Start verkoop 28 maart Maartje van de Water maakt... stoelen als nieuw 2ePaasdag -14.00 - 16.00 uur Novotel Schiedam www.parkharga.nl Vastgoed Energieneutraal wonen! Geweldige ligging in- Schiedam Woningen zijn naar wens aan te passen en uit te breiden O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 maart 2016 21 Ze geeft stoelen een tweede leven door ze opnieuw te bekleden. Maartje van de Water (23) is al sinds 2013 actief als meubelstoffeerder met haar eigen bedrijf Maartwerk. Sinds februari 2015 werkt ze in haar atelier bij Pro6 aan de Hoogstraat 14-18. Door-Janet van Huisstede enthousiast: 'Dat heb je va ker gedaan'. Maar ik had het nog nooit gedaan! Uit eindelijk heb ik in één jaar de tweejarige opleiding tot meubelstoffeerder afgerond, als enige van mijn school. Voor dit werk moet je een echte perfectionist zijn en heel veel geduld hebben." EEN MOOIE STOEL VERDIENT TOCH EEN TWEEDE LEVEN? VolkerWessels anke SCHIEDAM - Bij binnenkomst overstemmen het luchtdruk- apparaat en de tacker het ge steun van Maartje. Met een rood hoofd trekt ze met haar ene hand aan een gestreepte stof op een klassieke stoel, terwijl ze er met haar an dere hand de nietjes met de tacker schiet. Verontschul digend: "Dat streepje in de stof moet écht recht zitten, anders is het geen gezicht." Even later bekijkt ze van een afstandje met een brede lach het mooie resultaat. "Als nieuw, hè?" Heel veel geduld Maartje was altijd al 'creatief aan het fröbelen' en volgde het Hout- en Meubilerings College (HMC) in Rotterdam om als interieuradviseur aan de slag te gaan. Daar leerde ze ook vloeren leggen en gordijnen naaien. "Toen ik het keuzevak Meubelstof fering kreeg, zei mijn leraar Designstoel van Marktplaats Nu werkt Maartje in op dracht voor de meest uit eenlopende klanten. Vaak via mond-tot-mond-reclame en via haar website maart- werk.nl. Jonge mensen die de geërfde stoel van oma met een moderne grijze stof en witgeverfd hout een nieuw leven willen geven in hun Scandinavische in terieur. Of iemand die zijn stoel weer lekkerder wil laten zitten en de kussens laat opvullen. En het stel dat de designstoel van Markt plaats met een nieuwe stof een opknapbeurt wil geven. "Eigenlijk ben je heel duur zaam bezig. Er wordt zo minder weggegooid." Oldtimer Volvo Amazone Haar mooiste klus tot op he den was het opnieuw bekle den van een oldtimer. "De autostoelen van die Volvo Amazone hadden «en soort Maartje van de Water knapt verouderde, doorgezakte of designstoelen helemaal op, zodat ze weer jaren fijn zitten. Haar leukste project was het opnieuw bekleden van een oldtimer met leren stoelen. Foto: Jan van der Ploeg schildpadachtige hobbels van leer. De vulling moest ik er één voor één in friemelen, een heel precies werkje! Ik heb alles bekleed met echt leer en een prachtige zicht bare naad. De klant was zó blij." Vijftig stofhoeken Over de toekomst? Haar op leiding tot interieuradviseur wil Maartje in de toekomst meer gaan combineren met haar huidige meubelbekle- dingsbedrijf. Ze praat verder vol liefde over mooie, zware en stijlvolle design-stof fen. "Ik heb nu zo'n vijftig stofhoeken in mijn winkel, maar dat mogen er nog veel meer worden." SCHIEDAMMERS MAKEN Het stadsthema in 2016 is 'Schiedammers Maken'. En ze maken veel! Van bijzondere schroeven voorde wereldwijde mari tieme industrie, tot prachtige kunst die internationaal wordt gewaardeerd. fan van der Ploeg maakte van deze Schiedamse Makers een prachtige serie foto's die u dit jaar op tal van plek ken in Schiedam tegenkomt. Fase 1 8 singelwoningen en 16 hofwoningen Wilt u energieneutraal wonen aan een kindvriendelijk hofje of de statige singel? kom op 28 maart a.s. naar de start verkoop vóór alle informatie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 21