Aan de slag met de stad CORRECT 7 DAGEN PER WEEK OPEN Zeventig jaar getrouwd na ontmoeting bij de Monopole Start to Run en win ASICS hardloopkleding Haal gratis je A-diploma 350 Schiedammers bij burgertop G1000 WIE TREKT DE BESTE POKERFACE VENTURA- VROUWEN UIT DIP DrieMaasStede en NLDoet La Salita in Argentijnse kookwedstrijd Maximale zekerheid? Schiedam Broersvest 64 (oio) 4731150 Uw mening over scheiden afval Kiik&Win KLIK WIN ACTIE -v Ga naar de site van uw lokale krant SCHIEDAM - Zwembad, Zuid en Groenoord zijn een spet terende actie gestart. Wie nu inschrijft maakt kans om op hun kosten het A-diploma te halen. Tijdens de zwemlessen van Optisport, waartoe beide zwëmbaden behoren, wor- Geen 1000, maar 350 inwoners hebben zaterdag deelgenomen aan de eerste burgertop in Schiedam. Een gevarieerd gezelschap sprak met elkaar over de dingen die beter kunnen in de stad, wat daarvoor nodig is en vooral: watje daar zelf aan kunt doen. "De stemming was positief", was achteraf de conclusie. SCHIEDAM - "Wat een dag, fantastisch!", zegt Bernard Boode, secretaris van de GlOOOSchiedam. "Geweldig om te zien hoe de aanwezi gen mee doen en wat er aan resultaten uitkomt." De organisatie van de GlOOOSchiedam, die puur uit vrijwilligers bestaat, is tevreden over de eerste burgertop. "De opkomst was prima, iedereen deed enthousiast mee. Gaaf om te zien dat veel Schiedam mers hun dromen voor de stad delen en daar ook hun schouders onder willen zet ten." Enige minpuntje was dat de techniek aan het einde van de middag te wensen overliet. Daardoor kon er niet door iedereen volledig gestemd worden. Maar ie dereen die aanwezig was de 27e krijgt de mogelijkheid alsnog zijn stem uit te bren gen op het voor hem of haar meest aantrekkelijke thema. Zodra de online stemming achter de rug is, ontstaan er themagroepen. Op de dag zelf hebben al 80 mensen zich aangesloten bij een the ma. Zij gaan met elkaar aan de slag en daaruit zullen burgerinitiatieven ontstaan. Een greep uit de thema's: Communiéatte, Betrokken heid, Imago en Leefbaar heid. De gemeente en Irado vragen met een maandelijkse act dit jaar extra aandacht voor het zwerfvuil in de stad. Afgelopen vrijdag waren deze twee dames op de weekmarkt in het centrum te vinden. Zij deelden linnen tasjes uit die de vele plastic tasjes die je altijd krijgt bij het shoppen, kunnen vervangen. De komende tijd gaan de dames ook nog aandacht vragen voor sigarettenpeuken, chipszakken, kauwgom, blikjes en bananenschillen. Foto: Irado den kinderen meegenomen op avontuur. Samen met Zed de haai en Sop de zee ster beleven ze de leukste en spannendste avonturen. Alle avonturen staan be-; schreven in een paspoort dat zwemleskinderen krijgen bij de start van het zwemlestra ject, samen met een prach tige schatkist. Gaandeweg wordt de schatkist gevuld met edelstenen en worden er zegels verdiend voor in het paspoort. Na het beha len van een diploma kan een medaille worden ge kocht die een speciale plek heeft in de schatkist. Als het C-diploma is behaald, is het avontuur ten einde en wacht de grootste beloning: De Reuze Robijn. De wachtlijsten zijn op dit moment zeer kort. De actie duurt tot eind april. Onder elke vijftig inschrijvingen zal eén 'diploma' verloot worden. Stadsblad Woensdag 2 maart 2016 Schiedams Kampioenschap voor iedereen die twee han den kaarten kan vasthouden www.nieuwestadsblad.nl Dip is voorbij, want eindelijk zit er weer eens