Bouw bij HC Schiedam behoorlijk vertraagd Rotterdam The Hague You're welcome. Titelstrijd in Thurlede Persverklaring Bouw nieuwe aankomsthal verloopt volgens schema! Rotterdam The Hague Airport Naar NKjudo Scyedam-dames aan kop Spanning te snijden Degradatie rotterdamthehagueairport.nl 'De verwachting is dat, zoals gepland, eind april 2016 de nieuwe aankomsthal op Rotterdam The Hague Airport gereed is. Het bouwteam zet zich voor 200% in om dit te bewerkstelligen! De komende periode ligt de focus op de montage van de staalconstructie en het plaatsen van de dakplaten', aldus projectleider Edwin Nobel, Voor het gehele bouwproces is ook nu weer gekozen om bij voorkeur met lokale ondernemers samen te werken. Het bouwteam bestaat onder andere uit Hanse Staalbouw, Aannemersbedrijf RIP BV, Installatiebedrijf van Dorp en -Van Schoor en Gebr. Ouwendijk. Met deze bedrijven wordt al jarenlang op zeer plezierige wijze samengewerkt. Rotterdam The Hague Airport heeft op maandagmiddag 14 maart de resultaten van onderzoeken naar de economische en milieueffecten van verdere ontwikkeling van de luchthaven gepresenteerd aan gemeenten, bestuurders, bedrijfsleven en omwonenden van het vliegveld. De onderzoeksresultaten zijn nodig voorde besluitvorming over een nieuw luchthavenbesluit voor Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven streeft bij verdere ontwikkeling naar een nieuwe balans tussen de economische aspecten enerzijds en de milieu belasting anderzijds. Een luchthavenbesluit regelt wat er op een luchthaven aan vliegverkeer mag plaatsvinden. In het besluit zijn onder meer opgenomen de openingstijden van de luchthaven en de maximale geluidsproductie per jaar van de vliegtuigen die de luchthaven gebruiken. Daarnaast regelt het besluit beperkingen in ruimtelijke ordening als gevolg van milieueffecten en waarborgen voor de veiligheid van het vliegverkeer. In de komende periode zal de directie van de luchthaven met alle betrokken partijen in gesprek gaan om onder meer aan de hand van de onderzoeksresultaten de mogelijkheden naar een verruiming van de gebruiksmogelijkheden te bespreken. Deze gesprekken worden, zo is de inzet van de luchthaven, gecoördineerd door een onafhankelijk informateur, die op korte termijn wordt benoemd. Het nieuwe luchthavenbesluit zal uiteindelijk door de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu worden vastgesteld. De staatssecretaris heeft eerder aangegeven te hechten aan draagvlak in de regio. Over Rotterdam The Hague Airport Jaarlijks maken ongeveer 1,7 miljoen reizigers gebruik van Rotterdam The Hague Airport. Verschillende luchtvaartmaatschappijen waaronder Transavia, Vueling, CityJet, British Airways en Turkish Airlines voeren ongeveer 21.000 vliegtuigbewegingen uit naar ruim 40 bestemmingen in Europa. Daarnaast is op de luchthaven het KLM Jet Center gevestigd, waar business jet- en VIP vluchten worden gefaciliteerd. Naast het gebruik voor vluchten naar economisch relevante centra als bijvoorbeeld Londen, München, Barcelona, Rome, Istanbul en Berlijn speelt de luchthaven een belangrijke rol bij de verdere toename van het aantal buitenlandse bezoekers aan Zuidwest Nederland. Rotterdam The Hague Airport is 24 uur per dag geopend, maar kent strikte beperkingen voor het nachtelijk gebruik tussen 23.00 en 07.00. Alleen vluchten die voldoen aan nauw omschreven voorwaarden mogen in deze periode starten of landen, zoals onder andere medische vluchten of business jets en bepaalde vertraagde lijndienst vliegtuigen (alleen landend, tot 01.00). Voor meer informatie: www.rotterdamthehagueairport.nl SCHIEDAM - Het Nederlands kampioenschap veldhand- bal wordt zaterdag 18 juni gespeeld op de velden van DWS en Ventura in Thur lede. Het is voor het eerst, dat het in Schiedam wordt gehouden. Dat kan, omdat SCHIEDAM - Sportinstituut Schiedam is 9 april met vijf judoka's present op het NK voor jeugd onder 18 jaar in de Groningse plaats Leek. Het kwintet kwalificeerde zich op het Zuid-Hollands kampioenschap. Ruby Ba nen (-63 kg) en Simon de Gier (-46) bereikten de hoog ste trede van het erepodium. Fabiënne van Dorst (-70) en Danny Gommel(-50) werden tweede en Ralph Verhoev (-81) derde. Ook op de titel