65 jaar getrouwd: Corrie's overvolle agenda kwakernaat auping Leesdub zoekt begeleider Heinenoord BERICHTEN UIT DE KAMER Positie slachtoffers versterken SIAAPBOUIEVARD 4000m2 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 mei 2016 -j Bram Schot en Corrie Zonnevylle vierden maandag 2 mei hun 65-jarig huwelijksfeest. Burgemeester Lamers bezocht het echtpaar, overhandigde een boeket bloemen en feliciteerde hen van harte met hun huwelijksjaren in briljant. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Bram Schot (92) en Corrie Zonnevylle (86) ontmoetten elkaar in 1947. Bram, geboren en getogen Schiedammer, stapte in Rotterdam een horecagele genheid uit op het moment dat Corrie passeerde. "Mag ik je thuisbrengen?", vroeg Bram. Samen wandelden ze naar het Hofplein, waar Corrie op de trein stapte naar Pijnacker. Bij het af scheid vroeg Bram wanneer ze elkaar weer konden ont moeten. "Dan moet ik even in mijn agenda kijken", zei Corrie. Pas drie weken later was er ruimte elkaar te weer zien. Na vier jaar verkering trouwden Bram en Corrie in 1951 op de woensdag voor Hemelvaartsdag. Corrie: "Mijn ouders hadden een schoenenzaak die was op woensdag dicht. Ik bracht op onze trouwdag 's morgens in de regen nog schoenen naar klanten. Daarna trok ik mijn trouwjapon aan die ik van mijn nichtje had geleend. Dat was heel normaal in die tijd. Bram droeg een trouwkos- tüum met hoed.. De jurk die mijn moeder droeg op onze trouwdag had ik voor haar gemaakt. Ik was coupeuse in die tijd." Bram Schot werkte bij machinefabriek Everts in Schiedam en werkte la ter tot zijn pensionering bij de gemeente Rotterdam als hoofdopzichter metaalbe werking bij de sociale werk plaats. Echtpaar Schot heeft altijd in Schiedam gewoond: "We begonnen natuurlijk met inwoning in de Mau- ritsstraat." Bram toverde de bovenverdieping van het huis van zijn ouders om tot een riant onderkomen, met woon-, slaap-, knutselkamer en keuken. "Daar hebben we acht jaar met veel plezier ge woond. Later verhuisden we naar de Burgemeester van Haarenlaan en daarna naar een flat in Groenoord, waar we nog steeds wonen." Echt paar Schot: "Wij genieten een goede gezondheid, doen samen boodschappen en maken samen schoon. Ieder heeft z'n taak, Bram schilt 's morgens de aardappelen en stofzuigt het hele huis. Cor rie kookt. En als het mooi weer is, stappen we samen op de fiets. Voor een tochtje in de regio draaien we onze hand niet om." Bram, wij zend naar de agenda van Corrie die op tafel ligt: "65 jaar geleden had ze al een overvolle agenda, dat is nog steeds zo!" SCHIEDAM - Wie beter Neder lands wil leren lezen, kan bij de Bibliotheek Schiedam meedoen met de Leesclub Makkelijk lezen. Voor het begeleiden van deze lees club op vrijdagmorgen in de bibliotheek in de Nieuwe Harg wordt een taalvrijwil- liger gezocht. In Leesclub Makkelijk Le zen worden boeken in een voudig Nederlands voor volwassenen gelezen. De leesclub is bedoeld voor vol wassenen die goed Neder lands spreken maar moeite hebben met lezen. Meedoen aan de leesclub van Biblio theek Schiedam is gratis. Bibliotheek Schiedam is voor haar locatie in de Nieuwe Harg op zoek naar een vrijwilliger die het leuk vindt om met taal bezig te zijn, graag met mensen werkt en beschikt over in levingsvermogen, enthou siasme, creativiteit, door zettingsvermogen en veel geduld. De taalvrijwilliger moet daarnaast voor langere tijd beschikbaar zijn. De nieuwe begeleider van de leesclub gaat de training voor Taalvrijwilliger volgen. Deze training bestaat uit vier bijeenkomsten en wordt verzorgd door de Stichting Lezen en Schrijven. Biblio theek Schiedam vraagt van alle vrijwilligers een Ver klaring Omtrent Gedrag. De kosten voor de aanvraag van deze verklaring worden door de bibliotheek vergoed. Vrijwilligers die structu reel worden ingezet bij de bibliotheek ontvangen een tegoedbon voor een basis lidmaatschap van de Biblio theek Schiedam. Daarnaast worden werkelijk gemaakte reiskosten vergoed. Wie graag taalvrijwilliger wil worden kan contact opne men met Anja Hoogland, te lefoonnummer 010 7146300 of e-mail ahoogland@debi- bliotheekschiedam.nl. Burgemeester Lamers feliciteert het 65-jarig bruidspaar Schot- Zonnevylle. Foto: Marius Schinkel Slachtoffer worden van een ernstig misdrijf heeft veel impact. Het zal je maar overkomen dat je in je eigen huis overvallen en ernstig mishandeld wordt. Slachtoffers en - in de ergste geval len - hun nabestaanden, ondervinden hier de rest van hun leven de emotionele gevolgen van. Als de dader gepakt en berecht wordt, kreeg het slachtoffer tot voor kort een beperkt spreekrecht in de rechtszaal. Dit houdt in dat een slachtof fer alleen mocht praten over de impact van het misdrijf op zijn of haar leven. Afgelopen april heeft, in navolging van de Tweede Kamer, de Eerste Kamer inge stemd met een wet die het spreekrecht van slachtoffers versterkt. Ze mogen nu ook praten over het strafbare feit, de straf en de verdachte (n). Dat is om meerdere redenen belangrijk. Niet alleen geeft het de rechter een beter beeld van wat de verdachte heeft aangericht, ook kan het bijdragen aan het gevoel van erkenning van wat het slachtof fer is aangedaan. Ander goed nieuws is dat het schadefonds geweldsmisdrijven verder wordt uitgebreid. Nabestaanden van slachtoffers van verkeersmisdrijven kan nu ook een tegemoetkoming worden toege kend. Met het aannemen van deze wet is er een goede stap gezet om de positie van het slachtoffer te versterken. En dat lijkt mij een goede zaak! Foort van Oosten (Foort is lid van de Tweede Kamer) Hoek van Holland kwalUeits slaapkamers Wist je dat er alleen al in Nederland jaarlijks zo'n 1,2 miljoen matrassen worden weggegooid? Dat noemen wij weggegooid geld, want bij inlevering van je oude matras(sen) ontvang je nu tot 500,-* voordeel op de nieuwe matrassen van Auping. En dat is niet alleen voordelig voor je portemonnee; doordat we je oude matrassen recyclen sparen we ook het milieu. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op slaapbouievard.nl Auping nights, Better days Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Industrieterrein Heinenoord) - tel. 0186 - 601355 - Vrijdagavond koopavond - Maandagochtend gesloten - Vanaf de Heinenoordtunnel is het slechts enkele minuten rijden - Volop gratis parkeerruimte - e-mail: info@slaapboulevard.nl - >0 pkwakernaat - E slaapboulevard (Ind.terrein Heinenoord)

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7