Werk in uitvoering Zwemdisco in zwembad Groenoord Mow! <g> ErtonMobil Nieuwe reeks Nieuwland op zijn kop Schiedam'"8voor aan'e6 metrolijn Onderzoek naar borstkanker Red de padden in Noord O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 februari 2016 5 sen van een directiekeet. In de omgeving zal groen wor den gesnoeid. Aanbrengen damwand In het weekend van 26 en 27 maart zal ProRail, tijdens een buitendienststelling van het spoor, een dam wand plaatsen. Die komt ten zuiden van de treinsporen te staan (ter hoogte vari het onderstation) en is noodza kelijk voor de aanleg van het metroviaduct. Het materieel wordt aange voerd via de nieuwe bouw- weg langs de sporen (vanaf de Parkweg). Een groot deel van het werk aan kabels en leidingen is inmiddels ge daan, wel moet er nog een deel van het onderstation worden gesloopt ergens tus sen 22 en 29 februari. Voor meer informatie over de werkzaamheden: hoekse- lijn.mrdh.nl. SCHIEDAM - Vanaf 26 februari kunnen vrouwen uit Schie dam die zijn geboren in de jaren 1941 tot en met 1966 weer meedoen aan het twee jaarlijkse bevolkingsonder zoek borstkanker. Zij kun nen daarvoor terecht in het borstonderzoekscentrum aan de Rochussenstraat 125 in Rotterdam. Tot en met juli 2016 worden meer dan 11.000 vrouwen uit Schiedam per brief uit genodigd om borstfoto's te laten maken in het onder zoekscentrum. Doel van het bevolkingsonderzoek borst kanker is het zo vroeg moge lijk opsporen van afwijkin gen die kunnen wijzen op borstkanker. SCHIEDAM - De padden in Schiedam-Noord kunnen in maart wel een extra handje gebruiken bij de trek naar hun geboortesloot. Tijdens deze 'paddentrek' zoeken Irado, het NME-centrum en wijkvereniging Spaland naar vrijwilligers die willen helpen de padden 's avonds de drukke weg over te zetten. Veel padden halen zonder hulp de overkant niet. Elke vrijwilliger wordt uitgerust met een zaklantaarn en een veiligheidsvest en krijgt een instructie. Tussen 19.00 uur en 22.30 uur lopen of fietsen de vrijwilligers een rondje in de omgeving Kerkweg/ Harreweg. Aanmelden kan via: radrift@versatel.nl. Voor de metrolijn doorgetrokken kan worden naar Hoek van Holland moet er een berg voorbereidend werk gedaan worden. SCHIEDAM - Op negen loca ties worden woensdag 24 fe bruari vanaf 13.00 uur weer nieuwe Stolpersteine (her denkingsstenen) geplaatst. De eerste locatie is Rotter- damsedijk 208a. 'Stolpersteine' (letterlijk 'struikelstenen') zijn stenen van 10x10 centimeter met daarop een messing plaatje waarin de naam, geboorte datum, deportatiedatum en plaats en datum van overlij den zijn gestanst van slacht offers van het Naziregime. Stichting Stolpersteine Schiedam heeft zich ten doel gesteld om in Schiedam alle Joden, Sinti en Roma, poli tieke gevangenen, homosek suelen, Jehova's getuigen en euthanasie-slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog in dividueel te herdenken door middel van het leggen van deze gedenkstenen, voor de deur van de huizen waar vandaan de mensen wegge voerd zijn. SCHIEDAM - In Nieuwland wordt momenteel hard ge werkt aan de aanleg van de nieuwe metrolijn naar Hoek van Holland. Eind januari is bijvoorbeeld al gestart met de aanleg van een bouwweg vanaf de Parkweg, langs de sporen naar het bouwterrein ter hoogte van het onderstation aan de Willem Passtoors- straat. Deze bouwweg moet 1 maart klaar zijn. Deze maand worden bovendien - voor de aansluiting van het metroviaduct - ongeveer vijftig palen geheid ter hoog te van de brandweerkazerne aan de 's Gravelandseweg. Ter hoogte van de Louis Raemaekersstraat worden ook nog eens zeven palen ge heid. Op het grasveld aan de Raemaekersstraat krijgt de aannemer een werkterrein toegewezen voor de opslag van materialen en het plaat- SCHIEDAM - In zwembad Groenoord vindt vrijdag 26 februari weer een speci ale zwemdisco plaats. Deze komt in plaats van een nor male Blitskidsavond. Het zwembad zal van 19.00 tot 22.00 worden omgetoverd tot zwemdiscotheek met een heuse lichtshow. Alle kinderen tot en met twaalf jaar zijn uitgenodigd om op de laatste hits van DJ Axel Bas te komen zwemmen en dansen. De entree voor de zwemdis co is 7,50 inclusief een hapje en drankje. Om lange wachtrijen te voorkomen is het handig om van tevoren een kaartje te reserveren via www.zwemdisco.com Energy lives here* Wij vragen uw begrip voor eventuele overlast. De ExxonMobil-raffinaderij is een van de modernste in Europa en met regulier onderhoud houden wij dat zo." hoogte van Spijkenisse. Ook is er kans dat we moeten affakkelen tijdens het stilleggen en weer opstarten van de fabriek. De fakkel dient als veiligheidsmaatregel om restgassen uit het raffinageproces af te voeren. "De ExxonMobil-raffinaderij gaat de komende weken in groot onderhoud. Daardoor blijft de fabriek betrouwbaar en veilig. Door de werkzaamheden zijn ruim duizend extra mensen aan het werk op onze fabriek. Dit leidt tijdelijk tot meer verkeer op de afritten van de A15 ter Harro van de Rhee, raffinaderijdirecteur E^onMobit Brands

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5