strijd voor judoka's boven 18 jaar bereikten twee SI-judo- ka's het platform. Tim Ba: nen (-60 kg) sloot de finale winnend af en werd Zuid- Hollands kampioen. Cha- rona van Dorst (-70) mocht het zilver afhalen. er in het sportpark twee extra velden zijn aangelegd om het van Harga verdre ven Ventura, dat naar het sportpark A4 verhuist, tij delijk te accommoderen. De complexen van beide clubs grenzen nu aan elkaar. Mo- SCHIEDAM - De tafeltennis sters van Scyedam zijn op weg nar de eredivisie. Na de 8-2 overwinning op Docos, met driemaal winst voor Danielle Maas en Sandra Meeuwsen en tweemaal voor Charelle Schoonbrood, delen ze in de eerste klas A de eerste plaats met Treffers. Voor de heren is de promo tiekans aanzienlijk geslon ken. Zonder Nermin Smajic, die aan een reservebeurt toe was, lukte het de 'younsters' Laurens van Raadshoven, Thomas Baart en Jeroen Bastiaansen niet om tegen Hercules indruk te maken. Het gevolg: 8-2 verlies. Het zorgt ervoor dat Scyedam terugvalt naar de voorlaat- gelijk is het vrouwenteam van Ventura zelfs één van de deelnemers. Het team is al kampioen in de zaal, maar wil dat op het veld ook worden. Daarmee verwerft het een ticket voor de nati onale titelstrijd. ste plaats: 16 punten achter koploper Salamanders en 3 achter de nummers twee Avanti en Hercules. HANDBAL - Kampioen Ventura zette de zegetocht voort: de vrouwen wonnen in Leiden met 12-33 van EHC/Saturnus. De mannen van DWS bleven in de race voor de titel via 41-23 winst op hekkensluiter Hercules 3. KORFBAL - Nexus had in de laatste wedstrijd van de zaalcompetitie geen mede lijden met het nog puntloze Esdo. De hekkensluiter kon het tot aan de rust nog bijbe nen (7-6), maar ging daarna over de knie: 18-12. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 maart 2016 8 Het clubgebouw van HC Schiedam wordt geen kolos. Bescheidenheid siert de club. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Toch is er een kink in de kabel: de 'grand opening' kan niet in augus tus plaatsvinden. "Door de sanering van de bodem en vertraging van de aanbeste ding is de bouw vertraagd", is de mededeling aan de leden. Op zijn Cruyffiaans klinkt echter tussen de re gels door, dat dat nadeel een voordeel heeft. "Nu hoeven we minder te stressen om het gebouw in te richten en op tijd gebruiksklaar te heb ben", vindt voorzitter Rene van der Klink. Verwacht wordt, dat de eerste paal begin mei de grond in gaat. De hockeyers blijven dan tot aan de winterstop ge bruik maken van het club gebouw en de velden van Door vertraging bij de aanbesteding is de 'grand opening' van HC Schiedams nieuwe accommodatie uitgesteld tot na de winterstop. Foto: Facebook Spirit. Aangevuld met de al beschikbare velden op het nieuwe complex. "Soms zijn zaken niet te veranderen en moeten wij dit accepteren", berust de clubleiding. De presentatie van de nieuw bouw leverde veel lovende reacties op. Natuurlijk was op Facebook met de opmer king "Smaken verschillen" ook een afwijkende mening. Duidelijk is, dat niet is geko zen voor een dominerend en pompeus gebouw. Het pand bestaat weliswaar uit twee verdiepingen, maar de ont werpers hebben de begane grond met daarin de kleed ruimtes verstopt in een terp, zodat er langs het hoofdveld een tribune ontstaat. Feest in Vlaardingen waar de C-meiden van handbalclub DWS door een 9-16 overwinning op de leeftijdgenoten van SC Twist de titel veilig stelden. De spanning was te snijden, want bij een gelijkspel had de nummer twee HVOS met de buit aan de haal kunnen gaan. Zover kwam het dus niet. Foto: PR SCHIEDAM - Fianchetto heeft het niet gered. De Schie- damse schakers stolden er belabberd voor, maar had den, met nog twee wedstrij den te gaan, nog wel een theoretische kans om degra datie te ontlopen. Spijkenis- se 2 haalde echter een streep door de rekening, won met 4,5-3,5 en voltrok daarmee het vonnis. Riksen en Van Driel wonnen hun partij; Van der Hidde, Kruidenier en Smeekes sloten af met een remise. Door het verlies degradeert het achttal uit de hoogste afdeling van de Rot terdamse Schaakbond. Op 23 maart volgt nog de wed strijd tegen Nieuwerkerk, maar die is slechts om des keizers baard.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 8