een kampi oenschap in het verschiet. Burgemeester Lamers feliciteert het echtpaar met hun briljanten huwelijk. Foto:Marius Schinkel SCHIEDAM - Woensdag 27 fe bruari 1946, een behoorlijk zonnige, maar kille woens dag. Die dag betreden Gerrit van der Winkel (25) en Cor- rie Ouwens (24) de trappen van het stadhuis en geven elkaar het JA-woord. Zaterdag 27 februari 2016 waren ze dus 70 jaar ge trouwd. Uiteraard kwam burgemeester Lamers langs om het jubilerende echtpaar te feliciteren met deze mijl paal. Bijzonder Bijzonder aan een 70-jarig huwelijk is dat het echtpaar een felicitatie krijgt van de Koning en Koningin. Die brief gaat vergezeld met een prachtige tuil bloemen. Het Koninklijk paar doet dit al leen bij 70-jaar gehuwden. Het kabinet van de burge meester wordt verzocht de bloemen op de feestelijke dag te laten bezorgen. De kosten mogen worden ge declareerd bij de Thesaurier (ouderwets voor boekhou der) van Z.M. de Koning. De Koninklijke opdracht wordt verzorgd door Hofleveran cier Rosa. Een exclusief oranjeboeket prijkt daarom op de tafel van het echtpaar Van der Winkel. Liefde op de Hoogstraat Gerrit Van der Winkel en Corrie Ouwens zien elkaar voor het eerst op de Schie- damse Hoogstraat. Corrie staat voor de bioscoop te wachten op haar vriendje. Maar het vriendje is in vel den noch wegen te beken nen. Gerrit is ook van plan naar de bios te gaan, ziet Corrie .staat en zegt: 'Op wie wacht je?' Corrie: 'Op mijn vriendje, maar hij komt niet opdagen.' Gerrit: 'Niks mee te maken, jij gaat met mij naar de film!' Hand in hand stappen ze de bioscoop in en uit. Korte tijd later besluiten ze ook hand in hand doör het leven te gaan. Echtpaar Van der Winkel: 'Je kunt dan toch niet bedenken, dat je 70 jaar later nog hand in hand op de bank zit?' Op 28 februari vierde het echtpaar hun briljanten hu welijksfeest met ieder die hen dierbaar is, in Franke- land. SCHIEDAM - Cock den Bree- jen van restaurant La Salita op de Hoogstraat doet in Ar gentinië mee aan de Mundi- al Choripan 2016 oftewel de wereldkampioenschappen Argentijnse worst maken. In november opende hij sa men met zijn partner het restaurant waar met eerlijke producten klassieke en mo derne Argentijnse gerechten worden bereid. "Vrijdag 26 februari werden we door het stadsbestuur van Cor doba uitgenodigd om 19 maart mee te doen. We kun nen helaas niet meedoen aan de categorie Streetfood omdat de voorbereidings tijd van twee weken te kort is, maar we doen wel mee in de categorie Restaurants. Twee Schiedammers met een klein restaurantje tegen 26 restaurants uit Argenti nië", grapt Den Breejen. "We gaan ter plekke onze inmid dels befaamde 'runderworst zonder velletje' oftewel de mariguesa bereiden en pre senteren als Gourmet Cho ripan." Op 13 maart stappen ze op het vliegtuig. "Alles wat we nodig hebben gaan we in Córdoba kopen, huren of lenen." SCHIEDAM - DrieMaasStede doet 11 maart mee aan NL Doet! Samen met vrijwilli gers en medewerkers zetten de bewoners de bloemetjes jj Jazeker O Hypotheker. buiten en daarna worden de vernieuwde bar in de Bras serie en de nieuwe receptie geopend. Om 12.30 uur gaan de bloemen de grond in. SCHIEDAM - Wat kregen wij veel reacties binnen op het plan van de gemeente om meer aandacht te schenken aan het scheiden van afval. Zoveel dat wij er volgende week een paginagroot arti kel mee zullen vullen. Over u en door u! Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1