Dick Jansen maakt... gin Historische Bridgetocht Rommelmarkt in Oost Sjoelen in De 5 Molens omgevingsdienst HAAGLANDEN «ai O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 april 2016 16 Vanaf zijn schilderij blikt de oude Herman Jansen neer op zijn nazaat Dick Jansen (62), die inmiddels veel meer maakt dan alleen jenever. Van Sonnema Berenburgh tot Joseph Guy cognac, van Notaris jenever tot Café Marakesh likeur. Met het succesvolle Bobby's Schiedam Dry Gin is nu een hele nieuwe snaar geraakt in de wereld van de bartenders. Door Janet van Huisstede SCHIEDAM - Herman Jansen Beverage Group heeft een ingang aan de Zijlstraat, maar de ingang naar hun Branderij De Tweeling vind je aan de Noordvest. Dick Jansen zit in een van de oud ste kamers in het enorme complex. De smalle trap met pluchen loper naar boven, de bijna museale inrichting en de oude tint groene verf onderstrepen dat dit bedrijf al sinds 1777 bestaat. Bobby's Schiedam Dry Gin Sebastiaan van Bokkel (31) en zijn broer David vliegen van Bali naar Brazilië om hun succesvolle Bobby's gin bij de luxe bartenders te in troduceren. Omringd door flessen en verpakkingsvoor beelden, vertelt Dick over hun samenwerking: "Wij produceren voor tal van merken. Er komen hier da gelijks mensen aankloppen met een idee voor een on derscheidend drankje. Maar je kunt een keukenproduct niet zomaar opschalen naar een paar duizend liter. Toen Sebastiaan kwam met het BOBBY'S DRY GIN IS DOOR DE MOLUKSE KRUIDEN ECHT ONDERSCHEIDEND verhaal over zijn Indonesi sche opa en zijn bijzondere kruidenmengsel, was ik wél meteen geïnteresseerd." Moluks kruidenmengsel Sebastiaan, die eerder Ve- dett in Nederland op de kaart zette, dronk bij zijn opa en oma als kleine jon gen water uit jeneverflessen. Zijn Molukse opa Bobby, die eigenlijk Jabobus Al- fons heette, bottelde in die flessen zijn eigen gin met kruiden als kruidnagelen, citroengras, korianderzaad, Javaanse staartpeper, ka neel, jeneverbessen, rozen- bottels en venkelzaad. In 2012 klopte Sebastiaan met dat recept aan bij Dick Jan sen. Geholpen door 'de neus' en de jarenlange ervaring van Dick, zette hij in 2014 Bobby's Schiedam Dry Gin in de markt. Inmiddels wor den tienduizenden flessen verkocht in meer dan twin tig landen. Kennis beschikbaar "Wij hebben als Herman Jansen een duidelijke keuze gemaakt", benadrukt Dick. "We stellen onze kennis be schikbaar aan mensen die een onderscheidend product willen maken." Het succes van Bobby's is deels te danken aan Sebas- tiaans vrienden uit de recla mewereld die onder andere met het batik-motief Bobby's gin in één klap herkenbaar maken. Dick glimlacht: "In 1736 ontstond de gin in Londen door een belasting maatregel. Nu neemt Schie dam het gin-heft weer in handen." SCHIEDAMMERS MAKEN... Het stadsthema in 2016 is 'Schiedammers Maken'. En ze maken veel! Van bijzondere schroeven voor de wereldwijde mari tieme industrie, tot prachtige kunst die internationaal wordt gewaardeerd. fan van der Ploeg maakte van deze Schiedamse Makers een prachtige serie foto's die u dit jaar op tal van plek ken in Schiedam tegenkomt. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt zondag 24 april van 10.00-15.00 uur weer een rommelmarkt georgani seerd. Er zijn nog plaatsen vrij voor deelnemers. Een tafel kost negen euro, twee voor 15 euro. Aanmelden (iedere werkdag van 09.00- 17.00 uur) bij Wijkcentrum Oost. Op zondag is parkeren rondom het wijkcentrum gratis. Bingo in dit wijkcen trum op 29 april van 20.