Redametax niet eerlijk verdeeld Nieuw liedje Caffeine online OFFEN IhlA KORT NIEUWS ANBO-NIEUWS Hij is binnen, wat ben ik trots... Aantrekkelijke binnenstad COLOFON 1^nederland O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 mei 2016 3 Schandalig dat er winkeliers zijn die nog steeds niet meebetalen aan het ondernemersfonds. Zo noemt een hardwerkende, kleine winkelier in het centrum andere ondernemers die weigeren mee te betalen aan de redametax. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Michiel Terheg gen is zo'n kritische hard werkende winkelier. Hij houdt het al bijna 30 jaar vol als ondernemer met zijn stoffenwinkel aan de Hoog straat. De redametax, twee jaar geleden ingevoerd door de gemeente Schiedam, blijft een doorn in het oog van Michiel Terheggen. Als enthousiastast ondernemer met zijn Stof Studio Shop trekt hij al bijna 30 jaar klan ten naar het centrum. Terheggen, enthousiast twitteraar en lid van Schie- damStad was nooit voor zo'n redametax. "Teveel rompslomp en onduide lijke regeltjes die maakt dat elke winkel, van groot tot klein, hetzelfde bedrag van 360 euro moet betalen. Ik - knoopjesverkoper - verkoop SCHIEDAM - De Schiedamse meidenband Caffeine heeft zich gestort in de volgende ronde van Giels Talenten jacht op YouTube. De door Giel Beelen geselecteerde Top 100 van muzikale talen ten, had één week de tijd om een liedje te schrijven met het thema 'Vrijheid'. Caffei ne heeft hiervoor het liedje 'Next in line' geschreven, geïnspireerd op de vluchte- lingencrisis. Zij hebben mo gelijk 'likes', 'comments' en 'watchtime' nodig op You Tube. Alleen dan kunnen zij gekozen worden bij de 25 talenten die Giel Beelen een springplank gaat bieden in de muziekwereld. Steun de Schiedamse meiden via Fa- hetzelfde als een grootgrut ter of een ketenfirma", zo sneert hij op de bijdrage aan het ondernemersfonds. "Gelijke monniken, gelijke kappen", vindt de winkelier, die samen met zijn vrouw Sophie de winkel levendig houdt met aanbiedingen en acties op internet. "En dus schandalig dat door fouten in het systeem vele winkels die belasting ontduiken." Betalen die pop-up winkels wel mee? En die kunstwin keltjes? Hij vraagt het zich hardop af. Bovendien ziet Terheggen dat reclame van winkels wordt verwijderd om zo niet te hoeven beta len. Alle uitzonderingen en gaten in de regels maken dat Terheggen zeker tien ondernemers kent die niet betalen. Welke wil hij niet zeggen maar zijn collega's weten wel wie dat zijn. Moederdag in de Nieuwe Passage SCHIEDAM - In winkelcen trum de Nieuwe Passage wordt zaterdag 7 mei een leuke actie voor Moe derdag gehouden. Tus sen 12.00 en 16.00 uur is de 'Surprise Shopper' in het Schiedamse winkel centrum aanwezig. De organisatoren van de ac tiviteiten willen niet ver klappen wat de 'Surprise Shopper' gaat doen, maar zij beloven dat het zeker de moeite waard kan zijn om de inkopen voor moe der 7 mei in de Nieuwe Passage te doen. PopUpTv verwacht drukke Stamtafel SCHIEDAM - In de studio van PopUpTv wordt za terdag 7 mei een drukke stamtafel verwacht. Het programma de Stamtafel werkt voortaan met vast thema en de eerste keer is dat het 'Vlietland Zie kenhuis'. Aanleiding is het besluit van het zieken huis de geboortezorg en kinderafdeling naar Rot terdam te gaan verhuizen. Een hoop mensen hebben al laten weten hier een duidelijke mening over te hebben. Tijdens de uitzen ding schuift wethouder Patricia van Aaken aan maar ook raadsleden uit Schiedam en Vlaardin- gen. Het bestuur van het ziekenhuis is uitgenodigd om hun verhaal achter het besluit te komen vertel len maar een reactie bleef nog uit. Iedereen die een mening over dit besluit heeft, kan zaterdag naar de Stamtafel komen en meepraten. De uitzending begint om 15.00 uur in de studio van PopUpTv op de Broersveld 31 maar deel nemers moeten om 14.45 uur aanwezig zijn. Piet Edelman toont tekeningen SCHIEDAM - Piet Edelman (80) heeft als kind in de tweede wereldoorlog veel spannende dingen meegemaakt. Hij schreef en tekende over zijn er varingen het boek 'He melse Wacht voor Dag en Nacht'. Edelman woonde in die moeilijke periode in Schiedam. Op veel van de tekeningen zijn her kenbare beelden van de stad te zien. Piet Edelman komt dinsdag 10 mei naar Schiedam. Hij vertelt uit zijn boek en laat