Kunst en koffie: smaakvolle combi lyceum OPEN AVOND GRAFISCH WAT IS ER TE DOEN IN S ROTTERDAM Dl 15 MAART 2016 GLR.NL ENTER THE CREATIVE WORLD O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 9 maart 2016 7 Red de padden in Noord De padden in Schiedam- Noord kunnen in maart wel een extra handje gebruiken bij de trek naar hun ge- boortesloot. Tijdens deze 'paddentrek' zoeken Irado, het NME-centrum en wijk- vereniging Spaland naar vrijwilligers die willen hel pen de padden 's avonds de drukke weg over te zetten. Veel padden halen zonder hulp de overkant niet. Elke vrijwilliger wordt uitgerust met een zaklantaarn en een veiligheidsvest en krijgt een instructie. Tussen 19.00 en 22.30 uur lopen of fietsen de vrijwilligers een rondje in de omgeving Kerkweg/Har- reweg. Aanmelden kan via: radrift@versatel.nl. Griet Op de Beeck in bibliotheek Aan de vooravond van de Boekenweek houdt schrijf ster Griet Op de Beeck don derdag 10 maart een lezing uit eigen werk in de Biblio theek in De Korenbeurs. De lezing begint om 20.00 uur. Griet Op de Beeck werkte als dramaturg en als journalist. Als romanschrijver debu teerde ze in 2013 met "Vele hemels boven de zevende". De roman werd bejubeld in zowel de Vlaamse als Ne derlandse pers en kreeg di verse prijzen en nominaties. Kaarten kosten tien euro en zijn te koop bij de bieb en bij Post Scriptum. Zaterdag 19 maart sluit boekhandel Post Scriptum de Boekenweek af met een literair diner in de winkel in Hof van Spaland. Het thema van de Boeken week is Duitsland en de avond gaat over "burenru zies'. De kosten zijn 25,- in clusief diner. Combikaarten voor de lezing en het literai re diner 30,- en zijn alleen te koop bij Post Scriptum. Deuren open van de kerk Zaterdag 12 maart is er weer de maandelijkse open stelling van de Plantagekerk aan de Lange Nieuwstraat 61-63. Tussen 14.00 en 16.00 uur kun je er terecht voor een gratis kopje koffie/thee, een praatje of gewoon voor een moment van rust. Het historische Rütter-orgel uit 1881 is te beluisteren tussen 14.30-15.30 uur. Ruil- en weggeefcafé WOT Oost organiseert don derdag 17 maart een ruil- en weggeefcafe in het wijkcen trum aan de Boerhaavelaan. Het is van 15.00 tot 17.00 uur en is voor iedereen die iets te ruilen of weg te geven heeft. Toegang is gratis. Braderie Nolenslaan Op de Mgr. Nolenslaan wordt woensdag 23 maart een braderie georganiseerd van 10.00 tot 17.00 uur. Deze braderie onderscheidt zich door de grote diversi teit aan branches. Ook zijn er Surinaamse hapjes, Duitse grillspecialiteiten en andere lekkere snacks. Filmmiddag in De 5 Molens Vrijdag 11 maart is er in ont moetingscentrum De 5 Mo lens weer een gezellige film middag. Dit keer wordt De Tweeling gedraaid. Kaarten kosten twee euro en zijn ver krijgbaar bij De 5 Molens, inclusief popcorn en een consumptie. Om 13.30 uur. Rommelmarkt in Oost Zondag 13 maart van 10.00- 15.00 uur is er weer een SWS-rommelmarkt in Wijk centrum Oost. Er zijn nog plaatsen vrij voor deelne mers. Kosten tafel: 9 euro/ twee tafels: 15 euro. Aan melden (iedere werkdag van 09.00-17.00 uur) bij Wijkcen trum Oost. Informatie over leeskringen De Bibliotheek Schiedam en Stichting Senia organise ren donderdag 17 maart van 10.15 uur tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst voor mensen die belangstelling hebben om zelf een lees kring op te starten of deel uit willen maken van een nieuw op te richten lees kring. De bijeenkomst wordt gehouden in de Bibliotheek aan de Lange Haven 145. Het museumkwartier op de Hoogstraat wordt steeds meer een baken van kunst en cultuur. Tegenover het Stedelijk Museum, in de Monopole, is sinds kort het KC Kunst Caffè geopend. Een ruimte vol kunst, koffie en ateliers. Kunst kijken onder het genot van een cappuccino. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Het is op deze vroege zaterdagmiddag nog rustig in de koffiebar. Beel dend kunstenaar Bernd van Buuren staat te werken aan zijn zelfportret. Schilders ezel in de hoek, penseel in de band. Aan de andere kant maakt hij een cappuc cino, kunnen klanten een tosti bestellen of je kunt kiezen voor een espresso of latte. Twee schilderijen van de Utrechtse kunstenaar Olav MacKay hangen aan de muur. Intussen wordt het wat drukker. "Klanten we ten het Kunst Caffè al aardig te vinden", vertelt Van Buu ren tussen de bestellingen door. Hij richtte samen met kun stenaar Anita van Bree en De Monopole, waar vroeger bioscoop Pandora in zat, is sinds december in gebruik door Stichting Heliopolis. architect Gideon Peele de Stichting Heliopolis op. "Ik kende Anita nog van de op leiding aan de Willem de Kooning Academie en had haar -ees, zeven jaar niet ge zien. Zij was betrokken bij Stichting MET, die hiervoor in het pand zaten met een koffiebar. Toevallig was ik op zoek naar een ruimte in Schiedam en kwam in con tact met haar. Met z'n drieën zitten we nu in de Monopo le. Anita en" Gideon hebben boven hun ateliers en ik heb de koffiebar en mijn atelier beneden." Het Kunst Caffè moet een plek worden waar jonge kunstenaars hun werk kun nen aanbieden en exposeren. "De stichting hebben we op gericht met als doel het een platform te laten zijn. Kunst is veel meer dan dat het al leen maar in het museum te vinden is." Er werden wat aanpassingen gedaan in het pand. Het duurde een maand voordat alles 'af was'. Heliopolis wil niet al leen jonge kunstenaars be reiken, maar probeert ook een verbinding te leggen met ondernemers en cultu rele instellingen in de stad. Twee dames die een dagje Schiedam doen, vinden het wel wat. "Leuke tent dit. Er moeten veel meer kunste naars in de stad komen." O Kunst Caffè is open op do-vr van 10.00-18.00 uur en zo zo van 12.00-18.00 uur. VMBO MBO Wil jij het maken in de creatieve wereld van media, design en nieuwe technologie? Bezoek dan de open avond van het Grafisch Lyceum Rotterdam, dé vakschool van Nederland met het grootste aanbod aan opleidingen (mbo en vmbo) voor de creatieve industrie. De open avond vindt plaats op van 19.00 tot 21.30 uur. Je bent welkom in onze ver nieuwde mbo-locatie aan de Heer Bokelweg 255 in Rotterdam en het VMBO voor Vormgeven en Media aan het Stadhoudersplein 35 in Rotterdam. Kijk voor alle informatie op Mediavormgevers, animatie- en gamedesigners, verpakkingsontwerpers, mediamanagers, redactioneel medewerkers, drukkers, dtp-ers, signmakers, media- en gamedevelopers, licht- en geluidstechnici, video-editors, fotografen en cameramensen: op het Grafisch Lyceum Rotterdam kom je ze allemaal tegen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7