Schiedam krijgt eigen osteopathie-praktijk Schiedam zoekt theatermakers Leden van het Adviesforum fjj üf www.woonplus.nl Opkikker voor Froggy tij'dens opruimdag in Oost Is het referendum echt of nepo? Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus 150 jaar Schiedamse naar EK bowlen O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 maart 2016 13 Alle creaties van de afgelopen tijd zijn in april te bewonderen in de etalage van Mac Branderstad, Spinhuispad. Foto: E. Pieterse SCHIEDAM - Froggy de kik ker was na de natte gure winter toe aan een opkik ker en organiseerde daarom op 9 maart samen met EPEE workshops weer een opge ruimd dagje. Het een druk ke boel in wijkcentrum Oost want meer dan 25 kinderen en ouders kwamen langs om te helpen met plastic afval opruimen en om vogelhuis jes te maken van afvalplas- tic. Gewapend met prikstok ken en afvalzakken werd er druk ingezameld. SCHIEDAM - Osteopathie- praktijk Osteovisie opent deze maand officieel haar deuren. De praktijk is opge richt door drie osteopaten die middels osteopathie de gezondheid en vitaliteit van hun cliënten willen stimu leren. Osteovisie is .geves tigd in gezondheidscentrum 'Leef op Over de Vesten 5. Zaterdag 19 maart van 10.00 uur tot 15.00 uur organiseert de praktijk een open dag met gratis inloopspreekuur. Aanmelden kan via: info® osteovisie.nl Osteovisie is opgericht door de drie osteopaten Niels Delwel, Lorenzo Salari en Jasper de Valk. Zij staan alle drie ingeschreven bij het Nationaal Register Os teopathie, waardoor behan delingen (gedeeltelijk) ver goed worden door bepaalde ziektekostenverzekeringen. Via manuele geneeswijze worden patiënten van jong tot oud behandeld voor hun klachten. Enkele voorbeelden van veelvoorkomende klachten zijn buikpijn, darm-, oor- keel- en neus-, rug-, nek-, schouder- en bekkenklach ten, whiplash, menstrua tiestoornissen, maar ook reumatische aandoeningen, sportblessures en chroni sche longaandoeningen. Osteopathie is een manu ele geneeswijze waarbij de oorzaak van klachten wordt onderzocht en het lichaam als één geheel behandeld wordt. Een gezond lichaam heeft het natuurlijk vermogen om verstoringen te verhelpen. Als het evenwicht echter verstoord is dan heeft het lichaam hulp nodig om te herstellen. SCHIEDAM - Krijgen de bur gers kans om zich uit te spreken over het associatie verdrag met de Oekraïne of worden ze juist gemanipu leerd en bij de neus geno men? Is dat referendum echt of nep? Dat is de vraag op de achtergrond van de lezing die de Schiedamse histo ricus Han van der Horst verzorgt voor de Illustere School. De bijeenkomst vindt plaats in het aangena me café, 't Spul, Hoogstraat 92 op donderdag 16 maart, aanvang 20.30 uur. SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus, opgericht op 29 augustus 1866, bestaat dit jaar 150 jaar. Het koor be staande uit 40 leden repe teert iedere dinsdagavond in kerkcentrum de Ark op het Hargplein 101 van 20.00 tot 22.15 uur. Als voorbereiding op het jubileumconcert in juni 2017 is aan componist Roel van Oosten en dichter Ron Elshout al de opdracht verstrekt om een muzikaal stuk te schrijven, geschikt voor het mannenkoor met begeleiding van een viertal saxofonisten en twee slag werkers. Bij dit concert zal ook het publiek betrokken worden. Wie ook mee wil zingen kan een kijkje nemen op de website: www.ksmor- pheus.nl of kom langs in de Ark. SCHIEDAM - In Schiedam zijn al veel mensen profes sioneel of in de vrije tijd in de podiumkunsten actief; theatermakers, toneelspe