Mededelingen en bekendmakingen a gemeente Schiedam De gemeente Schiedam publiceert bij wijze van service elke woensdag een overzicht van haar (wettelijk verplichte) publicaties die in de voorgaande week verschenen in de digitale gemeentebladen op www.officielebekendmakingen.nl. Deze website is het erkende kanaal voor de bekendmaking van de officiële gemeentelijke berichten. Voor eventuele bezwaar- en'beroepstermijnen moet u uitgaan van de informatie op www.officielebekendmakingen.nl. Voor het inzien van (concept-)vergunningen, plannen en achterliggende documenten, kunt u een afspraak maken in het Klant Contact Centrum. Ook op uw mobiel en tablet kunt u via de Omgevingsalert app op de hoogte blijven van uitgegeven en aangevraagde vergunningen. Kijk voor meer informatie op www.omgevingsalert.nl/schiedam. 23 MAART 2016 Colofon Eindredactie Gemeente Schiedam Klant Contact Centrum Stadserf 1Schiedam Postbus 15013100 EA Schiedam i. www.schiedam.nl 1.14 010 f. (010) 473 70 21 Openingstijden Klant Contact Centrum Alleen op afspraak ma en vrij van 8.30 -17.00 uur divan 8.30-12.30 uur woe en do van 8.30 - 20.00 uur Maak uw afspraak online of bel Bestemmingsplan Ontwerp-bestemmingsplan Havens, eerste herziening Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het be paalde in artikel 3.9 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3.12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 24 maart 2016 het ontwerp-bestemmingsplan 'Havens, eerste herziening' (NLIMR0.0606.BP0031) ter inzage ligt. Aanleiding In 2013 is het bestemmingsplan 'Havens' vastgesteld. Sinds de vaststelling van het be stemmingsplan hebben enkele kleine ontwikkelingen plaatsgevonden in het plangebied. Daarnaast is door de reactieve aanwijzing van de provincie de regeling met betrekking tot (volumineuze) detailhandel niet meer in overeenstemming met de bestaande situatie en de provinciale regeling hieromtrent. Dit geeft aanleiding het bestemmingsplan op onderdelen en voor een beperkt aantal percelen te herzien. Onderdelen herziening Het bestemmingsplan wordt op de volgende onderdelen en voor de volgende percelen herzien: Het in overeenstemming brengen van de definitie van volumineuze detailhandel met de definitie uit de provinciale verordening 'Ruimte'. Het bestemmen van de bestaande detailhandel aan de Jan Evertsenweg (Jawa Sport) en de Admiraal Trompstraat (Gamma-bouwmarkt) met een maatbestemming. Het vergroten van het gezoneerde industrieterrein met het bedrijfsperceel Jan Evertsen weg 2-4 in verband met uitbreiding van het bedrijf Huisman Equipment B.V.. Het vanwege een verhuizing verwijderen van de aanduiding 'horeca' van het pand Jan van Galenstraat 26 en toevoegen aan het naastgelegen pand met nummer 24. Het verhogen van de maximale bouwhoogte van het pand Jan van Galenstraat 55 van 12,0 naar 14,0 meter in verband met het bedrijfsproces van Staalharderij Dominal. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf 24 maart 2016 gedurende 6 weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (KCC) in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Het ontwerp-bestemmingsplan is digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en via www.schiedam.nl .1 Ontwerp-omgevingsvergunning technische ruimte station Nieuwland Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.10 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht bekend dat met ingang van 24 maart 2016 de ontwerp-omgevingsvergunning 'Technische ruimte station Nieuw land' ter inzage ligt. Aanleiding In 2013 is besloten om de spoorlijn tussen Schiedam en Hoek van Holland (Hoekse Lijn) om te bouwen naar een lijn die geschikt is voor metrovoertuigen, De ombouw van de Hoekse Lijn vraagt diverse ingrepen op en rond het spoor, zoals het plaatsen van enkele nieuwe technische ruimten. Om deze ingrepen mogelijk te maken is in december 2015 het bestemmingsplan Hoekse Lijn vastgesteld. De situering van de technische ruimte bij station Nieuwland is na vaststelling van 'dit bestemmingsplan geoptimaliseerd, wat er toe leidt dat de technische ruimte buiten het plangebied van het bestemmingsplan Hoekse Lijn wordt gesitueerd. Het bouwen van de technische ruimte is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Nieuwland'. De aanvraag heeft betrekking op het gebied aan de westzijde van het station 'Schiedam Nieuwland', ten