Dit zijn jullie foto's van mooi Schiedam! Scouts op trollenkamp Moestuinieren voor kinderen Schiedam doet verslag Nationale titel voor Aylin Akdeniz Kampioenen B.C. Kethel HANDBOEK MOESTUIN O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 mei 2016 25 Ook avonturen beleven bij Scouting? www.scoutingtono.nl. Bram Wolthoorn, auteur van- Handboek Moestuin, geeft woensdag 11 mei vanaf 14.00 uur een workshop over moes tuinen voor kinderen vanaf zeven jaar in het Schiedams Boekhuis op de Hoogstraat 106. Ben je ook enthousiast aan de slag gegaan met je moestuinpotjes van AH? Of ben je nieuwsgierig geworden wat je allemaal nog meer zelf kunt kweken? Bram Wolthoorn leert de Schiedamse kids op 11 mei zaaien, verspenen en verpotten. En geeft antwoord op alle moestuinvragen. Er kunnen maximaal 15 kinderen meedoen aan de work shop. Snel aanmelden is aanbevolen. Meedoen kost 2,50 euro per persoon. Ouders zijn ook welkom. Aanmelden via: 761 13 52 en info@schiedamsboekhuis.nl. Zondag keerden de Scouting Tono-groep welpen terug van hun Trollenkamp. In Maarn wisten de meisjes en jongens de trollenparel te ontdekken, en werden ze zelf trollenkoning(in). Van woensdag tot zondag brachten de welpen door in de bossen van Maarn. Daar bleek al snel dat hun kamp last had van trollen. Spullen werden door de war gegooid of verdwenen en alles was vies. Door op zoek te gaan naar de trollenparel hoopten de meiden en jongens uit Schiedam de trollen te helpen met het vinden van een nieuwe trollenkoning. "We moesten bijvoorbeeld snoomhappen, en kabouterkegelen", zegt de 9-jarige Yuna- lesca, een van de meiden. "Maar het is hier een heel groot en mooi bos", zo vult de 10-jarige Darko aan. Heb je zelf een goed verhaal of net iets meegemaakt waar iedereen meer van moet weten? Schrijf dan zelf mee met de krant via de website www.nieuwestads- blad.nl. Op de nieuwe website kan iedereen makkelijk een bericht plaatsen én... berichten van meeschrijvers krijgen voorrang in de papieren krant. Schrijf een korte tekst en voeg een leuke liggende (horizontale) foto van voldoende resolutie toe en zeer waarschijnlijk staat jouw bericht dan in de eerstvol gende krant op de pagina 'Schiedam doet verslag'. Proficiat Aylin! Op zaterdag 7 mei vond het NK Taekwondo plaats in Almere. Aylin Akdeniz van Taekwondo Apuro Schiedam wist met volle overtuiging de Nationale titel te veroveren. Ondanks haar de rugblessure die zij anderhalf week van tevoren op liep bleef zij haar tegenstanders de baas. Aylin gaat daarna gewoon weer verder met sporten. Het volgende station is de Open Oostenrijkse kampioenschappen. Bij het 21e interna tionale Houvast toernooi te Mierlo hebben de judoka's van Sportinstituut Schiedam wederom goed gepresteerd. Ruby Banen, Owen Bruinsel en Ennio de Nes werden kampioen. Mark Roon en Lieke Breedveld pakten de tweede plaats en derde plaatsen waren er voor Simon de Gier, Chandra de Vos en Cita Dedrog. Lezers laten ons de mooiste stukjes van Schiedam zien Jacques Moret uit Schiedam-Woudhoek schoot dit plaatje twee weken geleden. "Paulus Potter anno 2016", schrijft hij erbij en dat gevoel roept het inderdaad bij ons ook op. SCHIEDAM - De bridge-kampioenen van B.C. Kethel in het seizoen 2015/2016 zijn bekend. Het paar Albert Jorna en Joop van der Heiden won de titel voor de derde keer op rij. Wim Dam en Mieke Hillebrand werden tweede en het duo Francien Biesheuvel en Henny Bakker eindigden als derde. Door de toenemende concurrentie was de spanning dit jaar erg hoog en ontliepen de paren die eindigden op plek 1, 2 en 3 elkaar weinig en bleef het tot op de laatste sessie erg spannend. Stemkampióenen zijn Jan Steijl en Peter van Zijp. Wij sloten het bridgeseizoen 2015-2016 af met een gezellige en sfeervolle Slotdrive waarin door elkaar werd gespeeld en het bestuur een verzorgde lunch serveerde. Kampioenen Joop van der Heiden en Albert Jorna. Foto: PR Bloesempracht van fotograaf Annelies Prins: "Ik kan geen genoeg krijgen van die prachtige bloesem. Deze bloesem is in een straatje dat niemand kent: Nieuwsticht. Toch echt Schiedam hoor!" Yvonne Kluin maakte deze bijzondere foto op de Groeneweg in Schiedam-Kethel. "Net na zonsondergang." Een plaatje dat een prentenbriefkaart waard is. Pieter van der Most is momenteel druk met het vastleggen waterhoentjes in Schiedam. Ook leuk voor deze reeks. Maar voor dit soort foto's draait hij ook zijn hand niet om. "Leuk om te doen avondfotografie. Statief en camera. Klik, klik." Het klinkt zo simpel... Bram Wolthoorn Meer informatie: www.schiedamsboekhuis.nl. de grond - de seizoenen raaien verrotsew oogsten

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 25