Pelgrims dwars door Schiedam A Heeft u uw stem al uitgebracht vandaag? Een gastvrij onthaal Lezing in Stedelijk Museum Schiedam COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad - woensdag 6 april 2016 3 ANBO-NIEUWS Vandaag dus de stemming voor het eerste raadgevend referendum asso ciatieovereenkomst EU-Oekraïne. Ik geef toe een hele mond vol voor ja of nee. Voor veel mensen een dilemma, niet al leen of je voor of tegen bent, maar het feit dat je tegenwoordig alleen maar je stem mag uitbrengen met een geldig paspoort, identiteitskaart of rijbewijs, oké het mag vijf jaar verlopen zijn, maar daarmee ben je er nog niet. Juist de oudere mens heeft dit helaas niet meer en om nu veel geld hiervoor uit te geven is natuurlijk belachelijk. Nee overheid als je minstens 30 procent stejnmers moet hebben, dan moet je eerst de regels hiervoor aanpassen. Iedereen is in het bezit van bijvoorbeeld een pinpas en volgens mij zou dat ook voldoende moeten zijn. Weer iets waar weer de ouderen mee ge troffen worden, is het de beroemde blauwe brief niet, dan is het wel het aanvragen van een Digid voor overheidsdiensten. Wanneer gaat Den Haag eens begrijpen dat veel ouderen niet in het bezit van en de kennis over een computer zijn. Gelukkig hebben wij bij de ANBO ons Service Team dat elke vrijdag spreekuur houdt tussen 13.00-14.00 om u te helpen met formulieren en vragen, ook de WOT- teams in uw wijk hebben een formulieren- Schroom niet om hun hulp in te roepen, tenslotte hebben zij alle kennis in huis. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO in Schie dam, voor en door ouderen) SCHIEDAM - De pelgrimstocht naar Santiago de Composte- la is de meest beroemde be devaartstocht. Een tocht die vanuit Holland al gauw 3000 kilometer telt maar vaak in etappes vanuit de Noord Spanje wordt gelopen. Da genlang lopen - maar ook fietsen - om 's avonds moe maar voldaan aan te komen in een refugio speciaal voor reizigers. Met eenvoudig slaapzalen voor pelgrims die op een simpel welkom rekenen op hun lange weg. Ook Schiedam ligt op een eeuwenoude route naar San tiago in Noord-Spanje. In Kethel staat de Sint Jacobu- serk, genoemd naar de hei lige Jacob de Meerdere die volgens overlevering in San tiago ligt begraven. Zijn reli kwieën zijn het symbolische einddoel van de wandeling. Wie vanaf Noord-Holland de reis wil beginnen, kan zo via Schipluiden naar Kethel lopen en sinds zaterdag ook slapen in Schiedam. Huize Frankeland heeft een tijdelijke kamer ingericht voor bedevaartgangers. Vo rig jaar vierde de pelgrim- vereniging het Liduinajaar mee en daar ontstond het idee voor de slaapplek. Hui ze Frankeland van oudsher katholiek, maar nu een con cern met vele zorghuizen, was bereid om een refugio te maken. Waar twee pel grims kunnen slapen op weg naar de volgende pleis terplaats Zwijndrecht. Fran keland bied zo een gastvrij onthaal voor de wandelaars die willen onthaasten of op een keerpunt van het leven staan. Zaterdagmorgen liepen een go wandelaars in de stad. Geen gewone toeristen maar oud pelgrimgangers die de tocht naar Santiago de Compostela hebben gelopen. De eeuwenoude bedevaartstocht die ook veel Hollanders trekt. Ook Schiedam met Kethel ligt op de pelgrimsroute en heeft nu een slaapplek of refugio in Huize Frankeland. Door Frank Willemse SCHIEDAM - "Zo'n luxe slaap plek heb ik onderweg naar Noord Spanje nog nooit meegemaakt De neven Jozef en Walter van Kasbergen slaken deze kreet als ze de refugio-kamer in Franke land te zien rijgen. Deze twee ervaren lange afstand lopers uit Gouda hebben voor de gelegenheid hun wandelkleding aangetrok ken. Als echte pelgrims met hoed, rugzak en zware bergschoenen openen zij de nieuwe slaapplek of refugio in Schiedam. Zodat elke pelgrim tegen een geringe vergoeding een slaapplek voor de nacht geeft. Burgemeester Lamers met bestuursleden van het Genootschap van Sint Jacob, afdeling Zuid Holland, openen samen met Hennie van der Gaag (links) de pleisterplek in Schiedam. Het bordje met de Sint Jakobsschelp voor de ingang van Huize Frankeland. Pelgrims zijn bedevaartgan gers die vanaf de middeleeu wen een lange, wandeling maken naar heilige plaat sen. Een tocht, toen vaak bedoeld als boetedoening maar nu hebben moderne bedevaartgangers andere re denen'om weken