Verbouwing De Boemerang is illegaal smileclinic Kortingsopruiming tot wel 60% bij Modern!!! 1 Tien jaar erfgoedspoor Snelwandelen in het Beatrixpark Voorjaar komt er aan! Restauratieve tandheelkunde kan u weer een stralend witte lach bezorgen! Bel. 010 - 760 5005 Doe onze gratis (gebits)prothesecheck en u weet hoe ervoor staat? O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 april 2016 7 SCHIEDAM - Voor de tiende maal gaan leerlingen van Lyceum Schravenlant op zoek naar "de wiven van Sciedamme". Op vrijdag 15 april onderzoeken de brug klassers de sporen die twee bijzondere vrouwen uit de middeleeuwen in Schie dam hebben achtergelaten: vrouwe Aleida en de heilige Liduina. De vrouwen zijn van on schatbaar belang van de stad geweest, en veel plek ken herinneren daaraan. De leerlingen bekijken onder meer Liduina's gebeente en grafsteen in de Liduinabasi- liek, bezoeken de ruïne en de maquette van Aleida's kasteel, worden rondgeleid door de Sint Janskerk waar zij het orgel bespelen, be klimmen de kerktoren (202 treden) en worden even stadsbeiaardiers. In het ar chief bestuderen zij een 15e- eeuwse wiegedruk waarin Liduina schaatsend is afge beeld. Ook de Oud-Katholie ke kerk (Huis te Poort) met haar kerkschatten is in het programma opgenomen. Uniek Op initiatief van het Erf goedhuis Zuid-Holland is Lyceum Schravenlant tien jaar geleden gestart de leer lingen de geschiedenis ac tief te laten beleven. Vele honderden leerlingen heb ben inmiddels op deze bij zondere manier kennisge maakt met het rijke verleden van de stad. De bewoners van Pand Vlek aan de Lange Kerkstraat stappen desnoods naar de rechter om de illegale bebouwing naast hun pand te laten verwijderen. Door Kor Kegel SCHIEDAM - Dat schrijft se cretaris Frank Hendriksma namens de Vereniging van Eigenaren van Pand Vlek in een brief aan het college. Het gaat de VvE om de illegale woonruimte, die in de zo mer van 2015 ontstaan is na een verbouwing van café De Boemerang en de verdiepin gen erboven. Het pand aan de Lange Kerkstraat 31-33 is inmiddels bewoond, maar een vergunning ontbreekt. „Een wonderlijke situatie," schrijft Hendriksma aan B W. Nadat de rechter in au gustus 2015 de omgevings vergunning vernietigde, liet de gemeente de zaak op z'n beloop, vinden de bewo ners. De gemeente had min stens een bouwstop moeten afkondigen. De VvE vindt dat de gemeente alsnog een procedure moet beginnen voor de aanvraag van een omgevingsvergunning. Als dat niet binnen vier weken gebeurt, stappen ze naar de rechter. „Er is veel overlast ontstaan," zegt woordvoer der John van Gestel. „Het pand heeft geen berging, dus de fietsen en scootertjes staan in de weg en aan mijn regenpijp geketend. Ook heeft het pand grote balkons en omdat er binnen niet ge rookt mag worden, hebben we geen stille uren meer." De situatie kent een tamelijk ingewikkelde voorgeschie denis. De verbouwing is in 2013 van start gegaan op basis van een vergunning die nooit verleend is, maar waarvan het college dacht dat het wel zo was. Café De Boemerang werd verkleind en in de vrijkomende ruimte en de etages erboven werden 11 kleine appartementen ge maakt. Toen eigenaar Roos in december 2012 een omge: vingsvergunning aanvroeg,, bestonden er meteen al be zwaren. De gemeente be sliste op de uiterste termijn voor dit soort procedures om de vergunning te wei geren. Op die laatste dag, 20 maart 2013, liet ze dat in een e-mail weten aan Roos' architect. Het collegebesluit zelf zat er echter niet als bij lage bij en zowel Roos als hét college concludeerde, dat de termijn daarmee overschre den was en dat de omge vingsvergunning dan van rechtswege wordt verleend. Dus ging Roos van start. In september 2014 verklaarde het college de bezwaren van de VvE gegrond, maar het college liet de omgevings vergunning in stand. Daar tegen ging