JO NESB0 MIDDER NACHTZON Steve Jobs in Wenneker Cinema 1ft Einde Waterweg Beweegt AGENDA Hf Lentecabaret in't Spul Expositie "Licht Verbindt" Twee keer schaken in het filmhuis Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Liduinadag in Jenevermuseum Opheldering over stembureaus LÜ ee ranl Nieuwste Scandinavische thriller BESTEL SNEL VIA WEEKKRANT.NL/WEBWINKEL SCHIEDAM - Is de winter voorbij en breekt de lente aan? In Amerika en Canada zou dit op 'groundhogday' door een bosmarmot wor den voorspeld. Bill Muray weet er alles van. Hier in Schiedam echter wordt die functie vertolkt door Lokale cabaretiers en kleinkun stenaars. Zaterdagavond 27 februari zullen vanaf 20.30 uur in Theatercafé 't Spul (Hoogstraat 92) cabaretier Leon Mooren, zangeres Su zanne Sanders, standup co median Joey Groeneweg en pianist/zanger Job Vink met hun lentecabaret hun kun sten laten horen en zien. De toegang is gratis voor ieder die zich afvraagt of de lente- jas de kast uit kan. Donderdag 3 maart om 16.00 uur wordt de expositie 'Licht verbindt', samenge steld door Rita van der Eijk en Ineke van den Boom van Stichting Meredia, geopend in de Bibliotheek in de Ko renbeurs. Deze tentoonstel ling bestaat uit werken van het Centrum voor beeldende Kunst Schiedam en werken van deelnemers aan work shops en andere activiteiten in het kader van het motto 'Licht verbindt'. Expositie is van 3 maart-13 april te zien. SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait komend week end de film 'Steve Jobs' van regisseur Danny Boyle. Het levensverhaal van genie Steve Jobs (Michael Fassben- der) is samengevat in drie sleutelmomenten: de lance- ringen van de Macintosh in 1984, de NeXT in 1988 en de iMac in 1998. Centraal staan zijn moeizame relaties met publiciteitsagente Joan na Hoffman (Kate Winslet), Wozniak (Seth Rogen), Ap- ple-CEO John Sculley (Jeff Daniels) en ex-vriendin Chrisann en haar dochter Lisa, die hij maar niet als de zijne wil erkennen. De film is een must see door het acteerwerk, de regie van Danny Boyle (Trainspotting, Slumdog Millionaire) en het scenario van Aaron Sorkin. Steve Jobs is te zien op 25,26 en 27 februari om 20.30 uur in de kleine zaal. Reserveren via www. wennekercinema.nl SCHIEDAM - Voorafgaand aan de film 'Pawn Sacrifice', die het aangrijpende en waar gebeurde verhaal vertelt van schaaklegende. Bobby Fischer die het ten tijde van de Koude Oorlog op moet nemen tegen de Russische Boris Spassky, wordt er in het Wennekerpand een korte schaaksimultaan ge speeld in samenwerking met schaakvereniging Het Zwarte Paard. De simul- taangever is Alex Kapito- nenko uit de Oekraïne. Film Terwijl de hele wereld toe kijkt, speelt Fischer niet alleen een wedstrijd tegen Spassky, maar vooral ook tegen zichzelf. Fischer wil de de wedstrijd in eerste instantie niet eens spelen. Wanneer hij toch besluit de strijd aan te gaan, resulteert dat in een van 's werelds beroemdste schaakwedstrij den aller tijden. De regie ligt in handen van Edward Zwick, die eerder verant woordelijk was voor Blood Diamond en Defiance. De film draait op 26 en 27 februari in de grote zaal om 21.00 uur en op 2 maart om 15.00 uur in de kleine zaal. De schaaksimultaan is op 27 februari om 19.00 uur. Aanmelden via: info@wen- nekercinema.nl. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. SVV- tentoonstelling Bij de Historische Vereniging Schiedam op de Hoogstraat wordt zaterdagmiddag de zeer succesvolle SVV-ten- toonstelling afgesloten. Samenstellers Koos Rost (SVV) en Trudy van den Akker (Historische Ver eniging) zijn 's middags aanwezig en Rost zal tussen 15.00 en 15.30 de tentoonstelling officieel afsluiten. Een mooie gele genheid voor oud-spelers en SVV-fans om elkaar te ontmoeten en samen terug te kijken op de ge schiedenis van SVV. Wanneer? 