Bijeenkomst voor eigenaren 'risicoflat' Oude jenever vaak jonger dan Jeneverie 't Spul BURCHTHjüYS Escudostraat 7 I Barendrecht Baaidag voor zanger Bob Het ABC van het transport \ntr°du^e voordeel nieuw in de Burchthuys showroom O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 maart 2016 35 Bob Offenberg had vrijdag een baaidag. Zijn auto is leeg geplunderd. Navigatie en zonnebril werden meegenomen en er was veel schade. "En net voor het weekend waar hij zijn auto nodig heeft om naar zijn optredens te rijden, heeft hij hem bij de garage achter moeten laten", zegt vader Bart. Het is al de tweede keer in korte tijd dat Bob dit overkomt. Deze flat aan Bernard Zweersplein gaat dit voorjaar de onveilige galerijvloer vervangen. Foto-.pr Door Kor Kegel SCHIEDAM - Je kunt er meer dan 400 soorten jenever krij gen en dat maakt 't Spul tot een bijzonder café in de al oude Jeneverstad Schiedam. Zelfs in België, waar je meer jeneversteden hebt, zijn er geen cafés met zo'n ruim as sortiment. Dat maakt 't Spul tot een toeristische trek pleister voor Schiedam. Al 25 jaar. Want op zondag 17 maart 1991 begonnen de voormalige postbeambte Rob van Klaarwater en zijn vrouw Ineke om samen een 'jeneverie' te beginnen aan de Hoogstraat 92 in Schie dam. Beiden hebben zich intensief verdiept in de je nevercultuur en het is won derbaarlijk, hoeveel kennis zij over willekeurig welke jenever kunnen verstrek ken. Zij benaderen bijkans de eruditie op dit gebied van de Schiedamse distil lateur Rein Melchers, ooit verzamelaar van duizenden likeurflesjes. 't Spul is dus niet alleen een plek om te proeven, maar ook een kenniscentrum én een museumpje: het Bor- SCHIEDAM - Tijdens de ten toonstelling Het ABC van de Collectie organiseert het Ste delijk Museum Schiedam een aantal zondagmiddagen waarbij u een kijkje kunt ne men achter de schermen. U ontmoet daarbij een of meerdere personen die be trokken zijn bij het maken van een tentoonstelling. Zo is er op zaal te zien hoe een kunstwerk wordt vervoerd, in- en uitgepakt of schoon gemaakt wordt. Ook kunt u vragen stellen die normaal gesproken niet eenvoudig te beantwoorden zijn. Aanmelden graag via i nfo@ stedelij kmuseum- schiedam.nl relmuseum. Bovendien is het de pleisterplaats van De Illustere School, waar des kundigen met interessante lezingen komen over hun vakgebied, 't Spul heeft vele jonge en oude jenevers om van te genieten, met uitge sproken smaakverschillen. Grappig is, dat veel mensen die eens een borreltje probe ren, denken dat een oude je never ouder is dan een jonge jenever. Maar de benaming heeft niets met de leeftijd te maken. Het verschil tussen jonge en oude zit slechts in de receptuur. SCHIEDAM - Het Servicepunt Woningverbetering gaat ei genaren helpen bij de aan pak van mogelijk onveilige galerij- en balkonvloeren. Uit een inventarisatie blijkt dat er 33 'risicoflats' in Schiedam zijn. De Vereni gingen van Eigenaren zijn uitgenodigd voor een infor matiebijeenkomst op don derdag 17 maart in De 5 Mo lens, Nieuwe Damlaan 818. Aanvang is 19.00 uur. Dit nieuwe project van het Servicepunt Woningver betering vloeit voort uit de onderzoeksverplichting die de minister voor Wonen en Rijksdienst dit jaar heeft in gesteld. VvE's van flats met zogenaamde uitkragende betonnen galerij- of balkon- vloeren, die uit één stuk zijn verbonden aan de verdie pingsvloer of gevelbalken, zijn verplicht onderzoek te verrichten. Concreet bete kent dit dat de eigenaren van een 'risicoflat' voor 1 juli 2017 een rapport bij de gemeente moeten indienen. Dit rapport moet aantonen dat de galerij- en balkon- vloeren veilig zijn. Het on derzoek naar de galerij- of balkonvloeren is specialis tisch werk. Het Servicepunt Woningverbetering kan VvE's daarbij adviseren en helpen bij de aanpak daar van. Bovendien is een laag- rentende lening verkrijgbaar waarbij VvE's via de ge meente rentekorting krijgen op de lening. Wethouder Van Steenderen (Wonen) wijst erop dat het Servicepunt Woningverbe tering hiermee maatwerk levert aan huiseigenaren. "Er doet zich een nieuw probleem voor en daarvoor zoeken we vervolgens een nieuwe oplossing. De advi seurs richten zich niet al leen op woningverbetering, funderingsherstel, energie besparing en de campagne 'Lang zult u wonen' maar nu ook op begeleiding van VvE's van flats die mogelijk een risico vormen. Hoewel de veiligheid van het ge bouw de verantwoordelijk heid is van de VvE, biedt de gemeente hulp en een laag- rentende lening." Het Servicepunt Woningver betering heeft alle VvE's uit genodigd die in Schiedam mogelijk te maken hebben met dit probleem. Eén VvE is al aan de slag gegaan. De flat aan het Bernard Zweers plein 29-70 staat in de stei gers om de galerijvloeren te vervangen. Deze eigenaren gaan met behulp van een laagrentende lening hun flat aanpakken. "Wij werden opeens geconfronteerd met een constructieprobleem. Ge lukkig denkt het Service punt met ons mee", stelt voorzitter Wim Heeze van de flat in Groenoord. woonPr°Sr®ro Comfortabele zithoeken en fraaie fauteuils! Woonboulevard Barendrecht I 010-456 69 99 I gratis parkeren I www.burchthuys.nl Dit Fraaie wandmeubel is een sieraad in uw woning en kan in verschillende kleuren en opstellingen worden uitgevoerd De kwaliteit straalt af van deze fraaie collectie Komt u ook eens kijken? Hartelijk welkom!

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 35