Oproep Jongeren Raad Nieuwland Gebr. v/d Bosch keukens J WAT IS ER TE DOEN IN SCHIE Al 20 jaar een begrip in Vlaardingen e.o. SUPER AANBIEDING HOEKKEUKEN 215X220CM 2499.- 1NCL. BTW Gebr. v/d Bosch keukens Plaats zelf berichten schrijf mee! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 mei 2016 17 ZOS-radio zoekt vers bloed ZOS radio is een klein lokaal radiostation, 57 jaar geleden opgericht als stichting Zie ken Omroep Schiedam, toen uitsluitend te beluisteren in het Nolet en gemeente zie kenhuis, nu dankzij internet wereldwijd, en in Schiedam op het CAIWAY kabelnet. Voor hun programma's zijn ze op zoek naar mensen die het leuk vinden om achter de microfoon dan wel ach ter de knoppen en schuiven te zitten. Met name het klas sieke programma van de woensdagavond heeft drin gend behoefte aan verster king. Interesse? Neem dan contact op met John Wei- mar: weimarje@telfort.nl Sjoelen in De 5 Molens In ontmoetingscentrum De 5 Molens kan elke maan dagmorgen om 10.00 uur worden gesjoeld. Dat is 0,90 per keer. Van tevoren aan melden aan de bar of bij Tiny Groeneweg: 010-470 55 00. Historische Bridgetocht Zaterdag 3 september wordt de twaalfde editie van de Historische Bridgetocht Schiedam gehouden. Opnieuw zullen 220 paren uit het hele land op de eer ste zaterdag van september naar Schiedam afreizen. Aldaar zal er de hele dag, op de mooiste plekjes, ge bridged worden. Er zullen ook dit jaar meer dan 20 locaties meedoen aan de Historische Bridgetocht Schiedam. Aanmelden kan via: www.schiedam59.nl of 06-48264167. Toonkunstkoor 50 jaar In de Havenkerk geeft het Toonkunstkoor op 21 mei een feestelijk concert. Met twee stukken van Purcell en Handel luiden ze het concert feestelijk in. Met het stuk van Karl Jenkins, The armed man, staan ze muzikaal stil bij de zinloos heid van oorlog. Het concert begint op 21 mei om 20.00 uur, het koor wordt begeleid door het professionele Hol land Symfonie Orkest. En tree is 20 euro, inclusief een consumptie. Kaarten via: secretariaat@toonkunst- koorschiedam.nl Open dag in de Havenkerk In de gerestaureerde Ha venkerk, Lange Haven 72, wordt zaterdag 14 mei een open dag georganiseerd. Er zijn dan verschillende orgelbespelingen van het Maarschalkerweerdorgel. Het instrument is in 1875 gebouwd door Pieter Maar- schalkerweerd en zijn zoon Michaël. Programma: 12.00- 12.30 uur orgelconcert door Arjen Leistra, 13.00-13.30 uur orgelconcert door Petra Veenswijk, 14.00-14.30 uur orgelconcert door Jos Laus, 15.00-15.30 uur concert door het Vocaal Ensemble Basiliek Schie dam, 16.00-16.45 uur slot- concert door Arjen Leistra. Orpheus 150 jaar oud Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus be staat dit jaar 150 jaar. Het koor bestaande uit 40 leden repeteert iedere dinsdag in De Ark op het Hargplein 101 van 20.00 tot 22.15 uur. Als voorbereiding op het jubileumconcert in juni 2017 is aan componist Roel van Oosten en dichter Ron Elshout al de opdracht ver strekt om een muzikaal stuk te schrijven. Bij dit concert zal ook het publiek betrok ken worden. Wie ook mee wil zingen kan een kijkje nemen op www.ksmor- pheus.nl Spectacular Classics Muziekvereniging St. Rad boud geeft zaterdagavond 4 juni in de Grote Kerk een groots concert onder de noe mer 'Spectacular Classics". Er worden bekende klas sieke muziekstukken ge speeld uit de verschillende tijdvakken van Renaissance tot Modernisme. Aanvang 20.00 uur, deur open 19.30 uur. Kaarten kosten tien euro en zijn te verkrijgen via de leden van St.Radboud en www.sintradboud.nl. Compleet met koelkast schouw kookplaat blad spoel en kraan. +/- 20 kleuren en modellen leverbaar! Uitbreiding mogelijk in alle maten meerprijs koelvriescombinatie 300.