Schiedam in het kort Natuurlijke pijnstiller voor gewrichten en bij reuma GRATIS MAGAZINE WAT IS ER TE DOEN IN SCHI +f+ Mensenhandel ook digitaal aanpakken i^anseiKgnl^stliaW^ schiedamcentrum.nl 'Bij reumatische pijn, zoals artrose, artritis en fibromyalgie' O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 6 april 2016 7 'Taalontwikkeling en dyslexie' Dinsdagavond 12 april om 19.30 uur wordt in de Bibli otheek in de Korenbeurs de actieve workshop 'Taalont wikkeling en dyslexie' gege ven. Boekstart en interactief voorlezen zijn twee hulp middelen om de taalontwik keling van kinderen van 0 tot 4 jaar te ontwikkelen. Mocht een kind op latere leeftijd een vorm van dys lexie blijken te hebben, dan zijn er boeken om het lezen voor hen weer leuk maken. Deelname is gratis, reser veren noodzakelijk: advies- winkel@komkids.nl. Inloopconcert in de Grote Kerk Het wekelijkse inloopcon cert op zaterdag 9 april begint om 15.00 uur. De ta lentvolle Schiedam pianiste Katherine Sebring zal op de vleugel pianowerken van onder andere Schumannn spelen. De toegang is vrij. Disneydisco in Oost In wijkcentrum Oost is vrij dag 8 april een Disneydisco. Het wijkcenturm is aan de Boerhaavelaan 79. Kinderen uit groep 3-5 zijn welkom van 18.30-20.00 uur en die uit de groepen 6-8 zijn wel kom van 20.15-22.00 uur. Een kaartje kost 1,50 in de voorverkoop en 2,- aan de deur. Filmmiddag Vrijdag 8 april is er in ont moetingscentrum de 5 Mo lens weer een filmmiddag om 13.30 uur. Kom kijken naar 'The devil wears Prada' met Meryl Streep en Anne Hathaway. Kaarten kosten 2 euro en zijn verkrijgbaar bij de 5 Molens, inclusief pop corn en consumptie. BERICHTEN UIT DE KAMER Nederland is op dit moment voorzit ter van de Europese Unie. Tijdens het voorzitterschap worden er ver schillende themabijeenkomsten georgani-, seerd. Op 13 en 14 maart vond de thema conferentie 'Mensenhandel in het digitale tijdperk' plaats. Een belangrijk thema waar Nederland graag aandacht aan wil schen ken in zijn rol als voorzitter. De officiële definitie voor mensenhandel is het wer ven, vervoeren, overbrengen, opnemen of huisvesten van een persoon, met gebruik van dwang en met het doel die persoon uit te buiten. In de gehele wereld zijn social media en het online toegang krijgen tot allerlei zaken in opkomst. Mensenhande laren spelen hier op handige wijze op in door zich online te profileren en hun 'dien sten' aan te bieden. Samen met collega's uit Europa hebben wij vraagstukken behan deld als hoe het internet de werkwijze.van mensenhandelaren verandert en misbruikt kan worden, hoe het internet kan worden ingezet om mensenhandel tegen te gaan en hoe het internet kan worden ingezet bij het onderzoek naar mensenhandel. Overheden moeten hier snel en slim op in spelen en gebruik maken van hedendaagse (digitale) opsporingsmogelijkheden. Tijdens de con ferentie heb ik veel collega parlementariërs uit Europa ontmoet. Ik doe veel contacten en nieuwe inzichten op en iedereen vindt dat mensenhandel hard aangepakt moet worden. Foort van Oosten Schaakcursus Schaakvereniging HZP Schiedam organiseert vanaf 11 april een schaakcursus. De cursisten krijgen van 19.00 tot 20.00 uur les, daar na schaken de cursisten een wedstrijd tegen elkaar. De lessen bestaan steeds uit twee delen, in deel een wordt geoefend met werkboeken, in deel 2 wordt tegen elkaar gespeeld. De cursus wordt gegeven in 'De Pionier' aan de Lekstraat 26. De kosten bedragen 4,60 euro voor het werkboek. Inlichtingen en aanmelden: F. Groeneweg, tel. 06-46 73 25 57. Deuren open van de kerk Zaterdagmiddag 9 april is er weer de maandelijkse open stelling van de Plantagekerk aan de Lange Nieuwstraat 61-63 van 14.00 tot 16.00 uur. Je kunt er terecht voor een kop koffie en een mo ment van rust. Het histori sche Rütter-orgel uit 1881 is te beluisteren tussen 14.30- 15.30 uur. Kom naar het Digitaal spreekuur Met vragen over het gebruik van mobieltje, laptop, tablet of e-reader kom je op dins dag 12 april van 14.00-16.30 uur naar het gratis digitale spreekuur in de Bibliotheek in De Brug. Deskundige vrijwilligers