Nieuw leven voor brugwachtershuisje Korting op romantisch concert KORT NIEUWS ANBO-NIEUWS 'Door alle activiteiten zijn we soms net een bijenkorf' 'Schiedam een slapende schat' COLOFON - O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 februari 2016 3 'Eindelijk weer eens wat leven in het brugwachtershuisje', zo reageren voorbijgangers als ze de lichtjes zien branden langs de Oranjebrug. Ondernemer en fotograaf Jan Sluijter richtte hier het huisje in met lampjes en wat meubels en laat er 's avonds schemerlampjes branden. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Sluijter noemt zichzelf brugwachter, maar is fotograaf, zzp'er en vooral ondernemer. Hij heeft met eenvoudige middelen het uit 1938 stammende brugwach tershuisje omgetoverd tot een kleine expositieruimte. 'Eindelijk weer eens wat leven op de brug', reageren bewoners van de flat er te genover. Ook voorbijgangers blijven nieuwsgierig staan tijdens de feestelijke ope ning -afgelppen zaterdag- van de kleinste galerie van Nederland. Jan Sluiter (49) woont inmid dels acht jaar in Schiedam aan de BK-laan waar hij een bed breakfast uitbaat. De van oorspong Brabander is enthousiast over de verbor gen schoonheid van Schie dam die volgens hem veel meer in het daglicht moet komen. Zoals door deze lege plek om te toveren tot een museumpje. Binnen is de ruimte he lemaal opgeknapt door partner Hycko met een blokzeiltje (Leen Bakker), designstoeltjes (Co-opera tie) en een Ikea-tafeltje. Zelf spijkerde hij kamerscher men waarop hij nu histori sche foto's toont van de oude hefbrug. Gezellig Van buiten moet er best nog het een en ander aan gebeuren, zo erkent Sluijter SCHIEDAM - De Oranjebrug met vier stoere torens is een monument uit de jaren dertig. Als architectuurfoto graaf bewondert Jan Sluijter deze stijl enorm en heeft hij die, en andere monumenten, op de foto gezet voor bladen en kranten. Foto's die nu te koop zijn als 'werk aan de muur'. Het brugwachtershuisje van 11 vierkante meter geeft uit zicht op de prachtige haven. Binnen aan de wand hangt een mini-expositie die de historie van de Oranjebrug laat zien. Van een eerdere draaibrug tot aan de ope ning van de belangrijke ver binding tussen Rotterdam, via Schièdam, naar Vlaar- dingen. Van buiten heeft het huisje met slagbomen echt nog wel een likje verf nodig. Binnen ook zelf, maar van binnen is het er met wat simpele hulpmiddelen al 'best cosy' geworden. Publiek is welkom, graag zelfs, in het knusse huisje langs de Oranjebrug. is het met een bos bloemen en een koffietafel 'cosy' ge maakt. "Ik hoop dat Schie dammers en toeristen naar binnen durven komen als ik open ben", zegt de actieve Sluijter. Hij begint volgend jaar ook een klein hotel in het te restaureren pand aan de Hoogstraat 91, schuin tegenover het Stedelijk Mu seum. Schiedam met zijn grachten, musea, horeca en festivals is volgens hem een slapende schat. "De stad is een verademing met zijn mo numenten, grachten, horeca en speciaalzaken." Maar sinds dit weekend voelt hij zich vooral bruggenwachter. Al zit in werkelijkheid Irado achter de knoppen van de statige brug als er een histo rische bedrijfsvaartuig van de Nieuwe Haven binnen komt. Adopteer een krat SCHIEDAM - De Stichting Voedselbank Schiedam start met de actie adopteer een krat. Vanaf dit jaar moeten de uitdeelpunten van de Voedselbank gaan betalen voor het ophalen van de kratten, het ophalen van artikelen, voor de opslag en het schoonmaken van de kratten. De Voedselbank Schie dam heeft daarom de actie adopteer een krat bedacht. Je kunt voor 15 euro per jaar een krat adopteren zodat de uitdeelpunten in Schiedam kunnen blijven bestaan. Voor meer informatie: 473 38 06 of 426 06 92 of mail: info@voedselbank.nl Eerste Giooo burgertop SCHIEDAM - Bijna 500inwo ners hebben zich aange meld om de eerste G1000 burgertop in Schiedam mee te maken. Tijdens deze burgertop kunnen bewoners meepraten over de agenda van de stad. Over wat er beter kan, wat daarvoor nodig is en wat zij' daar zelf aan bij kun nen dragen. De inschrijving is inmid dels gesloten. De bijeenkomst is zater dag 27 februari vanaf tien uur in de Margriethal. In gesprek over kraamzorg SCHIEDAM - De Waterweg- gemeenten hebben een gesprek gehad met het Franciscus Gasthuis Vliëtland over de