Wat zijn de wijzigingen met de feestdagen? Koningsdag in Schiedam J Nieuw: extra intensieve bevochtiging voor zeer droge ogen PROBEER NU GRATIS Schiedam kleurt oranje op 27 april En wat is er nog meer? 'Na opening zes maanden houdbaar' ad o Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 april 2016-7 Woensdag 27 april is het weer zo ver: Koningsdag in Schiedam. Traditiegetrouw heeft Oranjevereniging Wilhelmina een programma samengesteld voor Kethel, maar ook in het Centrum is van alles te doen. - Oranjevereni ging 'Wilhelmina' Kethel is er klaar voor om voor de 118e keer deze nationale feestdag in Kethel te vieren. Met ook dit jaar weer een traditioneel en feestelijk programma. Om 09.00 uur is de aftrap van Koningsdag in Kethel met de aubade op het plein van de Nederlands Hervormde Kerk aan het Noordeinde. De opening wordt traditiege trouw gedaan door voorzit ter Nanny van Bilsum samen met burgemeester Lamers. Voor wie komt zingen: trek iets oranje aan of iets met oranje-accenten. Nadat de Kethelballade is gezongen gaat de brade rie om 10.00 uur van start. Shantykoor Stuurloos zal in de middag bij de Vet speekpomp gezelligheid brengen. Het plein aan de Abel Tasmanstraat heet op Koningsdag 'het Feest plein'. Hier is voor iedereen wel iets te doen. Zo zijn er springkussens en oud-Hol landse spellen en bij de stand van Komkids. De kinderen kunnen deelnemen aan de zojuist genoemde attracties door middel van een strip penkaart voor slechts drie euro. Ook zijn er optredens: van bigband Cross- Over, Alain's knotsgekke Kids Show, Ar- jon Oostrom (bekend van 'Zakka Zakka') en Julia Zahra (Julia van der Toorn, winnares van The Voice of Holland). Het dagprogramma wordt swingend afgeslo ten met partyband 'Amber Roots'. Lampionnenoptocht Het avondprogramma be gint om 21.00 uur met een muziekkorps en majorettes tijdens de traditionele lam- Volgem MeteoGroup gaat de laatste week van april erg koud en vrij guur verlopen en moeten we ook rekenen op een koude Koningsdag helaas Waarschijnlijk gaat die zelfs met enkele winterse buien gepaard. Dat was wel eens anders. pionnenoptocht. Vanaf het Noordeinde gaat de tocht door Woudhoek en Spaland. Hoe die precies loopt is na te kijken op de website: www. ov-wilhelminakethel.nl. Om 22.00 uur verzamelen rond het weiland in Kethel, waar na het traditionele vuurwerk de lucht in gaat. In het Centrum vindt op Ko ningsdag weer een editie van Live op Straat plaats: op de Grote Markt, Koemarkt, Beursplein (Korenbeurs) en op de Hoogstraat. Tussen 12.00 en 17.00 uur treden op deze locaties ver schillende artiesten op Er is ook vrijmarkt en wel van 08,00 tot 17.00 uur. Van de Hoogstraat tot aan het Land van belofte in het Broersveld zal geen rode maar een oranje loper voor de bezoekers worden uitge legd. SCHIEDAM - Dit jaar wordt er in het Centrum ook een Koningsnacht georgani seerd op 26 april. Wie daar heen wil kan van 18.00 tot 23.00 uur op het Stadserf terecht. De enige echte Doe Maar Tributeband trapt de avond af om 18.45 uur met een Rondje Doe Maar. Om 20.00 uur treedt Schie dams' trots Bob Offenberg op, een uur later gevolgd door de Wannabiezz. Om 22.00 uur staat Skeftum op het podium met pakkende nummers van grootheden als Golden Eaarring, Her man brood, Robbie Willi ams en de Black Crowes. Een feest van herkenning! Om 23.00 uur gaat vanaf het Theater aan de Schie vuurwerk de lucht in. Ook op de Groenelaan is het feest op 27 april. Natuurlijk begint de dag met een vrijmarkt en gra tis activiteiten voor de kinderen. Vanaf 12.00 uur is er weer Groen- laan Live met onder andere Dead Flowers (Rolling Stones Tribute- I band), M-Pac (rock) en I Los Rancheros (Boogie Woogie). Dagelijks droge tot zeer droge ogen hebben is vervelend, 27% van de Nederlanders heeft er wel eens last van. Weinig traanvocht kan de oorzaak zijn. Wat dan helpt is extra intensieve bevochtiging en verzachting van de ogen. En dat is precies waar hyalu- ronan en Euphrasia Officinalis (ogentroost) voor zorgen. Traanvocht vormt een bescher mend laagje over de ogen. Maar soms hebben de ogen weinig traanvocht, bijvoorbeeld door tv kijken, droge lucht, over gang, contacdenzen, medicatie, Sjogren of een oogoperatie* (zoals laseren of staar). Hierdoor kunnen de ogen zeer droog of branderig aanvoelen. Snel verzachtend, extra intensief bevochtigend A. Vogel Oogdruppels Extra Intensief1 bevat twee natuurlijke ingrediënten: hyaluronan en Oogdruppels i Bi| droge, ttraodwiqe Euphrasia. Bijzonder van hya luronan is dat het vochtdeel- tjes vasthoudt en de traanfilm aanvult. A.Vogel Oogdruppels Extra Intensief bevat twee keer zo veel hyaluronan dan de 'gewone' A.Vogel Oogdruppels. Dit zorgt voor extra intensieve bevochtiging en verzachting. En helpt bij het behoud van vol doende traanvocht. Daarmee blijven zelfs zeer droge ogen aanhoudend comfortabel aan voelen. A.Vogel Oogdruppels Extra Intensief bevat geen conser veringsmiddelen en is ook ge schikt voor gevoelige ogen en contactlensdragers. Na openen zijn de druppels nog zes maan den houdbaar. Oogdruppels diogeo^fl Ook nieuw: hersluitbare ampullen De vertrouwde A.Vogel Oogdruppels is nu ook verkrijgbaar in hersluit bare ampullen. Verkrijgbaar bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. 'Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. In overleg mei Vraag nu een gratis probeerverpakking* aan van A.Vogel Oogdruppels op avogel.nl/oogdruppels >rraad strekt 'Medisch hulpmiddel, Ie >r gebruik de gebruiksaanwijzing Koningsdag: In plaats van woensdag 27 april legen we de containers voor huishoudelijk restafval op zaterdag 23 april. Hemelvaart: In plaats van donderdag 5 mei legen we de containers voor groente-, fruit en tuinafval (gft) op zaterdag 7 mei. Zet uw container op de wijzigingsdagen tussen 5.00 en 7.30 uur op de vaste aanbiedplaats. Graag gedaan. Mitieustraat Op feestdagen en de woensdagen is de milieustraat gesloten. Online afvalkalender Voor wijzigingen kunt ook de afvalkalender op www.irado.nl raadplegen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7