van het Leercentrum Seni orweb Bibliotheek Schie dam zitten klaar om advies te geven. Meditatie en morgengebed De tweewekelijkse bijeen komst van meditatie en morgengebed begint zater dag, 9 april om 11.00 uur, dit keer geleid door ds. Mar- jolijn Russchen. Momenten van stilte, ontspanning, het aansteken van kaarsen voor dierbaren. De deelname is vrij. Programma De Boei Bij inloophuis de Boei (Dam 30) staat de koffie klaar en doen de vrijwilligers hun best om warmte en gezel ligheid te bieden. Er is een leuk programma van ont spanning, yoga tot creatieve ontwikkeling tot zingen. Maandag is er om tien uur en half twee open atelier en om half drie yoga. Dinsdag is er om 10.45 uur geleide medi tatie en om half twee spel letjes en open atelier, vanaf twee uur kun je komen zin gen. Woensdag is er om half elf creatief met wol en vanaf half twee worden er spelle tjes gespeeld. Opgeven voor de activiteiten of lunch kan via de vrijwilligers, tel. 06- 17 85 44 61 of mail naar: de- boeischiedam@gmail.com Kom dansen in DrieMaasStede Op zondag 10 april is het weer tijd om te dansen tij dens het muzikale Mag ik deze dans van n? Van 14.30 tot 17.00 uur is de dansvloer open in DrieMaasStede aan de Voorberghlaan 35. Dan sen is niet alleen leuk, maar ook nog eens gezond. Een kaartje kost 3,50 euro per persoon, dit is inclusief een kopje koffie of thee. Kaarten zijn bij aankomst in de zaal verkrijgbaar. Bijeenkomst over hulpmiddelen Vrijwel alle ouderen willen graag zo lang mogelijk zelf standig blijven. Maar hoe doe je dat? En welke hulp middelen helpen hierbij? Tijdens de Argos l'Entrée bijeenkomst 'Een steuntje in uw rug' op donderdag 14 april in Frangois Haver- Schmidt wordt dit behan deld. De bijeenkomst is gratis bij te wonen aan de Willem de Zwijgerlaan 35 vanaf 10.00 Concert Harpe Davids Harpe Davids geeft een con cert met de naam Dance! Het harmonie-orkest, HD-Junior en een blokfluitgroep zullen dansmuziek van alle tijden en uit verschillende wereld delen spelen. Het concert is zaterdag 16 april om 15.00 uur in de Ark, Hargplein 101. De entree is 5 euro, kin deren hebben onder bege leiding van een volwassene gratis entree. SCHIEDAM CENTRUM Pijnlijke gewrichten of pijn door reuma, zo'n 2 miljoen Nederlanders hebben er dagelijks mee te maken. Veel mensen hebben baat bij een natuurlijke behande ling met extracten van de Harpagophytum procumbens plant. In Duitsland en Zwitserland wordt deze plant al veelvuldig gebruikt als natuurlijke oplossing om deze pijn te verlichten. Extracten van de plant bevatten namelijk stoffen die helpen om reumatische pijn te verminderen. Chronische gewrichtspijn Gewrichtspijn komt vaak voor in handen, vingers, polsen, rug, nek en knieën. lichaams delen die we bij zo'n beetje iedere beweging gebruiken. Met pijnlijke gewrichten is iedere beweging onprettig en dit kan de kwaliteit van leven beïnvloeden. Extra ondersteu ning en verlichting van de pijn kan dan gewenst zijn. Natuurlijke ondersteuning Atrosan tabletten1 van A. Vogel is een natuurlijke pijnstiller bij milde gewrichtspijn en bevat een hoge concentratie Harpa gophytum (480 mg). Dit is een bewezen effectief in grediënt bij reumatische pijn zoals bij artrose, artritis, fibro- myalgie en jicht. Gebruik Het advies is de tabletten minimaal 4 weken achtereen te gebruiken. De tabletten kunnen gebruikt worden naast reguliere geneesmidde len2 Gebruikers beoordelen het product met een 9,2. Persoonlijk advies Reuma verloopt bij iedereen anders. Wilt u weten of Atrosan tabletten geschikt zijn voor u? Bel de A.Vogel gezondheids- lijn op 0900-246 46 46 of mail naar info@avogel.nl. Kijk voor meer informatie op avogel.nl. Adviesprijs: 19,99. 'Traditioneel kruidengeneesmiddel. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Verkrijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheids winkels. 2Overleg eerst met uw arts. Vraag het feel good magazine* van A.Vogel over pijnlijke gewrichten en reuma aan op avogel.nl/magazine Bij milde gewrichtspijn Atrosan* tabletten

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7