Knielen op een Bed Violen Beste singer-songwriter AGENDA Maak iets moois met plastic Met Parti Proef! de keuken in Doe ook mee met Iktoon Schiedam Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Wennekerpand in het teken van de blues Uitverkochte voorstelling Met voorrang kaarten bestellen Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 april 2016 22 SCHIEDAM - MAC Branders- stad organiseert donderdag 14 april in samenwerking met Esther Pieterse van EPEE workshops vanaf 14.00 uur een workshop Creatief met plastic. Esther is al jaren actief met het or ganiseren van creatieve pro jecten met buurbewoners en kinderen. Zij zorgt voor voldoende gebruikt plastic zodat alle deelnemers di rect kunstige objecten kun nen maken zoals een unieke lamp, pennenbak of grap pige dieren. Iedereen kan gratis deelnemen aan deze gezellige workshop bij Mac Brandersstad op het Spin huispad 19. Aanmelden bij de balie van MAC Branders- stad, tel. 246 37 24. De zesde editie van het acht daagse Food Event van Parti voert u naar de keuken. Al bent u geen keukenprins of -prinses, met de geselecteer de recepten maakt u in een handomdraai 3 verrassende pesto's, 3 heerlijke salades en citroen-notenbonbons voor bij de koffie of thee. De Proef! dagen vinden plaats van 10 tot en met 17 april in alle vestigingen van Parti, in Schiedam te vinden op de Hoogstraat en in Hof van Spaland. Schiedam - In Wenneker Ci nema draait vrijdag, zondag en woensdag 20 april de film 'Knielen op een Bed Violen' met Barry Astma en Noortje Herlaar. Jeugdliefdes Hans en Margje Sievez leiden een gelukkig gezinsleven op hun kweke rij. Op een dag komt Hans de prediker Jozef Mieras tegen die hem over God ver telt en de herinneringen aan zijn strenggelovige opvoe ding aanwakkert. Als Hans vervolgens een diepreligieuze ervaring heeft, is hij ervan overtuigd in direct contact met God te hebben gestaan. In zijn zoektocht naar zingeving en het eeuwige leven verliest hij het zicht op de werkelijk heid en het contact met zijn omgeving. Regisseur Ben Sombogaart verfilmde op intense manier deze heftige roman van Jan Siebelink. Vrijdag 15 april 21.00 uur grote zaal, zondag 17 en woensdag 20 april 15.00 uur in de kleine zaal. SCHIEDAM - In juni staat Ne derland in het teken van kunst van iedereen. Van 28 mei tot en met 30 juni kun je op honderden locaties in meer dan 150 gemeenten amateurkunst kijken en van dichtbij beleven. Schiedammers tonen hun kunst die maand tijdens verschillende evenemen ten in de stad en in hun eigen huis tijdens Iktoon Schiedam. Koren, theater groepen, kunstenaars, fo tografen, dansers, vloggers, zangers, acteurs en andere creatieven wordt gevraagd hun talent te tonen. De aftrap vindt plaats op 28 mei in het Wennekerpand en in de SodaFabriek. Op 4 juni staat Schiedam in het teken van dans. Tijdens Schiedans op het Land van Belofte laten dansgroepen hun moves zien. Op 5 juni staan de kleinste talenten (t/m 12 jaar) centraal en op 25 juni tonen en verkopen Schiedammers hun kunst op Dam'Art tijdens 'Een keer wat anders', een samenwer king met Centrummanage ment Schiedam en de win keliers van de Dam. Iktoon Schiedam is onderdeel van het themajaar Schiedam mers maken en wordt geco ördineerd door Mooi Werk. Meer informatie? stichtingmooiwerk.nl SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied *te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. Francofonia in Wenneker Cinema Francofonia is het verhaal over twee opmerkelijke mannen die aanvankelijk eikaars vijanden waren: directeur van het Louvre Jacques Jaujard en nazi officier Franz Graf Wolff- Metternich. Hun samen werking was niet zonder risico's en zou de drijven de kracht worden achter het veiligstellen en behou den van Franse museum- en andere kunstschatten. Tegen de achtergrond van de inname van Parijs en het Louvre door de nazi's bespiegelt regisseur Alek- sandr Sokurov op indrin gende en poëtische wijze de (kunst)geschiedenis. Donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 april om 20.30 uur in de kleine zaal van Wenneker Cinema. KMEX trilogie De eerste editie van de KMEX trilogie wordt op vrijdag 15 april geopend. KMEX (Het Grote Ketel muziek Experiment) is een interactieve kunstin stallatie. Tijdens