7m J-faven Spirit gastheer schoolhockey Schiedam doet verslag PPSC richting honderd meisjes Rachel van de Meeberg eerste! Sporten in de buitenlucht woonzorggroep "De zorghavengroep biedt ouderen die zorg nodig hebben een goed en betaalbaar alternatief" O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 april 2016 31 Vrijdag 15 april worden op het complex van Spirit aan de Hargalaan de voorrondes gespeeld van de schoolhockey- competitie. Spirit ontvangt de jongens van de volgende deelnemende scholen: het Libanon Lyceum, Melachton, Emmauscollege, Erasmiaans Gymnasium, allen uit Rotterdam, het Wolfert Lyceum uit Bergschenhoek en het Stedelijk Gymnasium en Spieringshoek uit Schiedam. De wedstrijden beginnen om 09.30 uur en de dag wordt af gesloten met de finales en de prijsuitreiking om 15.00 uur 's middags. Publiek is natuurlijk welkom aan de Hargalaan, gewoon op het (bijna] oude vertrouwde adres van hockey club Spirit. Heb je zelf een goed verhaal of net iets meegemaakt waar iedereen meer van moet weten? Schrijf dan zelf mee met de krant via de website www.nieuwestads- blad.nl. Op de nieuwe website kan iedereen makkelijk een bericht plaatsen én...: berichten van meeschrijvers krijgen voorrang in de papieren krant. Schrijf een korte tekst en voeg een leuke liggende (horizontale) foto van voldoende resolutie toe en zeer waarschijnlijk staat jouw bericht dan in de eerstvol gende krant op de pagina 'Schiedam doet verslag'. Vier jaar geleden startte PPSC voorzichtig met meidenvoet bal. Een handvol meiden voetbalden tot dan toe met wisse lend succes met de jongste jongensteams mee. De club had niet gedacht dat het meidenvoetbal zo'n succes zou worden. De toeloop was zo groot, dat er vorig jaar zelfs extra kleed kamers op het complex moesten worden bijgeplaatst. Train- ster Monique Zuidgeest: "Het is verbazingwekkend hoe snel de meiden het voetbal oppakken en er onderling een teamgeest ontstaat. En een van onze teams doet zelfs niet onder voor een jongensteam!" Tegenwoordig schoppen 75 meisjes in de leeftijd van 7 tot 16 jaar wekelijks tegen een bal en is PPSC daarmee de voetbalvereniging met de groot ste meisjesafdeling van Schiedam. Rachel en Shannen gaan nu naarTjechie. Afgelopen weekend stonden drie judoka's van JC Nobel op het NK -18 jaar in Leek. Rachel v/d Meeberg wist de finale te behalen door overwin ningen op Dannique Breeuwe en Lisa Meyden. In de finale was Rachel ook te sterk voor Noer Zouaidia. Rachel won de partij met een vol punt en behaalde hierdoor de le plaats in de klasse -40 kg. Shannon v/d Meeberg behaalde een 3e plek in de klasse -57 kg. Helaas was Shannon vandaag niet op haar best. Shannon won haar eerste 3 partijen om in de halve finale uit te komen tegen Sacha Buwalda. Helaas ver loor Shannon deze partij en moest ze om de derde plaats strijden. Sam Quartel, -50 kg wist in zijn eerste NK -18 jaar 2 partijen te winnen en 2 te verliezen. Voor een goede 'workout' hoef je niet perse naar de sport school. Sporten kan op tientallen plekken in de openbare ruimte. De Schiedamse Lizet Bakker is dol op sporten en ziet veel geschikte plekken om in de buitenlucht te bewe gen. "Schiedam en Vlaardingen hebben eindeloze mogelijk heden. Het Beatrixpark en de Broekpolder zijn natuurlijk heerlijk, maar er is zoveel meer! Veel sportoefeningen kun je op tientallen plekken doen, zoals de 'plank' of 'jumping jack'. En als je een paar keer de brede trappen op en af rent in de Kuiperstraat (vlakbij het Liesveld) in Vlaardingen, bouw je al gauw conditie op." Nu de lente in aantocht is toont Lizet op haar website: www.bylizet.nl iedere maand een goede locatie en welke sportmogelijkheden er zijn. Op de website staan goede locaties. Zorghavengroep bestaat uit 5 kleinschalige particulier verpleeghuizen voor dementerende en hulpbehoevende ouderen die niet meer zelfstandig kunnen wonen. Wanneer men niet meer zelfstandig kan wonen zijn de consequenties vaak zeer divers en ingrijpend. Men moet concessies doen aan persoonlijke levensstijl, wooncomfort, eigenwaarde en algemeen welbevinden. De zorghavengroep biedt ouderen die zorg nodig hebben een goed en betaalbaar alternatief; wonen met een kleine groep medebewoners in een veilige en beschermde leefomgeving met professionele zorg, de benodigde structuur, aandacht en dienstverlening op maat. De zorg gaat tot op het niveau van verpleeghuiszorg. Men verblijft in een eigen appartement en ontvangt een zeer breed pakket aan zorg en dienstverlening afgestemd op persoonlijke behoeftes en wensen. Aandacht, respect, veiligheid en geborgenheid zijn daarbij on^e uitgangspunten, goede zorg onze missie. De zorgteams van de Zorghavengroep bestaan uit helpende, ziekenverzorgsters en verpleegkundige. Zij hebben veel ervaring in de zorg en zijn kundig in wondverzorging en revalidatie na bijv. een heupoperatie. Verder heeft de Zorghavengroep door de jarenlange ervaring een breed netwerk van zorgverleners om zich heen verzameld. Om het verblijf in een locatie van de Zorghavengroep zo prettig mogelijk te maken, wordt er regelmatig een wandeling gemaakt of wordt er een spelletje gedaan met een bewoner. Bij alle activiteiten staat de behoefte van de individuele bewoner centraal. Alle locaties van de Zorghavengroep beschikken over een ruime huiskamer waar het gezellig vertoeven is. Bewoners kunnen elkaar hier ontmoeten en in de gezellige eetkamer worden de maaltijden genuttigd. De warme maaltijd wordt in alle locaties van de Zorghavengroep zelf klaar gemaakt. Dit geeft vaak heerlijke geuren in huis en betekend dat de bewoners een verse maaltijd rechtstreeks uit de keuken geserveerd krijgen. Natuurlijk zijn alle benodigde faciliteiten die nodig zijn om goede zorg te leveren aanwezig binnen alle locaties van de Zorghavengroep. U kunt hierbij denken aan hoog/laag bedden, til- liften en rolstoelen op maat. Als u interesse heeft om eens nader kennis te maken met een zorgteam en de mogelijkheden wil bespreken, kunt u contact op nemen met Ronald Oostlander te bereiken op 06 30166608. Ook kunt u kijken op www.zorghavengroep.org In onderstaande plaatsen is een locatie van de Zorghavengroep Vlaardingen Schiedam Rotterdam Dordrecht Barendrecht Meedoen? Kijk op: www.ppsc.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 31