Groot onderhoud aan molen De Vrijheid 2 LEERLinG AUTOMOnTEURS M/V WAT IS ER TE DOEN IN SCHI Win een gesigneerd exemplaar van Nachtblauw van Simone van der Vlugt plus twee kaartjes voor Royal Delft SMULLEN IN HET ZWARTE WOUD 4, 5 of 8 dagen vanaf 119 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 april 2016 25 tóBSiSSW De vrijheid is de komende maanden helemaal in paars ingepakt, de metselaars zijn begonnen met hun werk. Foto: Paul Sporken Tijdens het themajaar 'Schiedammers maken' laat de stad zien hoeveel mooie dingen er in Schiedam worden gemaakt. De monumentale molens zijn hier een voorbeeld van. Van tijd tot tijd hebben ze wel onderhoud nodig en dit jaar krijgt molen De Vrijheid daarom een grote onderhoudsbeurt. SCHIEDAM - Schiedammers kunnen dus niet alleen molens maken maar ze ook restaureren. In navolging van De Drie Koornbloemen, die twee jaar geleden onder handen is genomen, is nu de Vrijheid aan de beurt voor een langdurige onder houdsbeurt. Opdrachtgever is stichting De Schiedamse Molens en de uitvoering ligt bij Restauratiewerkplaats Schiedam. De afgelopen weken hebben de steigerbouwers een flinke klus gehad aan de molen die tot bovenkant kap 33 meter is. Nu is hij mooi ingepakt in het paars en zijn de met selaars begonnen met het verwijderen van de oude voegen. Waar nodig zal het metselwerk worden vervan- 'I gen. Dat gebeurt in ieder ge val met delen van de houten kuip, de grote houten ring boven op de stenen romp die de kap van de molen op zijn plaats houdt. Malen Een extra aandachtspunt bij deze omvangrijke onder- houdsklus is het ambach telijk maalbedrijf van De Schiedamse Molens dat in De Vrijheid is gevestigd. De productie- en opslagzolders moeten schoon blijven. Alle ramen zijn daarom extra goed afgedicht zodat het stof van buiten niet naar binnen kan. Een ander aspect is dat door de werkzaamheden de wieken niet kunnen draaien en er dus niet op de wind kan worden gemalen. "Gelukkig kan één koppel stenen met een elektromotor worden bediend zodat malen altijd mogelijk blijft", aldus mole naar Theo de Rooij. "Ik heb bovendien, flink vooruit ge werkt om een grote voorraad te hebben. Klanten hoeven zich geen zorgen te maken dat er onvoldoende meel is." Omdat molen De Vrijheid een monument is worden er extra eisen gesteld aan het onderhoud. Zo zal er gewerkt worden met tradi tionele kalkmortel die er ook voor zorgt dat er minder waterdoorslag is. Naar ver wachting zal de klus drie maanden duren. Dat bete kent dat de molen tijdens Molendag is gesloten. Sjoelen in De 5 Molens In ontmoetingscentrum De 5 Molens kan elke maan dagmorgen om 10.00 uur worden gesjoeld. .Dat is 0,90 per keer. Van tevoren aan melden aan de bar of bij Tiny Groeneweg: 010-470 55 00. Historische Bridgetocht Zaterdag 3 september wordt de twaalfde editie van de Historische Bridgetocht Schiedam gehouden. Opnieuw zullen 220 paren uit het hele land op de eer ste zaterdag van september naar Schiedam afreizen. Aldaar zal er de hele dag, op de mooiste plekjes, ge bridged worden. Er zullen ook dit jaar meer dan 20 locaties meedoen aan de Historische Bridgetocht Schiedam. Aanmelden kan via: www.schiedam59.nl of 06-48264167. Inloopspreekuur juridisch advies Het kan iedereen overko men. Ineens heb je een ge schil. Bijvoorbeeld met je werkgever. Hoe pak je dat dan aan? Is het verstandig een advocaat in te schake len? Om antwoord op vra gen als deze te krijgen, geeft AKL Advocatuur gratis ju ridisch advies tijdens het inloopspreekuur. Waar? Jan van Riebeeckweg 27, maan dag van 11.00 tot 12.30 uur en dinsdag van 15.00 tot 17.15 uur. Sam's Kledingactie bij Heilig Hartkerk Doe mee met de kledingin- zamelactie van Sam's Kle dingactie en steun Cordaid Mensen in Nood. Gebruikte