lers, zangers, muzikanten, decorbouwers, kostuum ontwerpers en -makers. De gemeente heeft voor 2016 en 2017 budgettaire ruimte ge creëerd voor de start en ont wikkeling van een theater voorstelling op locatie voor en door Schiedammers. De voorstelling zal worden uitgevoerd in het voorjaar van 2017. Het locatietheater heeft het Schiedams cultu reel erfgoed als onderwerp en is tegelijkertijd aanspre kend voor de Schiedammer van nu. Het theater vindt plaats op drie uiteenlopende locaties in de stad. Omdat ze drie verschillende voor stellingen op drie locaties in de stad willen maken, is de gemeente op zoek naar drie theatermakers die aan dit profiel beantwoorden. Voor deze opdracht is van uit de gemeente voor dit jaar 5.000,- per theatermaker be schikbaar voor de concept ontwikkeling. Geïnteres seerden dienen in 20 regels aan te geven waarom zij geknipt denken te zijn voor deze opdracht: t.houkes® schiedam.nl of 010 2191823. Zondag 20 maart starten in IJsland de Europese kampioenschappen bowlen voor jeugd. Namens Nederland is de 18-jarige Rianne van Zijp uit Schiedam één van de vier meisjes die Nederland gaat vertegenwoordigen. Voor Van Zijp betekent haar deelname haar debuut in de Nederlandse selectie, nadat ze al eerder lid was van voorselecties. Woon plus Schiedam is een maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming. Wij staan voor goed onderhou den woningen, een gevarieerd woningaanbod, een prettige woonomgeving en een vitaal Schiedam. Dit vraagt om forse investeringen in nieuwbouw, sloop en renovatie. Dat doen wij samen met bewoners, gemeente en anderen die hart voor de stad hebben. Woonplus Schiedam vindt het belangrijk om te weten wat er In onze stad speelt en leeft. Het Adviesforum zorgt voor een extra verankering In de Schiedamse samenleving. Het adviseert ons bestuur over maatschappelijke en volkshulsvestelljke taken. Momenteel zijn er vacatures voor: Het Adviesforum vergadert gewoonlijk vier keer per jaar met het bestuur. Op de agenda staan actuele maatschappelijke thema's die verband houden met het werk van Woonplus Schiedam. Goed om te weten is dat het Adviesforum geen platform is voor huurdersbelangen. Het Adviesforum bestaat uit circa vijftien leden. Om een zo breed mogelijk spectrum van de Schie damse samenleving te bestrijken, hebben mensen met uiteenlopende achtergronden zitting in het Adviesforum. De leden treden uiterlijk vier jaar na hun benoeming af. Zij kunnen maximaal één keer herbenoemd worden. De leden ontvangen een onkostenvergoeding Profiel We zijn op zoek naar kandidaten (m/v) die op grond van hun professie of via vrijwilligerswerk betrokken zijn bij onze stad. Woont u in Schiedam, staat u midden in de samenleving en vindt u het belangrijk om mee te praten en denken over maat schappelijke kwesties? Dan willen we graag met u kennismaken. Contactpersoon Voor informatie over de functie kunt u terecht bjj de voorzitter van het Adviesforum, mevrouw Manja van de Plasse, telefoonnummer: 06 27 04 58 87, bij de Projectleider Wonen: de heer Casper Kouwenberg, telefoonnummer (010) 20 45 150 of op onze website: www.woonplus.nl/over-woonplus/adviesforum/ Reacties Is uw interesse gewekt? Dan kunt u uw onder bouwde interesse tot lid van het Adviesforum vóór 1 april 2016 richten aan Woonplus Schiedam, t.a.v. Adviesforum Woonplus, Postbus 25, 3100 AA Schiedam. U kunt ook solliciteren via e-mail: cko@woonplus.nl 10 Vateriusstraal 3 3122 AM Schiedam E. wps@woonpius.nl T. (oio) 204 5100 AS J A

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 13