auping plaza Winkeliers in Groenelaan zoeken betere uitstraling auping Wij maken plaats voor de nieuwe Auping collectie! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 februari 2016 7 De Groenelaan kan als winkelstraat meer allure krijgen met betrekkelijk eenvoudige middelen. Het accent hoeft daarbij niet te liggen op braderieën en andere activiteiten, maar op een betere uitstraling van winkels, een gevarieerder assortiment en verschillende vormen van promotie. Door Kor Kegel SCHIEDAM - Winkelstraatma nager Ben Dubbeldam komt na onderzoek onder de win keliers met een aantal aanbe velingen. Sommige kunnen snel worden gerealiseerd, andere hebben wat meer tijd nodig. Een interessante ge dachte is om de samenwer king tussen de winkeliers te stimuleren door eikaars winkelruimte te gebruiken. Ze kunnen bijvoorbeeld eikaars artikelen lenen en promoten, waardoor meteen het aanbod groter wordt. Belangrijk is ook dat elke winkelier gaat beseffen, dat als er meer klanten bij de buren komen, de kans groter is dat die klanten ook in zijn eigen winkel komen. Alle winkeliers hebben belang bij meer publiek. Gratis par keren is van levensbelang. Een nette, opgeruimde win kelstraat ook. De Groenelaan kan eenheid uitstralen met vlaggen aan alle winkelpan den, met een aansprekend logo, maar ook met een ge zamenlijke website en een duidelijk Facebook-profiel. Ben Dubbeldam doet de aanbeveling om een pro motiefilm te laten maken, bijvoorbeeld door PopUpTV GROENELAAN MOET ZICH ONDERSCHEIDEN ALS TRENDY EN HIPPE WINKELSTRAAT of DWM Works, en om regel matig een nieuwsbrief uit te brengen met aanbiedingen, trends en positieve ontwik kelingen. Er is gelukkig een behoorlijk aantal winkeliers dat enthousiast wil meewer ken aan publieksvriendelij ke activiteiten. De hele win kelstraat moet iets extra's te bieden'hebben. Zuidbezorgd vindt hij een goed initiatief. Dat is een bezorgwebsite van zes versspeciaalzaken in de Gorzen. Subsidie Dubbeldam geeft aan het verstandig te vinden, als de winkeliersvereniging de beschikbare subsidie van 17.000 inzet voor een duur zame uitstraling en niet voor eenmalige activiteiten. Dubbeldam heeft ook tips voor de iets langere termijn. De leegstand kan worden aangepakt door nabij het Wilhelminaplein winkels te verbouwen tot woningen en om de winkeliers daar (ook financieel) te helpen met verhuizing naar het drukke re deel van de Groenelaan. Er zouden ook speciaal zaken bij moeten komen, waardoor de Groenelaan zich kan onderscheiden als trendy en hippe winkel straat. Daarbij is hulp nodig van de gemeente en de vast goedeigenaren. Samenwer king met de eigenaren is ook van belang om een aantal panden in de Groenelaan een opknapbeurt te geven. De gemeente zou een budget moeten hebben voor renova ties om tegemoet te komen aan inkomstenderving en klantenverlies. Groenelaan kan meer doen op social media „Durf te experimenteren!" adviseert Ben Dubbeldam de winkeliers van de Groenelaan. „Trek klanten naar je winkel met een mooie etalage, een goed assortiment en een uitnodigende inrichting. Maar gebruik daarbij ook social media!" Proeverijen en workshops kunnen goede lokkertjes zijn, maar het belang van een uitgekiende presentatie op internet, Facebook en Twitter moet niet onderschat worden, zegt winkelstraatmanager Dubbel dam. Profiteer daarom nu van aantrekkelijk voordeel op onze voorraad en showroommodellen. Auping nights, Better days de voorwaarden. 'Vraag Parallelweg 4 S lied recht T. 0184-49 34 99 www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 LucebertStraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Winkelstraatmanager Ben Dubbeldam heeft de Groenelaan onderzocht en komt nu met een groot aantal aanbevelingen. Foto: Rob Kamminga

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7