een aan tal tekeningen zien. De lezing in de St. Jan-Visi- tatiekerk (Nolenslaan 99) begint om 14.00 uur. Herdenkingsdienst woensdag 4 mei SCHIEDAM - Voorafgaand aan de Dodenherdenking op 4 mei in de Plantage, vindt in de Vasteburgkerk aan de Lange Nieuwstraat 219 van 19.00 tot 19.25 uur een herdenkingsdienst plaats. De Raad van Ker ken Schiedam houdt na afloop een deurcollecte, bestemd voor Vluchtelin genwerk Maasdelta. Wat ben ik trots! Zo trots als een pauw dat ik vorige week be noemd ben tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Ik heb hem gekregen voor mijn bijdrage als mede-oprichtster van KV Vlaardingen, vrijwilliger op alle fronten voor een periode van ruim 40 jaar, 6 jaar 'Klaar-overen' in weer en wind, tennisver eniging TSN en de laatste zeven jaar als secretaris, belastinginvuller en ledenwer ver voor ANBO Schiedam. Iets waarover ik al bijna drie jaar een column mag maken in uw eigen Stadsblad. In een bomvolle Aleidazaal nam ik samen met twaalf an dere vrijwilligers mijn onderscheiding in ontvangst. Een geweldige ervaring. Met zo veel mensen en televisie erbij, was ik best wel een beetje onder de indruk. En geloof mij dat heb ik niet vaak. Ook de bijdragen van andere gelukkigen waren imposant. Raar want als je dit werk doet dan denk je daar niet over na. Je doet het gewoon. Nu zult u zeggen: "Maar ik doe ook veel vrijwilligerswerk." Dat is waar want de samenleving kan gewoon niet zonder ons. Mijn handjes en hersens werken nog prima maar mijn lichaam laat het dé laatste tijd een beetje afweten. Ik kan dit werk alleen maar doen door de hulp van mijn man die op zijn beurt weer alles voor mij doet. Wat te denken van alle vrijwilligers bij ANBO. Hoe denkt u dat deze afdeling in stand blijft? Alleen door vrijwilligers! Omdat iemand het lintje voor mij aanvroeg, word ik alleen in het zonnetje gezet maar in gedachten zit er een stukje voor alle vrijwilligers aan vast. Volgende week sta ik weer gewoon met beide benen op de grond en gaat mijn column weer over het wel en wee van ANBO Schiedam, u weet wel die belangenvereniging voor senioren. Joke Ballijns cebook 'caffeinel234', waar de link naar hun muziek video te vinden is. Om hun muziekstrijd kracht bij te SCHIEDAM - De redametax is ingevoerd om zogenaamde free riders - ondernemers die meeliften zonder te beta len - te ontmoedigen. Maar dat werkt dus niet. Volgens stoffenhandelaar Michiel Terheggen die mordicus te gen was maar meebetaald en actief meedoet met eve nementen als Koningsdag. "Iedereen, alle ondernemers en winkels, moeten mee doen. Want die ene euro per dag moet je toch kun nen betalen. Anders ben je de naam ondernemer niet waardig", vindt hij. De laatste jaren ziet Terheg gen langzaam lichtpuntjes komen in het centrum. Met het opknappen van de Lange Haven zal ook de Hoogstraat opkrabbelen. "Een soort Hoogstraat Plus met inmid dels allemaal opgeknapte pandjes. Nu nog de enthou siaste ondernemers vinden om die in te vullen." Aanleiding voor zijn kritiek op de redametax is de me dedeling van de gemeente Schiedam dat zij gaan on derzoeken of het onderne mersfonds niet uit te breiden is met vastgoedeigenaren. Deze eigenaren van panden in de binnenstad zouden moeten meebetalen om zo de leegstand te bestrijden. Een aantrekkelijke binnen stad is immers ook in hun belang. Volgens Terheg gen is het een middel tegen hoge huren en de jarenlange leegstand door beleggers. Volgens andere kritische ondernemers zoals Andreas Rose 'zou juist iedereen die een winkel runt een bonus moeten krijgen, in plaats van een aanslag'. De meiden van Caffeine hebben als challenge voor Giels Talentenjacht het liedje 'Next in line' geschreven. Foto: PR zetten was Caffeine zaterdag in Utrecht voor een ontmoe ting met Beelen tijdens de Dutch YouTube Gathering. JSA DE PERSGROEP Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail naar het E: advertising.sales@persgroep.nl volgende adres: 1(0900)6743836 advertising.west@persgroep.nl Druk Commercieel Directeur De Persgroep Nederland Dirk Renders Dirk.Renders@persgroep.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.depersgroep.nl/adverteren Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van De Persgroep Nederland. Bart van Zessen Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3