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 19.30 uur. SCHIEDAM - Zaterdag 3 sep tember wordt de twaalfde editie van de Historische Bridgetocht Schiedam gehouden. Opnieuw zullen 220 paren uit het hele land op de eerste zaterdag van september naar Schiedam afreizen. Aldaar zal er de hele dag, op de mooiste plekjes, gebridged worden. Er zullen ook dit jaar meer dan 20 locaties mee doen aan de Historische Bridgetocht Schiedam. Aanmelden kan via: de website www.schie- dam59.nl of telefoonnum mer 06-48264167. SCHIEDAM - In ontmoetings centrum De 5 Molens kan elke maandagmorgen om 10.00 uur worden gesjoeld. Dat is 0,90 per keer. Aanmel den aan de bar of bij Tiny Groeneweg: 010-470 55 00. PrZuiDHOLLAND Kennisgeving ontwerpbeschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 20 juli 2015 een aanvraag op grond van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) ontvangen van P. van der Kooij Groep B.V. voor de inrichting aan de Nieuwe Waterwegstraat 21, 3115 HE Schiedam. Het betreft een inrichting voor de op- en overslag alsmede het scheiden en bewerken van gesorteerde en ongesorteerde afvalstromen, waaronder het breken van puin, het shredderen van afvalhout, het mechanisch reinigen van dakgrind, de op- en overslag van afvalstoffen, diervoeders, grondstoffen en goederen. De aanvraag betreft het onderdeel milieu, verandering en heeft betrekking op nieuwe en gewijzigde activiteiten. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en overige van belang zijnde stukken tijdens kantooruren van 21 april 2016 tot en met 1 juni 2016 bij de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (maandag t/m vrijdag van 09.00 - 16.00 uur, buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010 - 246 86 21). Zienswijze Tijdens de inzage periode kunnen schriftelijk zienswijzen worden ingebracht. Zij moeten worden gericht aan ons college en worden verzonden aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. In deze periode kunnen ook mondeling zienswijzen worden ingebracht. Dit kan telefonisch of na afspraak. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. Inlichtingen De heer F.C.A. Smekens van de DCMR, telefoon: 010 - 246 85 23 Alle kennisgevingen van de provincie Zuid-Holland vindt u ook digitaal via www.overheid.nl. Zaaknummer: 98484276, DMS-nummer: 22127019. Publicatie beschikking Flora- en faunawet Onderwerp Omgevingsdienst Haaglanden maakt namens Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bekend dat besloten is om een ontheffing te verlenen voor het in de handel brengen van brandganzen en Canadese ganzen (niet de eieren) afkomstig van beheer en schadebestrijding binnen de provincie Zuid-Holland. De ontheffing is geldig tot en met 31 oktober 2020. Bezwaar Binnen 6 weken vanaf de dag na de verzending van de beschikking kan een belang hebbende een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, t.a.v. het Awb secretariaat, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, onder vermelding van het zaaknummer 00448455. Omdat het besluit op 14 april 2016 is verzonden aan de aanvrager, loopt de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift tot en met 26 mei 2016. Aan de behandeling van het bezwaarschrift zijn voor de indiener geen kosten verbonden. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet worden ingediend bij de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Den Haag, sector Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Voor de behandeling van het verzoekschrift is griffierecht verschuldigd. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Toetsing Vergunningverlening Milieu, e-mailadres: vergunningen@odh.nl. Deze publicatie is ook te zien op: www.overheid.nl y y.-SVA Dick Jansen en Sebastiaan van Bokkel hebben voor Bobby's Schiedam Dry Gin hun kennis en ervaring op gebied van productie, bottelen, presentatie en verkoop op succesvolle wijze aan elkaar geknoopt. Foto: Jan van der Ploeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 16