achtereen te gaan lopen. "Zo'n derde van de meestal wat oudere mensen lopen om religieuze of spirituele reden. Zonder dat je gelovig hoeft te zijn". Zegt Aart Ligthart als re giocontactpersoon voor het Genootschap van Sint Jacob die advies geven hoe zo'n langer trip te gaan lopen. Andere pelgrims zien het meer als een prestatietocht waar ze op zichzelf zijn aangewezen. En nog andere doen het voor zingeving of omdat ze ziekte of iets ergs hebben meegemaakt. Vaak op een keerpunt in het leven waardoor de pelgrimage met SCHIEDAM - Ook op zondag middag 10 april verzorgt kunstdocent Jules van der Vuurst de Vries in het Ste delijk Museum Schiedam de lezing 'De kunstenaar als journalist/onderzoeker'. Zo onderzoekt Gert Jan Koeken omslagpunten in de geschie denis. Julika Rudelius filmt sociale spanningsvelden. Ze heeft een antenne voor de codes en rituelen var; specifieke groepen mensen. Rudelius observeert zaken mannen in pak, die carrière maken gelijkschakelen aan rijkdom vergaren. De lezing begint om 14.00 uur, kaarten kosten vijf euro en zijn verkrijgbaar bij het Stedelijk Museum Schie- Ook nu weer een lezing in het kader van de tentoonstelling 'Nederlandse Kunst na 1945'. dam. Aanmelden graag via 010-246 36 66 of info@ste- delijkmuseumschiedam.nl. De Lezingen zijn onderdeel van de reeks 'Nederlandse Kunst na 1945' naar aanlei ding van de tentoonstelling Ik hou van Holland. DE PERSGROEP jÊr NÉDfeHLANB Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens.media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail naar het E: advertising.sales@persgroep.nl volgende adres: 1(0900)6743836 advertising.west@persgroep.nl Druk Commercieel Directeur De Persgroep Nederland Dirk Renders Dirk.Renders@persgroep.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.depersgroep.nl/adverteren Rob Kokkeiink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van De Persgroep Nederland. Ta ra Lewis Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland Informatiecentrum over Lange Haven open SCHIEDAM - Wie geïnteres seerd is in de herstelwerk zaamheden aan de Schie- damse kades kan daar sinds 17 februari voor terecht bij een speciaal in formatiecentrum aan de Lange Haven 70. Hier wordt uitleg over de werkzaamheden gegeven en is achtergrondinforma tie verkrijgbaar. De werkzaamheden aan de Lange Haven zijn deze week gestart. Bewoners, ondernemers en geïnte resseerden kunnen voort aan op de hoogte worden gehouden van alle ont wikkelingen in een pand naast de Havenkerk. In het centrum hangt een planbord dat elke dag de actuele stand van za ken aangeeft. Ook wordt er met visualisaties een beeld geschetst van hoe de kades eruit zien als het werk klaar is. De ruimte van het infor matiecentrum zal ook worden gebruikt voor ver gaderingen en bijeenkom sten van zowel Boskalis als de medewerkers van de gemeente. Het informa tiecentrum heeft ook een wekelijks inloopspreek uur op woensdag tussen 10.00 en 12.00 uur. Avondje Beatles SCHIEDAM - Boekhandel Post Scriptum ontvangt vrijdag 8 april schrijver en verhalenverteller Theo Hendriks. Hij schreef een vermakelijk boek met de titel Het plakboek van de Beatles-zusjes. De drie zussen van Theo zijn in middels zestigers en vie len ooit als een blok voor de kunsten van The Beat les. Op een dag reizen ze gedrieën naar het Beatles museum in Alkmaar om er de dag van hun leven te hebben. Het wordt een reis terug naar de jaren zestig. Hendriks maakte op basis van zijn boek een voor stelling die de Hollandse Beatlemania op intieme wijze tot leven wekt. Ui teraard met veel muziek. Na de pauze treden regio muzikanten op die zich hebben laten inspireren door The Beatles. Voel je de drang om aan dit programma-onder deel iets muzikaals toe te voe gen, meld je dan aan bij de boekhandel. Het pro gramma begint om 20.00 uur en de entree bedraagt vijf euro. Aan de slag in de Lucky Luke-tuin SCHIEDAM - Studenten van het LENTIZ College ko men zondag 10 april hel pen in de Lucky Luke tuin. Ze gaan houtsnippers uit strooien op de paden en met de wijktuinvrouw maken ze een Barbap- appa-bak. De studenten willen op deze manier iets aan de rtiaatschappij bijdragen. Wie wil komen kijken is welkom om 11.00 uur in de Daltonstraat.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3