i eg» Occasion u Sho\N 22 apr 7 met KOM KIJKEN VAN P1ZuidHolland caravan- campe* ZORG WELZIJ Ik schrijf liever Welzijn op Recept uit, dan antidepressiva en slaappillen. 14 T/M19 MAART 2016 Huid-op-huid contact met uw pasgeboren baby Vrijdag Zaterdag Üfü) (lol, .CS5 occasions O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 april 2016 21 Huisarts Else van Krieken van Huisartsenpraktijk Het Anker uit Maassluis: "Welzijnsbeleving is voor iedereen anders. Welzijn op Recept is een gewel dig 'recept', want senioren kunnen hiermee in alle vrijheid zélf beslissen hoe zij hun leven zinvol willen invullen. Seniorenwelzijn neemt de tijd om wensen, behoeften en talenten te inventariseren, waarna zij samen met de senior kijken hoe deze geïmplementeerd kunnen worden in zijn of haar leven. Seniorenwel zijn is goud waard voor de samenleving. Wat zij doen voor senioren reikt verder dan welzijnszorg". Wie helpt jou, als je alleen thuis woont? Wie helpt je als je eenzaam bent? Wie ziet jouw talenten die je graag zou willen gebrui ken, maar je weet niet hoe? "Het gevoel hebben dat jouw leven er werkelijk toe doet. Dat ook andere men sen het fijn vinden dat je er bent! Daar ligt de kern ligt van het welbevinden. De dienstverlening én ac tiviteiten van Seniorenwel zijn sluiten daar naadloos op aan met: de reguliere Visiteclubs en de Visite clubs Plus, Welzijn op Re cept, het seniorenmaatje, de boekenclub, de eettafel, gespreksgroepen, de grote variatie aan beweeg - en creatieve activiteiten. Deze bevorderen zelfredzaam heid en dagen senioren uit om in beweging te komen", aldus Else. Goede welzijnszorg is een zorg minder Mensen komen met licha melijke klachten naar de praktijk van huisarts Van Krieken. "Ik kijk eerst van uit medisch oogpunt naar de patiënt. Als de klachten, na onderzoek, geen medi sche oorzaak hebben en het levensverhaal mij vertelt dat welzijnszorg nodig is; dan schrijf ik zoveel liever Wel zijn op Recept uit, dan anti depressiva of slaappillen! Dit 'recept' van Seniorenwelzijn betrekt ouderen weer bij het leven. Het haalt hen uit hun isolement. De welzijnsor ganisatie zet haar antennes met de grootste zorg uit in de wereld van de senioren. Die signaleringsfunctie reikt veel verder dan een oogje in het zeil houden met betrekking tot de welzijnsbeleving van de senioren. Goede welzijns zorg is een zorg minder: dan doel ik op medische zorg in de breedste zin van het woord. Ik hoop dat andere huisartsen dit concept ook gaan omarmen", besluit zij. Kunnen wij als Senioren welzijn iets voor u of voor ie mand die u kent betekenen? Schroom dan niet en bel ons: 010-248 68 88. www.seniorenwelzijn.nl De gynaecologen van Fran- ciscus Gasthuis Vlietland begeleiden vrouwen tijdens de zwangerschap en de be valling als er bijzondere om standigheden zijn. Bijvoor beeld als een keizersnede nodig is of als de aanstaande moeder een (te) hoge bloed druk heeft. Dit deelgebied van de gynae cologie wordt verloskundige zorg genoemd. De operatie duurt ongeveer drie kwartier. De baby wordt meestal bin nen een kwartier na het be gin van de operatie geboren. Soms is al vóór de zwanger schap of bevalling duidelijk dat een keizersnede noodza kelijk is. In andere gevallen blijkt tijdens de zwanger schap dat een keizersnede nodig is, bijvoorbeeld de placenta (moederkoek) voor de baarmoedermond ligt of een vleesboom de indaling van de baby verhindert. In deze gevallen spreekt men van een geplande of pri maire keizersnede. Als de baby geboren is, wordt deze op de operatiekamer door de kinderarts opgevangen. Zwemwaterlocaties 2016 Zwemwaterlocaties 2016 Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat zij de lijst van zwemwaterlocaties in natuurwater in de provincie Zuid-Holland hebben vastgesteld. De lijst is gewijzigd ten opzichte van het voorgaande jaar. De provincie Zuid-Holland wijst voor 2016 de zwemwaterlocaties in natuurwater aan op grond van de Wet hygiëne en veiligheid badinrichtingen en zwemgelegenheden. Deze locaties liggen zowel langs de kust als in binnenwateren. Tijdens het zwemseizoen (1 mei tot 1 oktober 2016) worden de locaties gecontroleerd op veiligheid en waterkwaliteit. Indien daar aanleiding voor is kan de provincie een zwemverbod of negatief zwemadvies instellen. Zwemmen op locaties die niet op deze lijst voorkomen wordt altijd ontraden. De aangewezen locaties zijn te herkennen aan de provinciale borden en zijn te vinden op de landelijke website www.zwemwater.nl. Ter Inzage U kunt de lijst met zwemwaterlocaties van 21 april 2016 tot en met 2 juni 2016 downloaden van www.zuid-holland.nl/zwemwater of inzien op werkdagen in het provinciehuis van Zuid- Holland (Zuid-Hollandplein 1Den Haag). Beroep Tegen de aanwijzing van de zwemwaterlocaties staat op grond van artikel 8:1 van de Algemene wet bestuursrecht voor belanghebbenden en ingezetenen die een zienswijze tegen het ontwerp hebben ingediend beroep open bij de Rechtbank 's-Gravenhage, sector bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het beroep dient binnen zes wekén na bekendmaking in het Provinciaal Blad te zijn ingediend. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van het besluit niet. Gelet hierop kan - als beroep is ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage, sector Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, een verzoek tot het treffen van en voorlopige voorziening worden ingediend. In geval van beroep verzoeken wij u een kopie van het beroepschrift en het verzoek om een voorlopige voorziening te zenden aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Als alles in orde is, komt de baby direct bij u op de borst te liggen. Dit noemen we een GenÜe Sectio. Door dit huid- op-huid contact worden u en uw kind niet onnodig van elkaar gescheiden. Dit geldt natuurlijk ook voor de vader, die gewoon bij de keizer snede aanwezig is. U kunt voor verloskundige zorg nog steeds terecht in Schiedam en Rotterdam! Maak kans op een foto op hout van uw baby, zie: www.facebook.com/francis- cuszorg -O caravans O- vouwwagens occasions recreatie Langeweg 1a Heinenoord (Bedr.park Heinenoord) 0186-60 40 00 WWW.CAMPOLIFE.NL

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 21