Bevallen in Franciscus Vlietland GELOOF JE HET SELFIE? PsyQ^ Houd jezelf niet voor de gek! 'Ik voel me zo rot, dat ik niet weet waar ik het zoeken moet.' ZORG WELZIJN tZé>y°o Verzekerd van goede zorg! DC Klinieken Hoe herken je huidkanker? Schuld van de genen! In Franciscus Vlietland is er een team van kli nisch verloskundigen en gynaecologen die jou en je partner begeleiden op de polikliniek én tijdens de bevalling als daar een medische indicatie voor is. Je kunt er eveneens bevallen onder begelei ding van je eigen verlo skundige. Zwangerschap Tijdens je zwangerschap kun je op een van de vijf poliklinieklocaties terecht voor begeleiding. Om je goed voor te bereiden op de bevalling, kom je naar een van de gratis voorlich tingsavonden. En als de be valling begint, sta je via de snelweg snel bij Franciscus Vlietland voor de deur. Deskundigen In het ziekenhuis word je opgevangen door een team van deskundigen die 24/7 voor je klaar staan! De kli nisch verloskundigen, gy naecologen, kinderartsen en verpleegkundigen bie den jou en je kind de beste zorg. Als zich tijdens jouw bevalling in ons ziekenhuis met je eigen verloskundige complicaties voordoen, zijn de deskundigen ook voor jou beschikbaar. Partner Voor, tijdens en na de beval ling hebben we voor jouw partner natuurlijk ook veel aandacht. Of het nu gaat om aanwezig te zijn bij jouw be valling, keizersnede of blij ven slapen na de bevalling, je partner is welkom. Huid op huid Als je baby helemaal in orde is bij de bevalling, wordt je baby direct bij je op de borst gelegd, zowel bij een gewo ne bevalling als een keizer snede (Gentle Sectio). Na de bevalling Blijf je nog een paar dagen in het ziekenhuis na je bevalling of keizer snede? Dan wordt je opgenomen op de Kraamafdeling in een sfeervolle com- fortkamer. Je wordt verzorgd door een verpleegkundige of kraamverzorgende. Daar naast adviseren lactatie- kundigen jou over borstvoe ding. Low care kamers Heeft alleen jouw kindje nog extra zorg nodig? Dan kim je gebruik maken van de low care kamers. Hier werkt Franciscus Vlietland optimaal samen met kraam zorgorganisaties waardoor jij en je baby de beste zorg krijgen. Natuurlijk is je partner daar welkom, net als de trotse opa's en oma's en verdere familie. Ga je bevallen in het zie kenhuis? Tot het najaar van 2017 kun je zeker terech.t op de Schiedamse locatie van Franciscus Gasthuis Vlietland! Meer informatie vind je op www.vlietland- ziekenhuis.nl/bevallen. Doe er wat aan: VOOR EEN BEHANDELING HEB JE EEN VERWIJSBRIEF NODIG De meest voorkomende aan wijzing voor huidkanker is een verandering op de huid, zoals een ruw plekje dat niet weggaat, een wondje dat niet geneest of een veran dering in de kleur of grootte van een al bestaande huid afwijking. Niet alle vormen van huidkanker uiten zich op dezelfde manier. Soms verschijnt er een wasachtig, bleek, glad, glanzend bultje. In andere gevallen ontstaat er een stevige rode knobbel die soms kan bloeden of een korst kan vormen. Twijfel je ersehs óver? Bel ie huisarts! Velen van ons willen er zo lang mogelijk jong uitzien, maar dat is niet iedereen gegeven. Sinds kort mogen we daar van de onderzoe kers van het Erasmus MC onze genen 'de schuld van geven'. Met het stijgen van de leeftijd wordt de huid van het gezicht gerimpelder en treedt er ongelijke ver kleining (pigmentatie) op. Ook de gezichtsstructuur verandert. De onderzoe kers hebben voor het eerst ontdekt dat er een relatie is tussen afwijkingen in een bepaald gen en met hoe oud iemand er voor zijn leeftijd uitziet. Mensen met een bepaalde vorm vin het gen MClR. dat ook mede beoa- lend is voor pigmentatie, vatbaarheid voor huidkan ker en DNA schaderepa- ratie, zien er tot twee jaar ouder uit dan mensen met een andere vorm van dat gen. Onafhankelijk van de chronologische leeftijd, het geslacht, huidkleur, rimpels of uv-blootstelling. Kayser: "De ontdekking van dit eer ste gen is van belang omdat we hierdoor weten dat we op de goede weg zijn. Er moeten nog meer genen zijn die een rol spelen en wij weten nu dat het mogelijk is om die genen te vinden. De volgende stap is onderzoek naar de samenhang tussen een jong uiterlijk en een be tere gezondheid." DC Klinieken bestaat uit 14 medisch specialistische centra waaronder DC Klinieken Rotterdam en DC Klinieken Schiedam. Al ruim 20 jaar verleent DC Klinieken kwalitatief hoogstaande zorg in een persoonlijke en patiëntvriendelijke omgeving. Waarom DC Klinieken? Korte wachtlijsten Persoonlijke aandacht Volledige vergoeding door alle zorgverzekeraars iet uitzondering van het eigen risico Vasteland 10, 3011 BL Rotterdam 0800 231 35 57 (gratis) rotterdam@dcklinieken.nl Laan van Bol'es 3, 3122 AE Schiedam 0800 231 35 57 (gratis) schiedam@dcklinieken.nl www.dcklinieken.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 27