgaand aan het volgende wintersportseizoen ligt het artikel over ter wereld in de winkels. Een val levert jaarlijks wereldwijd minstens 150.000 tot 250.000 mensen een ski-duim op. Smit: "Het bandje aan de binnenkant van hun duim scheurt of het botje waaraan dit bandje zit, breekt. Vervelend, want het bandje zorgt voor stabiliteit van de duim. Slachtoffers kunnen bijvoorbeeld geen veters strikken of sleutel omdraaien." Nergens te koop Nadat skiliefhebber Smit drie jaar geleden een ski-duim opliep, nam hij zich voor dat dit hem bij de volgende vakantie niet meer zou overkomen. "Maar ik bleek nergens een duimbeschermer te kunnen kopen. Een dergelijk product bestond niet. Toen ben ik in mijn vrije tijd zelf iets gaan ontwikkelen op de gipskamer." Stevig en flexibel Het eindresultaat is een stevige en flexibele duimbeschermer die je draagt over je skihandschoen, waarbij comfort en de grijp-functie van de hand en duim zijn gegarandeerd. Smit: "Als minder mensen gips of een operatie nodig hebben om te herstellen van een ski- duim, betekent dit dat minder zorgkosten hoeven te worden gemaakt." "Vandaag ben ik een zeerover en vaar ik over de zeven zeeën. Ik klim in de mast en ontdek onbewoonde eilanden en zie prachtige zeemeerminnen". Wat is jouw droom, wie wil jij vandaag zijn? Maak je eigen wereld in het Reinier de Graaf. Helpt u ook mee om dit project op de kinderafdeling te realiseren? Via www.vriendenvanreinier.nl kunt u een financieel steentje bijdragen. We ontwikkelen met uw hulp wandtekeningen, interactieve games, stickers, spelletjes en luisterverhalen. Patiënten die worden doorverwezen naar de endoscopie-afdeling, krijgen binnen een week een afspraak voor het prescopie- spreekuur. Tijdens dat gesprek wordt de indicatie besproken, de gezondheidstoestand beoordeeld, en de procedure besproken. Ook de voorbereiding en mogelijke risico's en complicaties komen aan bod. Als de patiënt heeft ingestemd, wordt een afspraak gemaakt voor het ondergaan van het onderzoek. De meeste patiënten krijgen dat onderzoek en de uitslag ervan binnen twee weken na verwijzing. Reinier de Graaf neemt voortouw Patiënten en hun gegevens moeten rondom het ontslag uit het ziekenhuis beter worden overgedragen aan bijvoorbeeld de huisarts of specialist ouderengeneeskunde. Dat is de kern van het landelijke initiatief waarvoor op donderdag 11 februari de officiële aftrap werd verricht in de Delftse locatie van Reinier de Graaf. Reinier de Graaf neemt het voortouw om dit te veranderen in ons land. Het is een van de tien ziekenhuizen waarvan artsen en medewerkers dit jaar gaan werken met - een checklist voor een efficiënt ziekenhuisontslag en een soepele overdracht. Het gaat om de TIP-checklist. TIP staat voor: Transfer Intervention Procedure. Hiermee wordt een tijdige, volledige, juiste, uniforme en inzichtelijke overdracht gerealiseerd. Wist u dat in ons land 7 tot 12% van de patiënten binnen dertig dagen na het ziekenhuisontslag opnieuw moet worden opgenomen? Dikwijls is de oorzaak een onvolledige of niet-tijdige overdracht. Bijvoorbeeld niet-optimale communicatie tussen zorgverleners binnen en buiten in het ziekenhuis over de juiste medicatie. Paüëntveiligheid Directievoorzitter Carina Hilders van Reinier de Graaf: "Een doelmatige overdracht is belangrijk met het oog op patiëntveiligheid en de kwaliteit en betaalbaarheid van de zorg in ons land. Dit sluit volledig aan bij speerpunten van Reinier de Graaf: kwaliteit veiligheid eh 'doelmatigheid."

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 24