Spirit nog minstens week eersteklasser EehhhBeter Horen, doen jullie ook aan gratis hoortoestellen? Schiedam had het moeilijk Schaakthriller Gestrand in herkansing Versterking Dubbele cijfers O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 mei 2016 10 Eva'(3S) Met uw gehoor stunten we liever niet. Kom dus voor een écht goed advies naar dé hoorspecialist. Beter Horen Schiedam Hof van Spaland 40, 010 - 47116 61 Beter horen begint met De afgelopen weken waren we bezig met onderhoud op ons terrein. Een aantal van onze fabrieken wordt komende weken weer opgestart. We doen ons uiterste best om eventuele overlast zoveel mogelijk te voorkomen of te beperken. Toch bestaat altijd de kans dat we uit veiligheidsoverwegingen moeten fakkelen of dat we meer geluid produceren dan gewoonlijk. Eind mei hopen we de werkzaamheden af te ronden. Heeft u vragen? Met vragen kunt u terecht bij infqpernismoerdijk@shell.com of bij onze gratis burenlijn: 0800 - 0238044 Wilt u meer weten over Shell? Surf dan naar www.lhell.nl/pernis Kijk opwww.shell.nl/werkenbijpernis voor onze actuele vacatures. Shell Pernis SCHIEDAM - Op het eerste gezicht lijkt het, gezien de ruime uitslag, alsof er voor de Schiedamse honkballers op bezoek bij UW 2 geen vuiltje aan de lucht was. Toch wil coach Leo Voogd bij de 6-11 overwinning wel wat kanttekeningen kwijt: "Zo makkelijk was het niet. UW is een moeilijke, taaie tegenstander. Het was on zerzijds allemaal wat slap jes. We begonnen de zesde inning zélfs met een 5-1 achterstand." Die werd in één inning tenietgedaan en na de 5-5 keerde het heilige vuur terug, vielen de ballen goed en werd de plaat nog zesmaal aangetikt. Schie dam gaat ongeslagen aan de leiding in de le klasse B van de honkbalcompetitie. SCHIEDAM - In een finale, die de kenmerken had van een thriller, is het de schakers van HZP/Schiedam niet gelukt om zich de RSB-be- ker toe te eigenen. De winst ging naar Messemaker 2, dat kampioen is van de promotieklasse, maar er niet in slaagde om de in de competitie een klasse lager spelende Schiedammers hun wil op te leggen. Van der Mast begon met een re mise en zag vervolgens Juijn een matcombinatie over het hoofd zien en verliezen. De sterk spelende Kapitonenko bracht de stand in even wicht. Topspeler Van Baarle moest de beslissing brengen, maar kwam in een ingewik kelde partij tijd tekort. SCHIEDAM - Bij de Cadet Eu ropean Judocup (-18 jaar) in Berlijn is Süheyl Uyar uitge schakeld in de herkansing. De judoka van Sportinsti tuut Schiedam opende het toernooi in de klasse -60 kg met winst (ippon) op zijn Duitse leeftijdgenoot Ste fan Thiering. In de tweede ronde troefde de Georgische kampioen Lasha Bekauri hem nipt via yuko (de laag ste score) af. Omdat deze tegenstander de halve finale bereikte mocht Uyar in de herkansing proberen verder te komen. Dat lukte echter niet omdat de Portugees Fabio Borges hem met een waza-ari te slim af was. Met trainer Dimitri van der Hoe ven en de al even talentvolle Ruby Banen maakte hij zijn Berlijnse verblijf af met een driedaagse internationale trainingsstage. Goudhaantje De Open Capelse judokam pioenschappen leverde Chandra de Vos, Cita De- drog, Kayra Uyar, Ennio de Nes en Aron Lussenburg een tweede en Dylan Jansen, Lieke Breedveld, Shakira Acan, Fabiënne van Dorst en Borhan Deljo een derde plaats op. Goudhaantje in de ploeg van Sportinstituut Schiedam was Owen Bruin- sel, die na vier overwinnin gen de hoogste trede van het platform bereikte. Het draadje is dun maar Spirit leeft nog dankzij de 1-0 zege op Berkel en Rodenrijs. Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Het was erop of eronder aan de Hargalaan, waar de Spirit-mannen in hun laatste thuisbeurt als Spirit degradatie moesten voorkomen. Daarin slaagden ze vooralsnog. Trainer Mark Langemeijer zag het elftal de wil om te winnen uitstralen. "Ze hebben hard gewerkt en weinig weggegeven", vond hij. Het gevaar is echter niet voorbij. Zondag wacht de uitwedstrijd tegen kampi oen Zwart Wit. Het wordt in Breda nog een helse klus om daar winnend weg te ko men. Verliezen is geen optie. Gebeurt dat wel dan start fusieclub HC Schiedam in de tweede klasse. Inmiddels doet in Schie dam het verhaal de ronde Spirit-hockeyer Roderick Stigter stopt, speelde de laatste thuiswedstrijd, scoorde via een strafbal en werd het middelpunt van een feestje. Foto's: Persgroep dat De Kieviten overweegt met het herenteam voor een lagere indeling te kiezen en Spirit/HC Schiedam daar door zijn plaats in de eerste klas kan behouden. "Dat is niet zeker", meldt De Kievi ten-preses Marco Snelder- waard. "Een aantal van de huidige spelers wil stoppen. Anderzijds willen anderen de opengevallen plaatsen aanvullen en horen we dat sommige van de afhaakte spelers, nu we de hoofdtrai ner weer hebben vastgelegd, hun besluit willen terug draaien." De Kieviten maakt op korte termijn de balans op en beslist dan over de toekomst van het mannen- team en Spirit. Dubbele cijfers waren voor PPSC D2 de gewoonste zaak van het voetbalveld. In maar liefst vijf van de zestien wedstrijden werd de io gepasseerd. Dat leidde tot een competitietotaal van 131. In de laatste wedstrijd stelden de talenten het kampioenschap veilig en deden dat in stijl: 13-1. Foto: PR SCHIEDAM - De handbal- vrouwen van DWS zoeken versterking. Om de selectie voor het hoogste team breder te maken, is niet alleen aan was van speelsters nodig, maar ook van een keepster. Het zevental speelt op het veld in de tweede klasse en in de zaal in de hoofdklasse, waar het in de middenmoot eindigde. De doelstelling in het komende seizoen is zonneklaar: de dames ach ten het een uitdaging om de resultaten te verbeteren. Dat gaat gebeuren onder een nieuwe trainer, waar naar nog gezocht wordt. De training is op dinsdag en donderdag. Meer infor matie of aanmelden via: mdegenkamp@gmail.com.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 10