Scoren met enquête over toekomst wijken Dubbel mooi. extras.. Dubbele Esso Extras punten, dus dubbele cadeaus. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 maart 2016 11 "Mevrouw, woont u in de Woudhoek? Hoe moet uw wijk er over tien jaar uitzien? Wilt u dat aan ons vertellen via een digitale enquête?" Die vraag klonk zaterdag 5 maart op het Geuzenplein bij de Plusmarkt aan de lo pende band. Daar activeer den de tien initiatiefnemers bezoekers om ook mee te denken over de toekomst van hun eigen wijken in Noord. De initiatiefrijke bewoners mogen trots zijn op hun re sultaat. Inmiddels hebben al meer dan 700 mede-bewo ners uit de wijken Spaland, Sveaparken en Woudhoek deelgenomen en hun wen sen achtergelaten! Alle be woners kregen rond 1 maart een brief thuis met de oproep om via de websites www. schiedam.nl/spaland-svea- parken en www.schiedam. nl/woudhoek hun licht te la ten schijnen op de toekomst van hun wijk. Jan Boumans en Tjalling de Boer staan te glunderen wanneer zij over het succes vertellen. Tot eind maart invullen "We hebben dit een half jaar voorbereid en dan is het fijn als het aanslaat," knikt Jan Boumans tevreden. "We stellen vragen over groen, veiligheid, wijkeconomie en parkeren. Daar heeft ie dereen mee te maken. Onze enquête loopt door tot 31 maart. Rond half april ana lyseren we alle resultaten, die we eind april bespreken met de denktankleden en wijkoverleggen. In mei gaan we alles met het college doorspreken." Lege gebouwen en tram Tjalling geeft voorbeelden van 'hot items'. "Er zijn heel veel ZZP-ers die vanuit huis MENSEN WILLEN GEWOON TROTS KUNNEN ZIJN OP HUN EIGEN WIJK werken en geen eigen ont vangst- of vergaderruimte hebben. Kunnen we ze geen leegstaande gebouwen aan bieden tegen een redelijke prijs?" Ook veiligheid is een terugkerend thema. "In twee wijken lopen wijkpreventie teams 's avonds een rondje, al dan niet met de hond. Ze kijken of er afval naast de bakken staat, of er verdachte figuren rondhangen, etc. Zijn er wellicht meer teams te vormen?" De bereikbaarheid van Woudhoek in de avond uren is een emotioneel ge spreksonderwerp. "Als de RET geen halflege trams wil betalen, zou er ook een pendelbusje ingezet kunnen worden." Jan Bouwmans benadrukt dat de bevolking van de Woudhoek veroudert. "Mensen moeten langer thuis blijven wonen, maar als je 's avonds nergens meer Corry Conijn en Barbara de Kooter deelden heel veel visitekaartjes uit met daarom het websiteadres waarop de enquête te vinden is. Tot 31 maart kan iedereen vanaf 12 jaar de vragenlijst nog invullen. kunt komen, verschraalt je leven." Ook in andere wijken? Wethouder Mario Stam is blij met het succes van het onderzoek en voelt zich met het initiatief heel erg gesteund: "De suggesties die uit deze enquête naar voren komen, zijn voor de vorming van ons beleid be langrijke bouwstenen. Mar cel Kreuger heeft namens de gemeente als Wijkproces- manager de initiatiefnemers hierbij begeleid. Als het hier een succes wordt, hoop ik dat de andere wijkproces- managers het ook in hun wijken als idee gaan inbren gen." Actieve bewoners Alle initiatiefnemers van de enquête zijn actieve bewo ners die vaak ook in ander verband in hun wijk aan de weg timmeren. In Spaland/Sveaparken zijn de drijvende krachten: Corry Conijn, Inge Kerdel, föhn Veldhoven, Tjalling de Boer, Theo Boks, Susan Coster en fan Boumans. De ini tiatiefnemers uit de Woudhoek zijn: Barbara de Kooter, Wim de Vries en Buud van der Pol. Ontvang nu dubbele Esso Extras punten, JM als je binnen een week weer tankte Zo spaar je dubbel zo snel voor cadeau- bonnen. Van Douglas bijvoorbeeld. Of H EM A. Daarmee trakteer je jezelf of een ander heel eenvoudig op iets moois. Haal dus snel een Esso Extras kaart bij een deelnemend Esso-station en start 4g met sparen. Eeri bonus van 100% additionele Esso Extras punten wordt toegekend wanneer een deelnemer binnen 8 dagen opnieuwminimaal Actie loopt t/m 31 mei 2016. Kijk voor meer informatie op essoextras.com. ESSO, het Esso-logo en Extras zijn handelsmerken van Exkon Mobil Corporation of een van haar dochterondernemingen. Esso Nederland BV, Postbus 1,4803 AABreda. An E^onMobil Brand

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 11