Poppenkast zorgt voor thuisgevoel 1 School's OUT weer een succes KORT NIEUWS ANBO-NIEUWS Kom je zondag ook naar onze jaarvergadering? 'Gepriegel met draadjes' COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 april 2016 3 Bij Ruimte in Beweging is vanaf zondag de tentoonstelling' Leve de laatste fase' te zien waarin kunstenaars van Stichting KunstWerkt een beeld geven van ouderdom en de laatste fase van het leven. Yvon Koopman fotografeerde de spulletjes die mensen meenemen als ze naar een verzorgingstehuis gaan. Zoals het manshoge poppenhuis dat mevrouw Fontijne (90) meesleepte toen ze naar Huize Frankeland ging Door Frank Willemse SCHIEDAM - De poppen kast staat levensgroot in de woonkamer van haar aan leunwoning. "Je moet er met je tengels afblijven, hoor", zegt de maakster er bij voor baat bij. Het poppenhuis, zo groot als een boekenkast, is niet om mee te spelen maar alleen om naar te kijken, verklaart zij. Mevrouw Tra die Fontijne - Bredemeijer is 90 jaar en woont al jaren in verzorgingshuis Frankeland met haar (vier) poppenhui zen. Hoe lang ze er al woont, SCHIEDAM - De tweede editie van School's OUT!, afgelo pen weekend in Showtime, is een succes geworden. "De zaak zat vol", zegt de Schie- damse zanger Pim Kouwen- hoven (18), die de organisa tie van het evenement voor het eerst op zich had geno men. "Ik ben er trots op dat het eerste feest dat ik heb ge organiseerd een succes is ge worden, vooral omdat deze tweede editie van 'School's OUT!' een jaar op zich heeft laten wachten. We zaten aardig vol en iedereen heeft de heupen los gegooid bij optredens van SFB en Jonna Fraser." Ook was er een act van een dansende robot van Silva Entertainment, die weet ze even niet meer zo precies. Ze heeft een ont stoken been en woont nu tijdelijk op de revalidatieaf- deling. De levensgrote foto van haar poppenhuis, samen met andere interieurs van ver zorgingshuizen, staat ten toon in een expositie van de stichting KunstWerkt. Daar geven een tiental kunste naars met beelden, woorden en objecten hun kijk op wat ouderdom teweeg brengt. Een laatste levensfase waar alleen het dierbaarste mee kan naar het verzorgings huis. "De één neemt tientallen foto's mee, een ander wel Vervolg van boven Kunstenares Yvon Koop man werkt zelf bij verpleeg huis Rubroek in Rotterdam- Noord. Zij is bekend in Schiedam van haar toege paste kunst zoals het toren tje in het Vlaardingerdijk- parkje, verkeerspaaltjes als boomstronkjes of beschil derde elektriciteitshuisjes. Mevrouw Fontijne is vooral trots op haar supergrote poppenkast in haar kamer. Haar man timmerde de kast en zelf maakte zij alle inrichting met pietepeute rige precisie. Een lampen kapje, de vleugelpiano en het behang in de salon be neden. Zij wijst op details als de kwajongen die van de trapleuning afroetst en het versierde behangetje in de bovenkamer. Vooral de schilderijtjes en verlichting vijftig beren van de verza meling. Soms een muziek instrument als een orgel en een ander vooral religieuze voorwerpen, vertelt Yvon Koopman, een van de deel nemende kunstenaars. was veel werk. "Wat een ge priegel met die draadjes was dat", zegt zij nog met erger nis. Dat je niet alles mee kan nemen, weet Yvon maar al te goed. "Je moet in de laatste fase keuzes maken want de leef- en slaapkamer is klein voor alle spullen om je heen." Zelf zou Yvon -maar ik ben nog geen vutter- haar favoriete kastje met kunst materialen meenemen. "Een laatje vol met soorten verf, inkt en lijm, kralen en veer tjes. Daar kan ik ook kleine kunstwerkjes mee maken." Op de expositie 'Leve de laatste fase' laten een 16tal kunstenaars zien wat die le vensfase met je doet. En hoe je die positief kan beleven. Vanaf zondag 17 april tot en met 15 mei in de Boterstraat 81. Zie www.stichting- kunstwerkt.nl. Van de lezer: 'Slechte handhaving' "Op 8 april in de avond in het Julianapark is een gro te groep jongeren onder de 18 om 23.00 uur aan het drinken of je in de kroeg zit Ook de opmerkingen naar voorbijgangers ko men bedreigend over. Ze raken zelfs slaags met de politie die gewaarschuwd was. Dit zegt wat over hen als groep. De volgende dag lagen er over cola flessen en een barcardifles. De nacht van 9 op 10 april zijn er meerdere auto- in braken gepleegd Dit zijn vele auto's rondom de Aleidastraat. De maat is vol. Wij hardwerkende buurtbewoners vinden de handhaving van de ge meente meer dan slecht. We voelen ons niet vei lig." Steven van Agtmaal Gut Feelings In 't Huis te Poort SCHIEDAM - In 't Huis te Poort treedt vrijdag 22 april Gut Feelings op met werken voor cello en gam ba. Het unieke kwartet Gut Feelings concentreert zich op de oude muziek en op een historisch ver antwoorde interpretatie daarvan, maar neemt re gelmatig de vrijheid om de geschiedenis naar ei gen hand te zetten. Aanvang is 20.15 uur, toegang is 17,50 (voorver koop) en 20 euro aan de zaal. 