Open van Zorg ëVPWëlzijn Kijk zelf hoe de zorg werkt Snel terecht voor maag- en darmonderzoek ZORG WELZIJ Zaterdag 19 maart bent u van harte welkom in: Frangois HaverSchmidt DrieMaasStede 14 T/M19 MAART 2016 Terug met die boterham DC Klinieken rgos Zorggroep Meten is weten O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 9 maart 2016 27 In de Week van Zorg en Welzijn, die dit jaar van 14 tot en met 19 maart plaatsvindt, openen weer duizenden zorg- en welzi jnsorganisaties in het hele land hun deuren voor alle Nederlanders, jong en oud. Ook in de regio Rot terdam kan iedereen met eigen ogen zien wat voor fantastisch werk er in de zorg- en welzijnssector gedaan wordt. Het is dé mogelijkheid om te zien hoe het er in een opvan gcentrum of verzorging shuis precies aan toe gaat, welke geavanceerde tech nieken er in een zieken huis gebruikt worden en hoe leuk, uitdagend en vooral belangrijk het werk is. Een week lang kan iedereen naar hartenlust rondkijken en vragen stellen. De zorgverleners beantwoorden graag alle vragen. Laatje inspireren door het enthousiasme en bevlogenheid van de meer dan één miljoen werknemers die zich in zorg en welzijn met hart en ziel inzetten voor onze medemens. Want zo werkt zorg. Willem de Zwijgerlaan 35 In Schiedam Voorberghlaan 35 in Schiedam Behalve dat organisaties hun deuren opengooien, worden er ook bijzondere activiteiten georganiseerd. Zo gaan kinderen van groep 8 van de Jan Prinsschool op vrijdag 18 maart pannen koeken bakken voor en uit delen aan de patiënten van het Havenziekenhuis. Hori zon Jeugdzorg &-Onderwijs organiseert op zaterdag 19 maart workshops dansen, vlechten maken .en koek jes bakken. Maar er is nog veel meer te doen! Kijk op www.derotterdamsezorg.nl wat er bij jou in de buurt te doen is. Technologie staat steeds meer centraal in ons da gelijks leven en heeft ook de manier waarop we sporten veranderd. Smartwatches en smart- phones houden het aan tal stappen bij dat je per dag zet, ze kunnen je hartslag meten en; weten wanneer je naar bed gaat. Door gebruik te maken van deze draagbare tech nologie en de functies die het heeft, ben je je direct bewust van hoeveel je nou eigenlijk gedaan hebt. Dat kan motiverend werken om je doelen te behalen. Dus installeer de gewenste app(s) op je telefoon als je niet be schikt over een speciaal sporthorloge dat met dit doel is gemaakt. Meten is weten! Bij deRotterdamseZorg zijn 21 zorginstellingen aangesloten die samen werken en him kennis en ervaring delen op het gebied van arbeidsmarkt vraagstukken. Hoe meer er samen ontwikkeld wordt in plaats van ieder voor zich het wiel uitvindt, hoe betere zorg en hoe meer geld en tijd er overblijft voor de mensen om wie het gaat: de cliënten. Ook vanuit je luie stoel kan je een indruk krijgen hoe het er aan toegaat in deze dynamische sector. In navolging van vorig jaar is weer het programma 'Heel Holland Zorgt' op TV te zien. Dit program ma wordt vanaf dinsdag 8 maart gedurende een week dagelijks rond 15.30 uur op SBS6 uitgezonden. In het tv-programma zijn ver schillende bekende Neder landers te zien - waaronder Jan Smit,.Maik de Boer en Tineke Schouten - die één dag meelopen met mede werkers van een zorg- of welzijnsorganisatie om te zien wat voor mooi en bij zonder werk zij verrichten. Voor een overzicht van alle open huizen, openingstijden en activiteiten tijdens de Open Week van Zorg en Welzijn kijkt u op www.argoszorggroep.nl Veel mensen hebben de laatste jaren brood grotendeels uit hun dieet gebannen, nadat het vanwege de koolhydraten te boek kwam te staan als dikmaker. Het uitsluiten van brood, een belan grijke bron van jodium, is echter niet zonder risico's, zegt prof. dr. Robin Peeters. Hij werd onlangs benoemd aan het Erasmus MC tot hoogleraar Interne Genees kunde, met aandachtsge bied schildklierziekten. Met name voor zwangere vrou wen kan het niet eten van brood risico's geven. "De af gelopen jaren hebben we in Nederland een adequate jo- diuminname gehad dankzij jodium in bakkerszout. Nu we een steeds duidelijker trend zien om minder brood te eten, en mensen als on derdeel van een dieet er zelfs voor kiezen geen brood meer te eten, ligt een jodiumtekort voor bepaalde bevolkings groepen ook in Nederland op de loer," waarschuwt Peeters. "Vooral voor zwangere vrou wen is dit zorgwekkend, omdat een gebrek aan jodi um tijdens de zwangerschap problemen geeft bij de her- senontwikkeling van het ongeboren kind. Wanneer je door bijvoorbeeld glutenal lergie geen brood kunt eten, is het verstandig om reeds bij een zwangerschapswens be halve foliumzuur ook extra jodium te slikken." U voelt zich niet goed en wilt snel duidelijkheid over de oorzaak van uw klachten. Na een bezoek aan uw huisarts is besloten om een maag- of darmonderzoek te doen. Bij DC Klinieken Rotterdam en DC Klinieken Schiedam kunt u snel een afspraak maken. Ook voor het Bevolkings onderzoek Darmkanker kunt u bij ons terecht. Waarom DC Klinieken? Korte wachttijden Persoonlijke aandacht Volledige vergoeding door alle zorgverzekeraars Vasteland 10, 3011 BL Rotterdam 0800 231 35 57 (gratis) rotterdam@dcklinieken.nl Laan van Bol'es 3, 3122"AE Schiedam 0800 231 35 57 (gratis)- schiedam@dcklinieken.nl www.dcklinieken.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 27