MAAK KENNIS MET GOLFBAAN DELFLAND ZATERDAG Leer een beroerte 23 APRIL 2016 11.00 TOT 14.00 UUR voorkomen én herkennen! «8»s www.delflandgolf.nl ranciscus Dag van de Beroerte Golfbaan Delfland Abtsr @ebts©w@g i 2838 HZ Schipluiden Tel: 015 3807931 infoOdelflandgóltnl De gevolgen van een beroerte zijn vaak heftig, zoals spraakproblemen, vergeet achtigheid of een verlamd lichaamsdeel. Een gezonde leefstijl kan helpen om een beroerte te voorkomen. Daar vraagt Franciscus Gasthuis Vlietland aandacht voor op dinsdag 10 mei: de Dag van de Beroerte. Aan de hand van een enorm opblaasbrein en door het uitvoeren van verschillende testjes, leren bezoekers die dag alles over een goede leefstijl, waarmee ze een beroerte kunnen voor komen. Daarnaast is er aandacht voor het herkennen van een b want dat helpt om de gevolgen van een beroerte te beperken. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 april 2016 20 'Zo raar, dat woord gebruik ik nooit' Bij een beroerte, ook wel een herseninfarct, eva of tia, vindt een bloeding of ver stopping plaats in een ader in de hersenen. Wim Dors man maakte eind 2013 een herseninfarct mee. Hij vertelt: 'Overdag voelde ik mij al niet zo lekker en 's nachts in bed ging het mis. Tegen de tijd dat de ambulance kwam, ging het iets beter, maar alles wees op een herseninfarct. Ze vroegen of ik een voor keur had voor een zieken huis. Franciscus Gasthuis leek me geschikt, vanwege het uitzicht op de stad. Maar in plaats van "uitzicht' zei ik 'view'. Zo raar, dat woord gebruik ik nooit.' Met spoed opgenomen Met spoed werd hij opge nomen op de afdeling Neurologie in Franciscus Gasthuis. 'Ik stapte gewoon zelf uit bed, maar mijn spraak was aangetast. Op mijn zaal lagen ande ren, die er erger aan toe waren. Zoals de man die alleen kon schreeuwen en vloeken en de man die vrij wel volledig verlamd was.' Gevolgen van zijn infarct Hoewel Wim snel weer kon werken, heeft hij nog steeds last van de gevolgen van zijn infarct. 'Na het infarct had ik andere klachten, zoals een te hoog suiker gehalte (diabetes), hoge bloeddruk en een hart- verzakking (een schijn-hart- infarct). Iedere dag neem ik medicijnen, waaronder bloedverdunners. De bijwer kingen zijn soms heftig.' voor meer informatie/voorwaarden: zie site vWA'-1, Franciscus Gasthuis Vlietland organiseert ieder jaar activiteiten tijdens de Dag van de Beroerte. Dit jaar worden de activiteiten geclusterd op de Rotterdamse locatie van het ziekenhuis. Dinsdag 10 mei 2016 10.00 -15.00 uur Franciscus Gasthuis - Centrale Hal Kleiweg 500, Rotterdam Toegang is gratis Kijk op www.sfg.nl/dagvandeberoerte voor het volledige programma. Wanneer u met verschijnselen van een beroerte naar het ziekenhuis gaat, dan komt u terecht op de afdeling Neurologie in Schiedam (Franciscus Vlietland) of Rotterdam (Franciscus Gasthuis). Op deze afdelingen werken verpleegkundigen en artsen die door hun ruime ervaring een beroerte optimaal kunnen behandelen. Deze afdelingen blijven ook in de toekomst zowel in Franciscus Vlietland als in Franciscus Gasthuis aanwezig.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 20