servicepunt h Kans voor 500 eigenaren in oude wijken Schiedam op RTL4 Het loket voor a 1 uw vragen over woningverl betering! woningverbetering nieuwsbrief VvE's onderzoeken veiligheid galerijvloeren Gesloten Goede Vrijdag Singel 85 3112 GL Schiedam 010- 238 06 33 info@servicepuntwoningverbetering.nl www.servicepuntwoningverbetering.nl maart 2016 Ruim vijfhonderd eigenaren in Schiedam ontvangen binnenkort een gemeentelijke uitnodiging. Zij krijgen de mogelijkheid hun woning op te knappen met gratis advies van het Servicepunt Woningverbetering. Bovendien kunnen zij de maatregelen aan het huis financieren met een laagrentende lening. Het gaat om woningen in Centrum, Oost, West en Zuid. Onderhoud aan de eigen woning houdt nooit op. Het Servicepunt Woningverbetering helpt eigenaren en Verenigingen van Eigenaren (VvE's) met praktisch advies. Projectleider Ton de Prefer meent dat het niet alleen gaat om het onderhoud van de woning. "Belangrijk is wat de wensen van de eigenaar zijn. Wij denken dan mee. Het kan gaan om de aanschaf van een meer duurzame verwar mingsketel, het ophogen van een galerij, automatische deurdrangers, aanbrengen van dubbel glas of andere kozijnen." Lening met korting Het persoonlijk contact staat voorop bij het Servicepunt Woningverbetering. Behalve gratis advies komen de eigenaren die rlu worden benaderd, in aanmerking voor de laagrentende lening. Zij kunnen Opnamen in Schiedam: presentatrice Nathalie den Dekker interviewt wethouder Alexander van Steenderen, Tv-programma Woontips besteedt aandacht aan Schiedamse funderingsaanpak In het RTL4-programma Woontips is binnenkort aandacht voor de funderings- problematiek. Presentatrice Nathalie den Dekker heeft daarbij in Schiedam verschillende interviews gedaan.Het programma staat gepland voor uitzending op zaterdag 26 maart 16.00 uur. Circa 400.000 woningen in Nederland behoren tot de risicogroep. Door droog stond van paalkoppen, bacteriële aantasting of gebrek aan draagkracht kan schade ontstaan aan panden die een fundering hebben van houten palen. In Schiedam hebben eigenaren van circa 700 woningen met funderingsproblemen te maken. Daarvan zijn 230 woningen al hersteld of in uitvoering. Voor eigenaren is scheefstand of verzakkingen een nacht merrie. Bovendien is met funderingsherstel veel geld gemoeid. Diverse gemeenten in Nederland zijn met een aanpak gestart. Door de eco nomische crisis en de hoge kosten van herstel hebben de meeste gemeenten alleen een passieve aanpak. Schiedam is daarbij een positieve uitzondering met een actieve aanpak. Via het Servicepunt Woningverbetering krijgen gedupeerde eigenaren gratis hulp en advies. Ook heeft Schiedam een laagrentende lening met een rentepercentage van 1,5% voor funderingsherstel. Tevens is de gemeente bereid extra financiële risico's te dragen. Schiedamse eigenaren die de lening niet rond krijgen, kunnen dan toch mee doen met de buren. Funderingsherstel moet immers altijd bloksgewijs plaatsvinden. Een cameraploeg van RTL4 heeft directeur Dick de Jong van het Kennis Centrum Aanpak Funderingsproblematiek (KCAF) geïnterviewd over dit onderwerp, evenals wethouder Alexander van Steenderen (Wonen) en Ed van der Touw, eigenaar van de Buijs Ballotsingel, waar na de zomer funderingsherstel van start gaat. Het programma Woontips is te zien op 26 maart om 16.00 uur en op 28 maart om 15.00 uur op RTU. maatregelen aan het huis dan financieren met een lening met een forse korting op de marktrente. Ook VvE's komen hiervoor in aanmerking. Dat scheelt aanzienlijk in de portemonnee. Volgens Ton de Prefer zijn de woningen in de oude wijken het zeker waard om op te knappen. "Ik heb bij VvE 010 gewerkt, in Vlaardingen, maar iedere keer weer sta ik verbaasd over de kwaliteit van de woningen in Schiedam. Het zijn vaak grote woningen, dichtbij het centrum. Eén stapje verder en je hebt een schitterend onderhouden woning!" Eigenaren of VvE's die zijn benaderd voor deelname aan de particuliere woning verbetering kunnen contact opnemen met het Servicepunt via 010 - 238 06 33. Bij ruim dertig flats in Schiedam moet onderzoek uitwijzen of de galerij- en balkonvloeren veilig zijn. De betrokken Verenigingen van Eigenaren waren afgelopen donderdag uitgenodigd in ontmoetingscentrum De 5 Molens. Adviseurs van het Servicepunt Woningverbetering gaven uitleg over het probleem en over de mogelijkheden die VvE's hebben om dit aan te pakken. Hoewel de VvE verantwoordelijk is voor het flatgebouw, biedt het Servicepunt gratis hulp en advies aan. Bovendien kan de VvE via de gemeente een laagrentende lening afsluiten waarmee zij de maat regelen kan financieren. Projectleider Ton de Prefer in de Dr, Zamenhofstraat waar eigenaren de kans krijgen deel te nemen aan de woningverbetering. Eén flat in Schiedam heeft de problemen met de galerijvloeren zelf al aangepakt en bij één flat gaat de uitvoering binnenkort van start. Bij deze flat aan het Bernard Zweersplein in Groenoord waren de galerijen al sinds vorig jaar 'gestempeld', gestut met hekwerk. De VvE heeft een laagrentende lening afgesloten. In overleg met het Servicepunt Woningverbetering gaan deze eigenaren ook de flat levensloop bestendig maken. Dit houdt in dat de galerijvloeren worden opgehoogd zodat er geen verschil meer is met de entree en er automatische deur openers komen. Door deze maatregelen kunnen eigenaren comfortabel oud worden in de eigen woning. Daarbij slaat deze VvE twee vliegen in één klap. Het gaat om flats die zijn gebouwd in de periode 1950-1970: galerijflats met betonnen galerij- of balkonvloeren die uit één stuk zijn verbonden aan de betonnen verdiepingsvloer of gevelbalken. Van een dergelijke flat in Leeuwarden is een galerijplaat in 2011 met meenemen van verschillende vloeren bezweken. De minister voor Wonen heeft daarom een onderzoeksverplichting voor eigenaren ingesteld. VvE's moeten aan de hand van een onderzoeksrapport bij de gemeente aantonen dat de galerij- en balkonvloeren van hun flat veilig zijn. Maatwerk Het onderzoek is specialistisch werk. Het Servicepunt Woningverbetering kan een VvE wel adviseren en helpen bij de aanpak daarvan. Volgens wethouder Alexander van Steenderen (Wonen) biedt de gemeente maatwerk aan. "Er doet zich een nieuw probleem voor en daar voor zoeken we met de adviseurs van het Servicepunt een nieuwe oplossing." Deze flat in Groenoord goot odn de slag met van advies en subsidies Servicepunt Woning verbetering Dagelijks kunt u bij het Servicepunt Woningverbetering aan de Singel 85 terecht voor advies over de aanpak van uw woning of flat. Eén van de adviseurs staat u graag te woord en kan u vertellen voor welke subsidies of mogelijkheden u in aanmerking komt Op vrijdag 25 maart a.s. is het kantoor echter gesloten in verband met Goede Vrijdag.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 22