zuiden van de Hoekse Lijn. De technische ruimte zal worden geplaatst ter hoogte van de aansluiting van de Limburg Stirumstraat op de Van der Duyn van Maas damstraat, in de groenstrook tussen het spoor en de straat. Verklaring van geen bedenkingen De gemeenteraad van Schiedam heeft op 20 september 2012 een 'algemene verklaring van geen bedenkingen' vastgesteld. Het project valt onder de reikwijdte van artikel 2, tiende lid van deze algemene verklaring (projecten in overeenstemming met een ander door de raad vastgesteld (stedenbouwkundig) plan). De ontwerp-omgevingsvergunning, de ruimtelijke onderbouwing en de andere op de pro cedure betrekking hebbende stukken liggen vanaf 24 maart 2016 gedurende 6 weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De stukken zijn tevens raad te plegen via: www.schiedam.nl.1 Horeca evenementen Aangevraagde vergunningen Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het evenement Koningsdag Groenelaan op de Groenelaan te Schiedam op 27 april 2016 van 10.00 uur tot 16.00 uur.1 Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd door de organisatie Nolet Distelery voor het organiseren van het evenement Nolet 325 jaar relatiefeest op de locatie Buitenhavenweg 40 te Schiedam op 14 mei 2016 van 13.00 uur tot 01.00 uur.1 Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd door de organisatie Stichting De Erker voor het organiseren van Koningsdag De Erker op de locatie Jan van Avennesstraat 32 te Schiedam op 27 april 2016 van 11.00 uur tot 18.00 uur.1 Vanaf 23 maart 2016 liggen de afschriften van bovenstaande aanvragen, gedurende 2 weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1 (|S5|) Omgevingsvergunning Mededelingen Omgevingsrecht Aanvragen Bilderdijkstraat, De Genestetstraat, Dirk Wassenaarstraat, Filips van Bourgondiëstraat, Graaf Florisstraat, JA Alberdingk Thijmstraat, Jacob van Lennepstraat, Jan van Aven- nestraat, Nicolaas Beetsstraat, Potgieterstraat, Rembrandtlaan, Tollenstraat, Vondellaan en Westfrankelandsestraat; met de activiteit kappen, het Kappen van 21 kapvergun- ningplichtige bomen. Daarnaast worden binnen het project 128 niet vergunningplichtige bomen in het openbaar gebied gekapt en 4 niet vergunningplichtige bomen verplant. Reden voor kap: herinrichting openbaar gebied. Voorstel voor herplant van 325 bomen, binnengekomen op 15 maart 2016. Aangevraagde vergunningen etn ontheffingen: hoe kunt u reageren? 1. Zienswijze college van burgemeester en wethouders Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of andèr besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar het college van burgemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een monde linge zienswijze neemt u telefonisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 2. Zienswijze gemeenteraad Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar de gemeenteraad (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een mondelinge zienswijze neemt u telefo nisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 3. Bezwaarschrift Belanghebbenden die het niet eens zijn met een besluit kunnen binnen 6 weken na datum waarop het besluit is genomen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam). In het bezwaarschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betref fende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw bezwaarschrift te ondertekenen. 4. Beroepschrift Rechtbank Rotterdam Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Rotterdam (postbus 50951, 3007 BM). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. 5. Beroepschrift Raad van State Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen 6 weken na publicatie van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Raad van State (postbus 20019, 2500 EA Den Haag). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. Aanvragen voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaar- of beroep schrift voorkomt niet dat het besluit waartegen u bezwaar hebt, wordt uitgevoerd. U kunt dit proberen te voorkomen door, na indiening van uw bezwaar- of beroepschrift, een voorlopige voorziening aan te vragen bij de Rechtbank Rot terdam (sector Bestuursrecht) of bij de Raad van State. Hieraan zijn kosten verbonden. Lees de officiële bekendmakingen op www.officielebekendmakingen.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 20