't Huis te Poort is te vin den op de Dam 28-30. Jubileumconcert Rolantino's met Marianne Weber SCHIEDAM - In verband met de speciale jubileum editie (20e keer) van Mu ziek Handicaps is Mari anne Weber 17 september aanwezig bij het concert "Wij gaan ervoor!" De kaartverkoop is al van start gegaan en er zijn nog een beperkt aantal kaar ten beschikbaar. In het avondprogramma staan de Rolantino's twee keer en als artiesten hebben zij die avond verder: Ad van Opstal, Ria Valk, Imca Marina, Vinzennt (song festival). De avond wordt gehou den in het theater aan de Schie, Stadserf 1 in Schiedam en begint om 19.00 uur. 's Middags zijn er vier drumbands op het Stadserf die vanaf 14.00 uur een optreden zullen verzorgen. De kaarten zijn inclusief koffie en thee. Kaarten zijn online ver krijgbaar bij het theater aan de Schie: www.thea- teraandeschie.nl of via de kassa van het theater 010- 246 25 55. Tevens zijn de kaarten te bestellen via: info@rolan- tinos.nl of via 06-24565759 (Annelies Kars). O Kaarten kosten 7,50 euro (exclusief reserveringskosten). Komende zondag 17 april is de jaarvergadering van de ANBO in de sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 181. Voor veel mensen een vertrouwd adres, die nemen geregeld deel aan onze activiteiten. Jammer genoeg er zijn ook veel leden die ons niet geregeld bezoeken. Nu zijn wij een bloeiende vereniging met 1000 leden, ja u leest het goed en zondag gaan wij dit 1000e lid eens lekker in het zonnetje zetten. Er gaat veel veranderen het komende jaar en daar willen wij u graag over informe ren, maar een ding is zeker: wij van de afdeling Schiedam blijven ons voor 100 procent inzetten voor de leden. De zaal gaat open om 10.30 uur en de vergadering is van 11.00-12.30 uur, u krijgt van de ANBO een lekker kopje soep met een broodje. Mocht u meer willen eten of drinken, dan is dit voor eigen rekening. Ik hoop echt eens nieuwe gezichten te zien en hoop dan ook op een grote opkomst. Nog een paar weekjes de tijd voor uw be lastingaangifte en dan zit dat er ook weer op voor dit jaar, zal het missen hoor, vind dit zelf het leukste vrijwilligerswerk. Maar morgen eerst een geweldig uitje. Wij gaan met een volle touringcar richting Drenthe. Heb ik echt zin in! Lekker eten en drinken, een boottocht (iets waar je mij wakker voor kunt maken) en gezellig een hele dag uit, ik ben er klaar voor. Tot zondag en anders tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO Schiedam en vertelt elke week over de activiteiten voor ouderen) trok veel bekijks. Het feest mikte op een publiek van tieners en daarom werd er ook geen alcohol geschon- Gezelligheid troef in Showtime. Volgend jaar organiseert Pim een derde editie, belooft hij. Foto: pr ken. Een derde editie komt er ook, verklapt Pim. "We zijn al bezig met het zoeken naar een goede datum!" JIA DE PERSGROEP T^nelTeFland Contactgegevens redactie Bezorgklachten Delftseplein 27 1 www.deweekkrant.nl 3013 AA Rotterdam T (06) 2929 9696 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.femilieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail naar het E: advertising.sales@persgroep.nl volgende adres: 1(0900)6743836 advertising.west@persgroep.nl Druk Commercieel Directeur De Persgroep Nederland Dirk Renders Dirk.Renders@pergroep.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.depersgroep.nl/adverteren Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van De Persgroep Nederland. Tara Lewis Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland Mevrouw Fontijne (90) nam dit levensgrote poppenhuis mee naar het verzorgingstehuis. Wat anderen meenamen is te zien op de expositie 'Leve de laatste fase' in Ruimte In Beweging. Foto: Persgroep

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3