TIPS VOOR SCHONE EN FRISSE CONTAINERS - ook in de zomer - irado O VOORKOMEN O BESTRIJDEN Met warm weer gaan containers soms stinken of kruipen er maden uit. Dat is niet gevaarlijk, maar wel vies. De tips op deze pagina helpen stank èn maden te voorkomen en te bestrijden als dat nodig is. Irado helpt ook, want van 6 juni tot 3 september 2016 legen we de gft-container wekelijks. Tips voor alle containers Tips voor de restajval-container Tips voor de gft-container Maden in het afval? Maden in een geleegde container? Droog houden Leg een oude krant of stro onderin de containers om aankoeken van afvalresten te voorkomen. Schoon houden Maak geleegde containers regelmatig schoon met water en een scheut azijn of water en groene zeep. Goed gescheiden - geen probleem Wie afval goed scheidt, heeft altijd een schone en frisse restafvalbak. Er zit dan namélijk niets in dat stank of maden kan veroorzaken. Goed scheiden betekent: groente-, fruit-, tuinafval en etensresten in de gft-container. Glas, textiel, plastic verpakkingen, drankenkartons en papier naar het Afval Apart Punt. Luiers: apart verpakken Luiers moeten bij het restafval. Verpak ze in een dichtgeknoopte (luier)zak, dat houdt de container fris en voorkomt maden. Verpak etensresten direct Vliegen komen af op etensresten om daar hun eitjes te leggen. Verpakte resten, bijvoorbeeld in een krant of een biologisch afbreekbare afvalzak, maken de container minder aantrekkelijk voor vliegen. Hang mottenballen in de bak De geur van mottenballen houdt vliegen op afstand. Stop ze in een oude panty en hang die aan het handvat. Toch maden in een container? Dan helpen de volgende tips: Klimop (Hedera) Klimop, of Hedera, is giftig voor maden. Leg af en toe een tak in de container om het probleem te bestrijden. Zout strooizout en kalk Af en toe een handje zout of kalk in de bak zorgt dat maden uitdrogen. Azijn of groene zeep Gebruik kokend water en een scheut azijn of wat groene zeep. Milieuvriendelijke middelen tegen ongedierte Deze middelen maken ook korte metten met maden, maar zijn duurder dan de eerder genoemde middelen. Juni, juli, augustus: gft wekelijks opgehaald Om stank en maden nog minder kans te geven, leegt Irado de gft-containers elke week in juni, juli en augustus. Wie afval goed scheidt, heeft altijd een schone en frisse container voor restafval. Waar komen maden vandaan Maden zijn larven van vliegen en muggen. Vliegert leggen graag eitjes op etensresten en uitwerpselen. Eén vlieg legt een paar honderd eitjes, die in warm en zonnig weer al na acht uur kunnen uitkomen. gemeente Schiedam www.irado.nl 010 2621000

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 12