Start verkoop 28 maart. Dier van de Week: Luna Recept van de Week Ouders gezocht met kinderen in groep 8 Boek van de Week: Het jaar van de gelukszoekers (8,5) Adopteer een krat 2e Paasdag - 14.00 - 16.00 uur Novotel Schiedam www.parkharga.nl Vastgoed Energieneutraal wonen! Geweldige ligging in Schiedam Woningen zijn naar wens aan te passen en uit te breiden O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 23 maart 2016 23 SCHIEDAM - Deze week ma ken we kaas-uienbroodjes. Nodig: twee chiabattabrood- jes, twee uien in dunne plakjes, geraspte kaas. krui denboter, zout en peper. De uien (gesneden in rin gen) zacht bakken en laten uitlekken, de broodjes door midden snijden en uithollen en het krui mengen met de kaas. Broodjes besmeren met kruidenboter en de helft van de uien erin verdelen. Hierop de helft van kaas- kruimmengsel, bestrooien met zout en peper en de overgebleven uien en kaas/ kruim. In voorverwarmde oven zetten van 220C voor ongeveer 15 minuten (tot de kaas gesmolten is). SCHIEDAM - De Stichting Voedselbank Schiedam start met de actie adopteer een krat. Vanaf dit jaar moeten de uit- deelpunten van de Voedsel bank gaan betalen voor het ophalen van de kratten, het ophalen van artikelen, voor de opslag en het schoonma ken van de kratten. De Voedselbank Schiedam heeft daarom de actie adop teer een krat bedacht. Je kunt voor 15 euro per jaar een krat adopteren zodat de uitdeelpunten in Schiedam kunnen blijven bestaan. Voor meer informatie: bel naar 473 38 06 of 426 06 92 of mail: info@voedselbank. nl REGIO - Voor haar onderzoek Van Basisschool naar Brug klas zoekt dr. Amaranta de Haan van de Erasmus Uni versiteit Rotterdam ouders met kinderen in groep 8 die wonen in de regio Rijn mond. De overgangsfase van Groep 8 naar de middelbare school is een heel spannende en belangrijke periode. Voor de kinderen zelf, maar ook voor moeders en vaders ver andert er veel tijdens deze overgangsfase. Van Basis school naar Brugklas is een onderzoek naar de so ciaal-emotionele ontwikke ling van kinderen, en naar veranderingen in gezinnen. Gekeken zal worden naar het opvoedgedrag van moe ders en vaders, en de relatie tussen moeders en vaders tijdens deze belangrijke pe riode voor hun kind. Aan melden via: dehaan@fsw. eur.nl of amaranta@vanba- sisschoolnaarbrugklas.nl. SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret of Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Het jaar van de gelukszoekers' van Sunjeev Sahota, dat door Gerben be loond wordt met een 8,5. In een tijd waarin onze ze kerheden op het spel staan en we makkelijk vervallen in zwart/wit-denken, helpt de literatuur je blik te ver wijden en je de andere kant van de zaak te laten zien. Het jaar van de gelukszoekers is een roman over drie Indiase mannen met ieder hun ei gen reden om India achter zich te laten en hun geluk in Groot-Brittannië te zoeken. We lezen de verhalen van Tarlochan, Avtar en Ran- déep, verhalen vol onrecht, uitbuiting en geldnood. Tarlochan heeft als kaste loze zijn zaakjes toch goed voor elkaar, tot er onlusten uitbreken en zijn complete familie wordt vermoord. Avtar hoopt veel geld te ver dienen om met zijn geliefde te trouwen, maar moet voor de overtocht al een nier ver kopen. Randeep gaat een schijnhuwelijk aan, met als doel zijn ouders te kun nen over te laten komen. De mannen worden in En geland uitgebuit. Voor een schamel salaris doen ze il legaal smerige of gevaarlijke klusjes. Eigenlijk levert één baantje niet genoeg op, dus moeten ze ook 's avonds aan de bak. Is dit de manier om hun dromen waar te maken? Sahota verweeft de verhalen tot een schrijnend portret van de (illegale) immigran ten, in een nieuw land en maatschappij, met andere regels en gebruiken. Een huiveringwekkend verhaal over waardigheid en wilskracht. Maar ook over willekeur, corruptie en allesvernietigend egoïsme. Voor Luna wordt een rustig huis gezocht. Liefst bij iemand die ervaring heeft met dergelijke katten en nog een paar mooie jaren aan Luna kan geven. Bel met: 088-34 37112. SCHIEDAM - Luna, een Noorse Boskat van 13 jaar, is in het asiel terecht gekomen door een relatiebreuk. Een soci aal poesje en makkelijk in de omgang. Net als bij mensen, komt ook bij Luna de ouder dom met gebreken. Niet iets serieus, ze heeft wat last van haar schildklier. Schild klierproblemen komen vaak voor bij een oudere kat en ze kunnen er heel oud mee worden. Luna is nu aan de medicijnen dat door haar eten wordt gegeven. Met andere katten is Luna heel sociaal. Fase 1: 8 singelwoningen en 16 hofwoning Wilt u energieneutraal wonen aan een krndv hofje df de statige singel? Kom op 28 maart a s. naar de start verkoop voor alle informatie. VolkerWessels

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 23