KMEX wordt er door bezoekers filmmuziek gemaakt bij projecties. De avond wordt afgesloten met een Ketel- feest. Entree is gratis. Vrijdag 15 april, 21.00 uur, 's-Gravelandseweg 567. Michael Prins was in 2013 de Beste Singer-Songwriter van Nederland. Foto: pr De Haarlemse singer- songwriter Michael Prins won in 2013 de tweede editie van Giel Beelen's 'De Beste Singer-Songwriter van Nederland'. Van het theater SCHIEDAM - Hierna volgden de successen zich voor Mi chael Prins in rap tempo op. Zijn debuutalbum River- town Fairytales belandde in de top 10 van de Album Top 100 en zijn eerste grote tour was binnen no-time uitver kocht. Classic songwriting is wat singer-songwriter Michael Prins drijft. De oude mees ters van het genre deden niet zo moeilijk. John Len- non en Joni Mitchell en weer later mannen als Rufus Wainwright en Jeff Buckley - draaiden er niet omheen. Als ze verliefd waren, dan zongen ze dat. Zonder enige omhaal. Noem het beestje bij de naam. 'Ze waren zó duidelijk en hun liedjes zó mooi. Dat durfden ze toen, gewoon de simpele emotie raken,' constateert Prins. En dat is precies wat hijzelf ook losmaakt met zijn tweede album en gelijknamige the atertour A Dreamer's Dream Is Forever To Be Yours, op volger van debuutalbum Rivertown Fairytales uit 2013. De voorstelling van Michael belooft een intiem en tegelijk adembenemend optreden te worden, waarin z'n sobere en fragiele songs helemaal tot hun recht zul len komen. Michael Prins is donderdag 14 april, om 20.15 uur, te zien in het Wennekerpand. Toegang: 19,00. O Kijk voor meer informatie op www. theateraandeschie.nl. SCHIEDAM - Yentl en De Boer, zondag 16 april om 20.15 uur in het Wennekerpand, stellen zich met de voor stelling De snoepwinkel is gesloten voor aan het grote publiek. Daniël Lohues, woensdag 20 april om 20.15 uur in het Wennekerpand, komt langs met zelfgemaak te songs over de liefde en het leven. Paskal Jakobsen staat vrijdag 22 april om 20.15 uur in Theater aan de Schie, tij dens de voorstelling Steden trip, op het Schiedamse po dium met andere bevriende muzikanten dan normaal. Voor eerder genoemde voor stellingen zijn geen kaarten meer beschikbaar. Kijk voor informatie op de website: www.theateraandeschie.nl. SCHIEDAM - Achter de scher men werkt het gehele team hard aan de voorbereidin gen voor het nieuwe theater seizoen. Binnenkort is het zo ver, het theaterprogram ma voor seizoen 2016-2017 is klaar. Dit feestelijke mo ment wil het theater graag als eerste delen met Vrien den van het theater. Bezoekt u regelmatig en graag ons theater? Draagt u het theater een warm hart toe? Wilt u met voorrang kaarten reser veren? Word dan Vriend van Theater aan de Schie! SCHIEDAM - Dit seizoen orga niseert Theater aan de Schie opnieuw de Avond van de Blues in het Wennekerpand; een echt staconcert. Zater dag 7 mei, om 20.15 uur, kunnen gasten tot in de late uren luisteren naar prachti ge bluesmuziek van diverse bands en artiesten. Het pro gramma van deze avond be staat uit: The Zoomatics om 20.15 uur Het repertoire van The Zoomatics bestrijkt een heel scala aan stijlen. Toch geven zij hun blues een he dendaagse klankkleur mee, zonder te vervallen in oever loze experimenten en met het nodige respect voor het originele idioom dat deze fantastische muziek ooit zo populair maakte. Mr. Boogie Woogie the Blisters om 21.45 uur Boogie Woogie en Rhythm Blues. Tijdloze muziek die mensen al ruim honderd jaar in beweging krijgt. Mu ziek waar je als kroeg-, the ater-, feest- of festivalganger gewoonweg niet omheen kunt. Het dak gaat er dan ook af als deze opzwepende muziek live van het podium 'spat onder aanvoering van Nederlands meest bevlogen boogie-woogie pianist: Eric- Jan Overbeek. Jimmy Reiter Band om 23.15 uur Jimmy Reiter staaf in Duits land al jaren bekend als een van de beste bluesgita risten. Hij heeft zijn voeten duidelijk in de traditie van de jaren '40-'60 van de vo rige eeuw, maar houdt niet dogmatisch vast aan die traditie en creëert met zijn bandleden zijn eigen num mers waarin zij onder meer funky New Orleans-achtige invloeden laat doorklinken. Kijk voor kaarten en meer informatie op www. theateraandeschie.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 22