mei 2016 Attentie frfck i Buurtpreventie KortJ] Onderhoud Renovatie keukens Van Hogendorpstraat en omgeving Onderhouds werkzaamheden Koolwitjehof, De Vlinderhoven en De Akkers Column Compliment voor Buurtpreventie Voor de huurder Nieuw huurbedrag voor juni doorgeven Voorkom inbraak! Woonplus is deze maand gestart met de renovatie van de keukens van woningen van vier woonblokken in de Van Hogendorpstraat, Van der Duyn van Maasdamstraat en Burgemeester Van Haarenlaan. In totaal worden 113 woningen aangepakt. Het renovatieproject duurt tot begin volgend jaar. De woningen krijgen een nieuwe keuken en de combiketels worden vervangen. De aan nemer installeert de nieuwe combiketel in de balkonkast, waardoor er in de keuken ruimte ontstaat voor kasten boven het aanrecht. Ook het mechanische ventilatiesysteem ver huist daarvoor naar de balkonkast. Geiser In enkele woningen hangt in de keuken nog een geiser. Woonplus wil deze 'open verbrandingstoestellen' direct tijdens dë renovatie vervangen door een combiketel. Bij het gebruik van een geiser is er namelijk een hoger risicp dat er rookgassen in de woning komen. Omdat de geisers niet van Woonplus zijn (maar van de huurders of het energiebedrijf), krijgen de huurders een voorstel om hun geiser tegen een passende huurverhoging te laten vervangen. Vragen? Bewoners van de betreffende woonblokken hebben een brief over de renovatie ontvangen. Voor vragen kunt u op werkdagen tussen 8.00 en 11.00 uur contact opnemen met de afdeling Vastgoed via (010) 204 51 00 (optie 5). Aan vier woonblokken (Koolwitjehof 45 t/m 99 en 101 t/m 109, De Vlinderhoven 78 t/m 86 en De Akkers 68 t/m 84) voert De Goede Schilders onderhouds werkzaamheden uit in opdracht van Woonplus. De woonblokken worden aan de buitenkant geschilderd en het voeg werk wordt vervangen. Planning De werkzaamheden zijn half mei gestart en duren, afhankelijk van de weersom standigheden, vijf tot zes maanden. De woningen blijven tijdens de werk zaamheden gewoon toegankelijk voor de bewoners. Vragen? Bewoners van de woonblokken zijn met een brief over de werkzaamheden geïn formeerd. Voor vragen kunt u op werk dagen tussen 8.00 en 11.00 uur contact opnemen met de afdeling Vastgoed via (010) 204 51 00 (optie 5). Soms zie je door de bomen het bos niet meer. Toen ik weer een nieuw bordje zag, vond ik eigenlijk dat het straatbeeld er niet beter op werd. Toch werd ik na wat speurwerk op internet enthousiast. Dat bordje staat er niet voor niets en het schrikt af. Het aantal buurtpreventie teams is de laatste jaren flink toegeno men, In bijna de helft van de Nederlandse gemeenten zetten bijna zevenhonderd teams zich In voor de veiligheid in woon wijken. Dat blijkt uit het onderzoek 'De burger op wacht' van socioloog dr. Vasco Lub in opdracht van de Kenniswerkplaats Leefbare Wijken. Het onderzoek iaat zien dat buurtwachten bijdragen aan de wijkveiligheid. Ook in Schiedam Oost, Nieuwland en Sveaparken zijn verschillende groepen vrijwilligers actief in Buurtpreventie. Daarnaast kennen we Whatsapp- programma's waaraan verschillende Schiedammers deelnemen. Hoewel zo'n extra verkeersbord het straatbeeld naar mijn mening niet mooier maakt, geef ik die veie Schiedammers graag een groot compliment. Fantastisch, dat zovelen op verschillende manieren bezig zijn om deze stad te helpen en Schiedam veilig te maken. Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db#woonp!us.nl. In april heeft u van Woonplus een brief ontvangen met het voorstel tot de jaarlijkse huurverhoging. De nieuwe huurprijs gaat per 1 juli 2016 in. In de afgelopen jaren betaalden veel huurders in juli en augustus nog de oude huurprijs. Het gaat vaak om automatische betalingen via de bank of een andere betalende instantie (zoals het UWV). Wanneer u geen bezwaar heeft gemaakt tegen de huurverhoging maar ook de nieuwe huurprijs niet betaalt, dan is Woonplus ver plicht een aparte aanschrijving te sturen en dit te melden bij de Huurcommissie. Hier voor brengt de Huurcommissie kosten bij u in rekening. Geef uw nieuwe huurprijs daarom vóór 1 juni door aan uw betalende instantie. Huurtoeslag Ontvangt u huurtoeslag? Dan hoeft u de nieuwe huurprijs niet door te geven aan de Belastingdienst. Dit doet Woonplus voor u. Vóór 1 juli 2016 ontvangt u een nieuwe beschikking huurtoeslag, waarin de nieuwe huurprijs is verwerkt. Heeft de Belasting dienst de gegevens niet goed verwerkt of niet op tijd ontvangen, dan verzoekt de Belastingdienst u alsnog zelf de nieuwe huurprijs door te geven. Gaat u op vakantie of een dagje weg? In de zomerperiode zijn woningen extra inbraakgevoelig. U kunt zelf veel doen om de kans op ongewenst bezoek te verkleinen. Zorg ervoor dat uw woning een bewoonde indruk maakt. Laat de brievenbus bijvoorbeeld regelmatig legen en laat de gordijnen open. Zorg verder voor goed hang- en sluitwerk en plaats een anti-inbraakstrip op de buitendeuren. Meer tips vindt u op www.woonplus.nl in de rubriek 'Woontips'. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17,00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3. Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, pp het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst. Meer informatie De meest gestelde vragen over de huur verhoging hebben wij voor u op een rijtje gezet. Deze vindt u op www.woonplus.nl, door bij 'ik heb een vraag' het woord MflHpjlf1 vindt u ook de wB SPB B folder met meer n|B B f| informatie over de huurverhoging M 2016.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 15