27 februari, 15.00 uur 78-Toerenplaat Gijs van Rij neemt je zondag mee naar de jaren van de 78-toerenplaat. Hits van Louis Davids, Dorus, Lou Bandy en andere krakers uit de jaren 30, 40 en 50. De hoogtijdagen van de radio herleven van 14.00 tot 16.00 uur in de Biblio theek in de Korenbeurs. Heb je een favoriet? Neem hem mee. Tussendoor leest een vrijwilliger van de Voorleesbrigade voor. De toegang is gratis. Wanneer? 28 februari, 14.00 uur O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 februari 2016 27 SCHIEDAM - Het Nationaal Jenevermuseum Schiedam organiseert 24 februari een speciale Liduinadag voor kinderen. Kom je verkleed als Liduina naar het mu seum, dan maak je kans op een leuke prijs. Om 13.30 en 15.30 uur speelt Martin Soeters zijn voorstel ling Liduina. Ga met hem mee terug in de tijd, naar de Middeleeuwen. Met heel veel lef, humor en fantasie duikt hij de geschiedenis in. Graven en hertogen, rid ders en jonkvrouwen. Oor log, toernooien en kastelen. Maar ook gewone vissers, kuipers, smeden en boeren. En Liduina.... De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Rondleidingen Om 13.00 uur, 14.45 uur en 16.15 uur zijn er speciale kinderrondleidingen van ongeveer 20 minuten. Van 12.00 tot 17.00 uur kun nen kinderen meedoen aan speurtochten, zich laten schminken, glittertattoos la ten zetten en strips tekenen. Gratis Kinderen tot en met 12 jaar, mits onder begeleiding van een betalende volwassene hebben gratis toegang tot zowel het Jenevermuseum als de activiteiten. Door Peter Spek SCHIEDAM - De organisato ren van het Schiedamse/ Vlaardingse familiesport evenement Waterweg Be weegt hebben de hand doek in de ring gegooid. Na vijf edities van dit loop- fiets en wandelevene ment heeft een gebrek aan sponsors en een tekort aan medewerkers geleid tot het nemen van dit jammerlijke besluit. Waterweg Beweegt was in 2011 een voortzetting van het eenmalige loopevene ment, dat een jaar eerder met veel succes door at letiekvereniging Fortuna werd georganiseerd ter ge legenheid van de opening van de Borstkliniek van het Vlietland Ziekenhuis. Bijna tweehonderd vrou wen stonden aan de start voor een parcours rotid het net geopende regionale ziekenhuis in Schiedam. Het succes inspireerde enkele organisaties en ondernemingen zoals Fa- cilicom, dat graag zag dat personeelsleden een dag sportief bezig zijn en met ondersteuning van de ge meente Vlaardingen en Schiedam, leek een spor tief evenement in deze re gio geboren. Al snel haakte het Vlietland Ziekenhuis af en ook Facilicom trok zich terug uit de organi satie. Ook de uiteindelijke doelstelling, een familie evenement met hardlopen, fietsen en wandelen, werd losgelaten door een gebrek aan belangstelling en bleef alleen het hardlopen over. Ook de gemeente Vlaardin gen en Schiedam trokken zich steeds verder terug. SCHIEDAM - De 'fractie van D66 is onaangenaam verrast f* over de mededeling dat tij- -' dens het referendum van "6 april in Schiedam slechts 17 stemlokalen zullen worden ingericht. In januari stelde de partij nog schriftelijke vragen aan het college over de middelen die beschik baar zijn voor de organi satie van het referendum. Het college meldde toen dat het referendum van 6 april adequaat georganiseerd zou kunnen worden, aangezien Schiedam jaarlijks in de be groting een bedrag hiervoor reserveert. Nu wil de partij weer opheldering. dé ZON Huurmoordenaar Jon is op de vlucht. Sinds hij Oslo's beruchtste drugsbaas heeft belazerd weet hij dat zijn leven op het spel staat. Hij vlucht naar het noordelijkste puntje van Noorwegen, waar de zon nooit ondergaat. De middernachtzon drijft hem langzaam tot waanzin. Jo Nesbo is de succesvolste thrillerauteur van Noorwegen en won al vele prijzen voor zijn boeken. Wereldwijd verkocht hij meer dan 25 miljoen exemplaren. Bestel'snel 'Middernachtzon' I Prijs 15,- Bestel nu en u betaalt geen verzendkosten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 27