Knap Hof van Spaland op! CORRECT Prachtig poëziep bij zonsondergang 7 DAGEN PER WEEK OPEN Uniek kadeherstel Lange Haven A4 is nu ook officieel geopend! BIJZONDERE KLUS 03 GEEN OPENING IN AUGUSTUS 08 Win de dubbel- cd Kids Top 100 2016 OBS de Peperklip Beste Beleggersklas Meer vrouwen in lokale politiek gewenst Annuïteiten? Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 Website Stadsblad Woensdag 16 maart 2016 Herstellen kademuren Lange Haven is geen 13 in een dozijn klusje voor Boskalis www.nieuwestadsblad.nl Het clubgebouw van HC Schiedam wordt geen kolos. Bescheidenheid siert de club. K|ik&Win KLIK WIN ACTIE Ga naar de site van uw lokale krant SCHIEDAM - Leerlingen van de plusgroep van OBS de Pe perklip krijgen na een span nende strijd voor de tweede maal de titel 'Beste jonge be leggers van Nederland'. Zes weken lang speelden 25 basisscholen uit de regio Rotterdam het spel Beleggr om deze felbegeerde titel te krijgen en 1.000 euro te win nen voor een zelf gekozen goed doel. Cheque Woensdag 24 maart ontvan gen zij de cheque voor hun goede doel: Roparun Team 281 De Schoolmakers. Robeco Beleggr is een initiatief van Robeco in samenwerking met het Wetenschapsknoop punt van de Erasmus Uni versiteit Rotterdam. Het doel is om kinderen al jong financieel bewust te maken, omdat dit de basis is voor zelfredzaamheid in de toe komst. In het spel leren kinderen de principes van beleggen: in schatting van risico's, sprei ding en vanuit een lange ter mijn visie handelen. Zorgen om verouderd winkelcentrum Al in 20og maakte de gemeente plannen om winkelcentrum Hof van Spaland op te knappen. Daarvan is niets terecht gekomen. Erger nog: Hof van Spaland dreigt te verslonzen en zo klanten aan het Vlaardingse De Loper te verliezen. "Waar blijft het beloofde masterplan?", zo vraagt de VVD zich af. Door Frank Willemse SCHIEDAM - "Een gemiste kans", zo concludeert de VVD nadat zeven jaar ge leden een masterplan voor winkelcentrum Hof van Spa land werd beloofd. Dat plan is er nooit gekomen. Sinds 2009 is het winkelcentrum in Noord, behoudens enkele basisingrepen, nauwelijks opgeknapt en heeft er geen grootschalige herontwikke ling plaatsgevonden. "Het winkelcentrum is ernstig verouderd", zo concludeert de WD-fractie in schrifte lijke vragen aan het college. Waarom is er nog niks ge beurt met beloofde plan nen om het winkelcentrum grootschalig op te knappen? En welke concrete acties heeft het college sinds die tijd ondernomen om zowel de winkeliers als investeer ders in het winkelcentrum tegemoet te komen? Volgens de vragenstellers Minhas en Mostert gaat de winkelcen trum hard achteruit. Zeker ook omdat het klanten verliest aan het Vlaardingse winkelgebied De Loper in Holy dat - nog maar pas - wél concrete plannen heeft om het winkelcentrum te renoveren. De VVD vraagt dan ook aan het gemeentebestuur om nog voor het zomerreces met een plan van aanpak te komen. Yvonne Kluin maakte deze mooie foto van het Poëziepaviljoen op het Stationsplein, genomen met zonsondergang. Schiedammers konden voor het Poëziepaviljoen ingezonden zinnetjes plaatsen op een elektronisch display, ledereen die langsloopt kan de ingezonden zinnen zien. Teksten recht uit het hart of juist om over na te denken. Foto: Yvonne Kluin SCHIEDAM - De A4 Delft- Op een werkdag rijden 64.300 auto's in beide richtingen over de A4. Schiedam is donderdag 10 maart officieel geopend. Dankzij de nieuwe snelweg tussen Delft en Schiedam rijdt het verkeer sinds kort vlotter en veiliger van A naar B. De weggebruiker weet de nieuwe A4 Delft Schiedam al goed te vinden. Op een werkdag rijden er 64.300 auto's in beide richtingen overheen. Een deel van dat verkeer reed voorheen over de A13. Daar constateert Rijkswaterstaat een afname van 16 tot 22 procent van het verkeer. Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl Door Kor Kegel SCHIEDAM - Van de 35 ge meenteraadsleden in Schie dam zijn er 25 man. Tradi tioneel geldt dat dan als een mannenbolwerk. De vrouwelijke raadsleden, onder regie van de zojuist na ziekte teruggekeerde Juliette Glavimans (D66), vinden dat er wel wat meer vrou wen in de gemeenteraad zouden mogen. Het is in de Schiedamse politiek geen nieuw geluid, want de stad herinnert zich vrouwelijke gemeen teraadsleden als Yvonne Siljee, Jantje Boonstra en Jo Ouwens-Muller, die zich in de jaren zeventig en tachtig al beijverden om meer vrou wen politiek actief te krij gen. En ook toen, net zoals Juliette Glavimans nu, was er de invalshoek dat er veel vrouwen actief zijn in het Schiedamse vrijwilligers werk, maar dat er weinigen hiervan 'doorstoten' naar de lokale politiek. Ludiek statement Juliette maakte er een lu diek statement van, vorige SCHIEDAM - "Een unieke klus, het kadeherstel van de Lange Haven", vindt bo- menexpert Huib Sneep, die het werk begeleidt. Normaal gesproken sneuvelen bij kadeherstel eerst alle ka debomen, waarna de dam- wanden worden geheid met maandenlang reuzegrote kranen op de kade. Maar bij de methode die in Schiedam wordt gebruikt gaat alles via het water en worden de fun deringspalen trillingsvrij geboord. De Europese lindebomen worden ontzien en slechts week op woensdag 8 maart, de Internationale Vrouwen dag. Samen met haar vrou welijke collega's had ze zich getooid met sjaals en dassen in de nieuwe stadsstijl van Schiedam. Ze riepen eensgezind alle Schiedamse vrouwen op om politiek actief te wor den. Het blijft natuurlijk een probleem dat ondanks alle communicatiemiddelen veruit de meeste vrouwen een dergelijk signaal niet oppakken. Overigens had dat voor mannen identiek gegolden. een enkeling gekapt wegens plaatsgebrek. Wie het werk wil volgen, kan elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur terecht bij het infokantoor aan de Lange Haven 70. Voor bewo ners die slecht ter been zijn, rijdt er een e-shuttle tot aan de voordeur. Voorlopig geldt een ver bod voor zwaar verkeer op de Lange Haven en ook na de opening -hopelijk voor de Brandersfeesten - zijn vrachtwagens niet toege staan. Van de herinrichting van Wist je dat je eenvoudig nieuws kunt plaatsen op onze webiste: www.nieuwe- stadsblad.nl? Ga snel even naar de Schrijf-mee-modus en doe mee! het straatinterieur, met ter rasjes en bankjes, maakt ook een nieuwe brug tussen Ap pelmarkt en Koemarkt deel uit. Deze voetgangersbrug gaat lopen van het voormalige Kantongerecht naar de Taansteeg naast de Bonte Koe. Eind dit jaar keren de his torische vaartuigen terug waarvan sommige een nieu we plek krijgen langs de op geknapte kademuren. O Meer over dit unieke project op pagina 3 van deze krant. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1