- meerprijs vaatwasser 300.- meerprijs oven 250.- Ook hebben wij nog div. showroomkeukens tegen www.vdboschkeukens.nl korting. Industrieweg 26 3133 EE Vlaardingen Tel. 010-4601905 Fax 010-4354943 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 09.00 uur -16.00 uur Zaterdag 10.00 uur -14.30 uur H Nieuwe Stadsblad www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken De Nieuwlandse Jongeren Raad (NJR) werd een jaar geleden opgericht. Deze bestaat nu uit vijf jongeren. Zij doen een oproep aan jongeren uit Nieuwland om lid te worden van de NJR. SCHIEDAM - Eén van de eer ste activiteiten van de NJR is een toneelvoorstelling over diversiteit. Deze voorstel ling wordt 18 mei gehouden in het wijkcentrum Drees- plein. In Nieuwland wonen duizenden jongeren (onge veer 15.000 mensen, waar van tenminste 25% jonger is dan 19 jaar). De wijk Nieuw land heeft zich iets verbe terd in de sociale index die de gemeente bijhoudt over de wijken. Anderzijds is er een achteruitgang te zien op het vlak van participatie door de inwoners. Jongeren- participatie is een van de middelen om de wijk en de mensen die er wonen voor uit te brengen. De jongeren- raad in de wijk heeft nu vijf leden. De participatie van jongeren in nieuwland moet omhoog kunnen, vindt dit vijftal. "Wij nodigen onze wijkgenoten van tussen de 12 en 27 jaar van harte uit om eens vrijblijvend kennis te komen maken. Als ze mee De NJR wil zoveel mogelijk jongeren betrekken bij en enthousiasmeren voor lokale activiteiten. Foto: PR zouden willen doen met de Nieuwlandse Jongeren Raad zou dat helemaal mooi zijn." In Nieuwland is in juni 2015 de jongerenraad opge richt voor jongeren met als doel dat geïnteresseerde en betrokken jongeren zoveel mogelijk inspraak krijgen bij zaken die jongeren aan gaan in Nieuwland. "Met inspraak van jongeren krijg je ook inbreng in beleid dat door de gemeente wordt af gestemd op jongeren. Daar naast is het een taak van de NJR om zoveel mogelijk jongeren te betrekken bij en te enthousiasmeren voor lokale activiteiten. De NJR doet een oproep aan geïn teresseerde jongeren die lid willen worden van de NJR", zegt initiator van de NJR en raadslid D66 Schiedam Zülfikar Güler. Samen met Jeffrey Davids (Woonplus Schiedam) ondersteunen zij de NJR in hun activiteiten Jongeren tussen de 12 en 27 jaar kunnen contact op nemen met Güler of Davids voor nadere informatie en voor aanmelding De NJR vergaderingen vinden plaats op locatie Wonen en Leven op de Nieuwe Damlaan. Eén van de eerste NJR-acti- viteiten wordt gehouden op 18 mei in het wijkcentrum Dreesplein. Het gaat om een toneelvoorstelling over diversiteit. Kijk voor infor matie over de NJR op: www. nieuwland-schiedam.nl/ nieuwlandse-jongeren-raad. Maak een afspraak, het eerste gesprek is kosteloos. Of kijk op hypotheker.nl Jazeker. De Hypotheker We vergelijken alle banken en vinden voor jou de beste deal. Schiedam, Broersvest 64 (010) 4731150 4+

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 17