de VvE in beroep. Met succes, want de rechter verklaarde het beroep later gegrond. Hij herriep de van rechtswege verleende ver gunning omdat de gemeente binnen de termijn op 20 maart 2013 tot afwijzing van een omgevingsvergunning besloten had en dat binnen de termijn aan de architect bekend heeft gemaakt. "De vergunning is destijds van rechtswege verleend. Het is dus niet meer dan logisch dat de eigenaar toen is ge start met de verbouwing", vindt wethouder Van Steen deren. "Nadat de rechter vorig jaar oordeelde dat de vergunning niet van rechts wege had moeten worden verstrekt, moet de gemeente opnieuw kijken naar het be zwaar van de eigenaar tegen de aanvankelijke weigering van de vergunning." Een heel verhaal maar het houdt in dat de gemeente binnen kort een uitspraak doet en dat ertoe kan leiden dat de gemeente de vergunning alsnog kan afgeven. SCHIEDAM - Op 14 en 15 mei wordt in het Beatrixpark een internationale wedstrijd over 24 uur snelwandelen gehouden. De Rotterdamse Wandelsport Vereniging, die deze monsterloop orga niseert, heeft al 68 aanmel dingen binnen. De inschrij vingen komen niet alleen uit Nederland, maar ook uit Spanje, Frankrijk, België, Australië, Nieuw Zeeland, Groot Brittannië en het ei land Man. De bedoeling is om in 24 uur zoveel mo gelijk kilometers te lopen. De snelste snelwandelaars kunnen in de buurt van de 200 kilometer komen. Van de 68 aanmeldingen zijn er 44 voor de 24 uursloop, de andere zijn voor kortere afstanden die gelijktijdig georganiseerd worden. De 80-jarige Bauke te Nijen- huis zal op de 50 kilometer het Nederlands record in zijn leeftijdsklasse aanval len en wellicht komt hij in de buurt van het wereldre cord. De snelste vrouw op de 50 kilometer komt ook in aanmerking voor een Neder lands record. De wedstrij den starten op 14 mei in de buurt van handbalvereni ging DWS aan de Parkweg. Volgens lezer en fotograaf Theo van Giezen komt het voorjaar er dan echt aan. "De natuur kondigt nu echt de lente aan", schrijft hij. "De kievitsbloem teer en subtiel, de kastanje welhaast majestueus." We hebben al enorm veel foto's over Schiedam binnen gekregen, de komende weken zullen we deze aan jullie laten zien. Foto: T. van Giezen m 0nze showroom moet leeg! Buitenhavenweg 132 - Schiedam - 010-426881 - di t/m vr van 09?&&^17:0a#n za van 10:00 - 16:30 uur geopend www.smiieclinic.n ONZE VESTIGINGEN Gouda Lekkenburg 2-01 2804 XC Gouda Winkelcentrum Bloemendaal Naast het gezondheidscentum Rotterdam Ommoord Niels Bohrplaats 15 3068 JK Rotterdam Rotterdam IJsselmonde Keizerswaard 23 3078 AL Rotterdam Vlaardingen Reigerlaan 36 3136 JK Vlaardingen Openingstijden Ma. t/m Do. van 08.15 tot 16.45 ui Op vrijdag van 08.15 tot 14.45 ut De restauratieve tandheelkunde heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen, zodat mensen door verschillende behandelingen weer een straiend witte lach kunnen krijgen. Met behulp van facings, (implantaat)kronen, bruggen of andere uitneembare constructies kunnen er aan vrijwel elk gebit kwalitatief hoogwaardige cosmetische restauraties worden uitgevoerd. Het gaat vaak om de vorm en de licht en kleurechtheid, waardoor u straks weer gelukkig in de spiegel kijkt. Het directe contact met onze patiënten en het feit dat de behandelruimten en ons tandtechnisch laboratorium zich onder j: één dak bevinden, zorgen voor perfect passende oplossingen en gedegen maatwerk Heeft u vragen ofwilt u graag meer weten over alle aspecten rond de restauratieve of gewone tandheelkunde, maar ook over behandelingen onder narcose? Maak dan nu een afspraak op een van onze regiovestigingen en ervaar.. AP Üw gebit is ons visitekaartje! Maak nu een afspraak voor een GRATIS intake-gesprek! Behandeling onder narcose Implantaat kroon Gewoon kunstgebit

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7