PAUL BERG Wie wordt de schoonste school? OPTICIEN Over hoogbegaafdheid Vier elementenbeurs ^Öe /tieaioe ()oo/yaa/ss- co /lectie m hi/i/ieii. 1/ bent aan Aante me/kom. Gratis hulp bij belasting aangifte Weer een bibliotheek op school geopend De Loper 45, Vlaardingen- Holy -ff O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 23 maart 2016 5 ff Het laatste boek van de Bibliotheek op School in de Sint Jé ziet het steeds vaker: brillen worden aangeboden voor een habbekrats, soms zelfs 3 voor de prijs van 1 Bij Opticien Paul Berg draait het niet om het aantal verkochte brillen maar om het aantal tevreden klanten, ledereen kan een bril leveren, de juiste kijkoplos- sing is iets heel anders. Neemt u uw gezichtsvermogen serieus en stelt u prijs op maximaal kijkcomfort, dan bent u bij Opticien Paul Berg aan het juiste adres. U bent welkom. ALTIJD GRATIS PARKEERGELEGENHEID VOOR DE WINKEL Mgr. Nolenslaan 418,3119 EL Schiedam T: 010-473 53 84 www.opticienpaulberg.nl Jazeker. De Hypotheker. We vergelijken alle banken en vinden voor jou de beste deal. Schiedam, Broersvest 64 (010) 473«50 De wedstrijd voor de schoonste school en de schoonste club maakt deel uit van de campagne Schoon Loont. Hoofdprijs is een activiteit ter waarde van duizend euro. Foto-.pr SCHIEDAM - De wedstrijd om de schoonste school en schoonste club is gestart. Vanaf nu gaan scholen en sportverenigingen de strijd met elkaar aan om plastic verpakkingen te scheiden en het eigen terrein schoon te houden. De winnaars wor den in maart 2017 bekend gemaakt. Maandag was de aftrap van de wedstrijd de schoonste school bij het Stedelijk Gymnasium. De school heeft een projectteam van 15 leerlingen die ideeën gaan bedenken om de school schoon te houden. SCHIEDAM - Op 11, 12, 13 en 14 april helpen speciaal op geleide vrijwilligers Schie dammers- met een klein inkomen gratis bij het invul len van hun aangifte Inkom stenbelasting over 2015. Het invullen van het belas tingformulier is voor een aantal mensen een jaarlijks terugkerend struikelblok. Door een correcte aangifte te doen kunnen mensen wellicht een deel van door hen gemaakte kosten van de Belasting terugkrijgen en kan worden voorkomen ze later opeens een nahef- fing krijgen. De gratis invul- hulp is uitsluitend bedoeld voor Schiedammers met een jaarinkomen tot 29 000 (alleenstaanden) of 38.000 (gezinnen) en die daarnaast geen inkomsten in box 3 hebben. Tot en met 27 maart tussen 09.00 en 17.00 uur kan er worden gebeld met de afsprakenlijn: (010) 219 26 66. SCHIEDAM - De Bibliotheek op school op de Sint Ber- nardusschool is geopend! Nog acht te gaan... en dan is de Bibliotheek op School in elke Schiedamse basis school. Op de Sint Bernardus school is de Bibliotheek op school officieel geopend door Ma rio Stam, wethouder van onderwijs en de directeur van de Bibliotheek Schie dam Theo Schilthuizen. Het schoolkoor zong de aanwe zigen toe en met een lint van kinderen werd het 'laatste' boek in de prachtige boe kenkast gezet. Met de opening in de Sint Bernardus school is het startschot gegeven om dit jaar op nog acht schoolloca- ties van de Bibliotheek op school te openen, waarna elke openbare Schiedamse basisschool een Bibliotheek op School heeft. In Schie dam doen nu al negentien schoollocaties mee. Bibliotheek op School De Bibliotheek op school is een landelijke aanpak met als doel kinderen te sti muleren om meer te lezen en verantwoord te leren omgaan met informatie en nieuwe media. Elke basis school in Schiedam heeft straks een bibliotheek met een grote collectie van 4,5 boek per leerling, die wordt onderhouden door de Bibli otheek Schiedam. De Biblio theek op school brengt ook deskundigheid in de school door de inzet van specialis ten educatie vanuit de bibli otheek en door het opleiden van een leescoördinator. De Bibliotheek Schiedam re aliseert de Bibliotheek op school en gaat hierin een langdurige samenwerking aan met de scholen. Schiedam - Woensdag 30 maart ontvangt boekhandel Post Scriptum Mirjam Veld hoven. Zij is de oprichter van Cleverbee, een Schie dams bureau dat kennis deelt met ouders van hoog begaafde kinderen. In de boekhandel gaat zij uitleggen welke jeugdboe ken ondersteunend zijn voor kinderen die een voor sprong hebben en wat er ver der over gelezen en geleerd kan worden. Elke leeftijds groep komt aan bod. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Reserveren wordt op prijs gesteld, toegangskaarten zijn af te halen bij de boekhandel in het Hof van Spaland. SCHIEDAM - De vier elemen ten beurs biedt welzijn voor ieders fysieke, mentale, emotionele en spirituele zijn. Er is onder meer een schoonheidsspecialiste, magnetiseren, reiki, mani cure, gezondheidsadviezen (zowel oosterse als westerse wijze), voetreflex en waste- keningen Ook is er verkoop van onder andere verschillende soor ten thee, kleding en fruit- cocktails. De beurs wordt gehouden in Hof in Zuid aan de Nieuwe Maasstraat 68D van 11.00 tot 16.00 uur. Entree is gratis. Voor informatie kun je bel len met Miranda Geervliet, tel. 06-13529209.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5