kleding, schoeisel en huis- houdtextiel kan in gesloten plastic zakken ingeleverd worden bij de Heilig Hart kerk aan de Lek straat 55 op 16 april van 10.00 tot 12.00 uur, in de St. Janskerk op 16 april van 10.00 tot 12.00 uur en in De Ark op 16 april van 10.00 tot 12.00 uur. De opbrengst van de kle ding gaat naar een ontwik kelingsproject van Cordaid Mensen in Nood in Bangla desh. Haal gratis je A- diploma Zwembad Zuid en Groenoord zijn een spette rende actie gestart. Wie nu inschrijft maakt kans om op hun kosten het A-diploma te halen. Tijdens de zwemlessen van Optisport, waartoe beide zwembaden behoren, wor den kinderen meegenomen op avontuur. Na het behalen van een diploma kan een medaille worden gekocht die een speciale plek krijgt in een schatkist. De actie duurt tot eind april. Onder elke vijftig inschrij vingen wordt een 'diploma' Bijeenkomst over hulpmiddelen Vrijwel alle ouderen willen graag zo lang mogelijk zelf standig blijven. Maar hoe doe je dat? En welke hulp middelen helpen hierbij? Tijdens de Argos l'Entrée bijeenkomst 'Een steuntje in uw rug' op donderdag 14 april in Frangois Haver- Schmidt wordt dit behan deld. De bijeenkomst is gratis bij te wonen aan de Willem de Zwijgerlaan 35 vanaf 10.00 uur. Concert Harpe Davids Harpe Davids geeft een con cert met de naam Dance! Het harmonie-orkest, HD-Junior en een blokfluitgroep zullen dansmuziek van alle tijden en uit verschillende wereld delen spelen. Het concert is zaterdag 16 april om 15.00 uur in de Ark, Hargplein 101. De entree is 5 euro, kin deren hebben onder bege leiding van een volwassene gratis entree. Repair Café weer open Zaterdag 16 april is het Re- pair Café open in De Vijf Molens. Steeds meer vrij willigers staan klaar om spullen te repareren die anders worden weggegooid. Van 09.30^12.00 uur. Klik&Wtn Ga snel naar de Klik&Win op de site van je lokale krant Geniet je van het goede le ven in het Zwarte Woud? Smul van de heerlijke keu ken, ontspan in de wellness en wandel door de prach tige bossen! Slenter je langs vakwerkhuisjes, bezoek je Duitslands hoogste water val in Triberg, of volg je de Koekoeksklokken-route? Hotel Tannenhof Je logeert in Hotel Tannen hof in Lauterbach in het Zwarte Woud. Het hotel heeft een restaurant en well- nessfaciliteiten. Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting 3, 4 of 7x ontbijtbuffet 3, 4 of 7x driegangendiner of buffet lx welkomstdrankje lx kofiie met lekkernij gebruik van fitness Konus Kaart met o.a. gratis gebruik OV in het Zwarte Woud en vele kortingen Prijzen 4/5d 8d 3/4-23/4 129 229 24/4-28/5 139 239 29/5-25/6 129 229 26/6-3017 139 239 31/7-1/10 149 259 2/10-29/10 129 229 30/10-17/12 119 199 Prijzen p.p. Niet inbegre pen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€1,50 p.p.p.n. vanaf 15 jaar) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Informatie en reserveren www.pharosreizen.nl/ge- lezen-in/weekkrant of bel 023- 55 42 870 met zoekcode 17280. Met al meer dan 50 jaar ervaring is Hyundai-dealer Garage van Dalen een begrip in Schiedam, Vlaardingen en omgeving. Wegens de groei die het merk Hyundai doormaakt zijn wij op zoek naar: Wat vragen wij? Je bent studerend voor automonteur. Je weet van aanpakken en bent flexibel ingesteld. Daarnaast beschik je over het Rijbewijs B. Wat bieden wij? Bij ons kun je rekenen op een uitdagende baan in een modern autobedrijf, met goede arbeidsvoorwaarden en een uitstekende werksfeer. Interesse? Stuur je motivatie naar Jan van Dalen: jvandalen@hyundai.nl. HYUnDRI GARAGE VAn DALEn B.V. Schiedam Fokkerstraat 481, tel. 010 - 462 2531 Vlaardingen Buys-Ballotlaan 4, tel. 010 - 434 8700 Ontdek meer op vandalen.hyundai.nl NACHT SLAUW

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 25