verde ling van zorg over de lo caties en dus ook over het verdwijnen van de kraam- afdeling uit Schiedam. "De gemeenten waarde ren de inspanning van Franciscus Gasthuis Vliëtland om de zorg in de regio te verbeteren, maar hebben wel zorgen over de voorgestelde verdeling, met name over het ver dwijnen van geboortezorg en kindergeneeskunde uit Schiedam", laat de ge meente na afloop weten. De wethouders van de ge meenten en vertegenwoor digers van verloskundi gen, huisartsen, GGD en kraamzorg waren bij het gesprek aanwezig. Zij zien dit als gezamenlijk ver trekpunt om komende we ken de gesprekken voort te zetten. Open dag osteopathie SCHIEDAM - Osteopathie- praktijk Osteovisie opent deze maand officieel haar deuren in gezondheids centrum 'Leef op Over de Vesten 5. Zaterdag 19 maart van 10.00 uur tot 15.00 uur or ganiseert de praktijk een open dag met gratis in loopspreekuur om kennis te maken met de bewoners van de wijk. Osteovisie is opgericht door de drie osteopaten Niels Delwel, Lorenzo Sa- lari en Jasper de Valk. Door alle activiteiten is onze sociëteit elke werkdag net een bijenkorf, het is een komen en gaan van mensen en op sommige momenten lekker druk. Juist die gezelligheid spreekt mij zo aan bij de ANBO, het is net een grote familie en bij ons hoeft niemand zich eenzaam te voelen. Afgelopen zondag een lezing over De Gorzen met stamppotten en altijd dè eerste zondag van de maand, in maart dus op zondag 6 maart, het Roze Café. Behoort u tot de doelgroep lhbt'ers: gewoon komen hoor! Hou ook zondag 13 maart vrij in de agenda. Die dag komen burgemeester Lamërs en wethouder Patricia van Aaken een lezing houden in de sociëteit. Daarna volgt een Chinese maaltijd, dus weer een fijne zondag onder de pannen. De eigen bijdrage voor de maaltijd en twee drankjes is nog steeds maar 10 euro. Vooraf opgeven aan Nel via nummer 426 28 08, betalen op de dag zelf. De afspraken voor belastingaangiften lopen storm. Ergens wisten wij dit natuur lijk wel, maar het overtreft op dit moment onze verwachtingen. Bellen met Andre van Riel (06-28451370) voor een afspraak, deze service is alleen voor leden van een ouderenbond. Nog geen lid? Bel mij dan even op 06-22724227 en ik maak het op tijd in orde. Lidmaatschap is 40 euro per jaar. Partner ook lid worden? Deze betaalt 33,80. Wij, de vrijwillige belastinginvullers hebben nog een weekje rust, maar vanaf 1 maart gaan wij er weer voLtégenaan. Ik heb er zin in! Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO in Schiedam) JÈA PERSGK0ËP NEDERLAND Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl T (0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail naar het E: advertising.sales@persgroep.nl volgende adres: 1(0900)6743836 advertising.west@persgroep.nl Druk Commercieel Directeur De Persgroep Nederland Dirk Renders Dirk.Renders@pergroep.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.depersgroep.nl/adverteren Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van De Persgroep Nederland. Ta ra Lewis Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland van de Oranjeburg. Foto: Rob Kamminga Jan Sluijter die inmiddels acht jaar in Schiedam woont, is een mini-expositie begonnen in het brugwachtershuisje Slechts een van de dingen die hij op wil knappen in "verborgen schat' Schiedam. SCHIEDAM - Het concert 'Love Stories' van violiste Lisa Jacobs en pianiste Ksenia Kouzmenko, vrijdag 4 maart in de Westvest90-kerk, staat in het teken van de liefde. Op het programma staan onder andere Le Tombeau van Lo- catelli, Carmen Fantasy van Waxman en de tweede so nate van Johannes Brahms, die tot over z'n oren ver liefd was toen hij het werk schreef. Van Sjostakovitsj spelen Lisa en Ksenia het relatief onbekende Reminis cence about Lady Macbeth, een stuk dat ze tijdens een concertreis ontdekten in een lokale muziekuitgeverij in Sint-Petersburg. Als lezer van het Nieuwe Love Stories, vrijdag 4 maart, aanvang 20.15 uur, Westvest 90. Tickets Info: www.westvest90.nl en 010-4260756. Stadsblad ontvang je in de stel de kaarten via nieuwen- voorverkoop 5,00 korting huis@westvest90.nl of 06- op de ticketprijs. Je betaalt 29354520. Vermeld daarbij slechts 15,00 per ticket. Be- 'Actie Nieuwe Stadsblad'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3