auping plaza Groot smeedwerk voor weegschaal de Waag auping Val nu op voordeel Mobile spa weer ïn Hof van Spaland Ook klant van prostituee heeft verantwoordelijkheid Jouw oude matrassen zijn tot €500,-* v waard Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 juni 2016 13 O www.nieuwestadsblad.nl Luuk Verzijden werkt in zijn werkplaats aan de balansbalk, 170 kilogram zwaar, van de weegschaal voor de Waag. Foto: Persgroep Schiedamse smid Luuk Verzijden heeft een groot project onder handen. In zijn smederij Rookbaard aan de Buitenhavenweg restaureert hij de monumentale weegschaal van de Waag. Grootste klus is het maken van een nieuwe balansbalk. Een stuk staal van 170 kilogram. SCHIEDAM - In de Waag naast de Grote- of Sint Janskerk huizen binnenkort de VVV en Stichting Promotie Schie dam. Bij de opknapbeurt van het pand wordt de immense weegschaal in oude luister hersteld. De weegschaal lag lang opgeslagen. Tijdens deze bewaarperiode ver dween de loeizware balans balk. De overige onderdelen werden wel teruggevonden. Smederij Rookbaard neemt de restauratie van de weeg schaal ter hand. Afgelopen week smeedde Luuk Verzij den de nieuwe balansbalk. De handwerksman noemt het een uniek project. "Ik heb geen informatie kunnen vinden over de laatste keer dat een dergelijk smeedwerk werd uitgevoerd in Neder land." Volgens Verzijden voerde hij alle benodigde werkzaamheden eerder uit. "Maar het formaat van het werk maakt het bijzonder. Zeker voor een kleine sme derij. Aanvankelijk wilde ik de balansbalk uit één stuk smeden maar daarvoor is mijn werkplaats te klein. Ik ben nu uitgegaan van een stalen balk waaraan ik de len heb gelast en waarvan ik delen geslepen heb. Door oversmeden en nabewer- ken zie je niet meer van het laswerk en krijgt de balans balk dezelfde uitstraling als de bestaande onderdelen." Luuk Verzijden is niet over één nacht ijs gegaan om de balansbalk te reconstrueren. "In maart kreeg ik de vraag of ik de weegschaal kon res taureren. Op het internet heb ik vervolgens al veel informatie kunnen vinden maar ik ben ook in da Waag in Gouda en Delft gaan kij ken waar nog soortgelijke weegschalen hangen. De Delftse Waag is tegenwoor dig een restaurant. Ik heb daar allerlei dingen staan opmeten tussen de etende mensen", lacht hij. Begin april kreeg smederij Rookbaard groen licht en kon Verzijden daadwerkelijk aan de slag met de restau ratie. Het afwerken van de balansbalk vormt de afslui ting van de reconstructie. Hierbij moet bijvoorbeeld nog een gat in het stalen gevaarte worden geboord. In dit gat komt de as waar aan de weegschaal hangt. "De planning is dat ik begin juni, met hulp van Restaura tie Werkplaats Schiedam, de weegschaal in de Waag weer op zijn plaats ga hangen." SCHIEDAM - Ries Cosmetics is de trotse eigenaar van de Mobile Spa, een luxe inge richte salon op wielen die ze onder andere inzetten om op locatie te kunnen behan delen, diagnosticeren en on dersteuning bieden aan de huiddeskundigen van Ries Cosmetics. Ries Cosmetics zet zich ook op een andere manier in voor de goede, gezonde zaak en dit jaar is gekozen voor Pink Ribbon. Dit doen zij niet alleen door een deel van hun opbrengst te done ren aan dit goede doel maar vooral door op elke locatie waar ze staan daar waar mogelijk de Mobile Spa in te zetten om mensen die her stellende zijn van bestraling of chemotherapie een ver wenmoment te geven. De Mobile Spa, die 14 juni van 10.30 tot 16.00 uur in Hof van Spaland voor de deur van de Blauwe Brug staat, geeft de mogelijkheid om vanaf 12.30 uur binnen te lopen en kennis te maken met Ries Cosmetics huid- deskundige Marga van den Bergh van Skindeep huid verbetering uit de 'Cordon- straat Bij het gratis laten stellen van een diagnose omtrent huid in relatie tot vitaliteit, speelt tongdiagnostiek een belangrijke rol. Meer hier over wordt verteld in de mo bile spa. Ook kunnen hier de natuurlijke producten van Ries cosmetics worden ervaren en een behandel plan worden laten gemaakt door Richard van Nessen (eigenaar Ries Cosmetics). Wie oh wie? Bovendien, bent u of bent u iemand die in aanmerking komt voor zo'n verwenmo ment meld u of deze persoon dan aan via info@skindeep. nl. Het verwenmoment is tus sen 10.30 en 12 uur. BERICHTEN UIT DE KAMER Prostitutie is één van de oudste be roepen. Hoe moeilijk voor te stellen, voor sommige vrouwen is dit beroep een vrije keuze. Maar helaas, niet altijd. Sommige vrouwen worden onder valse voorwendselen naar ons land gelokt en tot prostitutie gedwongen. Ook worden jonge, kwetsbare meisjes het slachtoffer van pooi erboys die geld aan hen willen verdienen. Als vrouwen slachtoffer zijn van gedwon gen prostitutie, moet er alles aan worden gedaan om deze vrouwen uit die situatie te halen. Deze week is een wetsvoorstel besproken om klanten van gedwongen prostituees strafbaar te stellen. Dat klinkt sympathiek, maar we moeten wel oppas sen dat de wet de facto tot gevolg heeft dat alle klanten van een legaal beroep worden gecriminaliseerd met als gevolg dat seks- werkers klanten verliezen en hun brood uit de mond wordt genomen. Natuurlijk, als de klant weet en duidelijke signalen heeft dat de prostituee tot werken gedwon gen wordt, bv omdat zij onder de blauwe plekken opgesloten zit in een kelder, moet de klant aangepakt en strafbaar gesteld worden. Het bewust negeren van zulke sig nalen mogen we niet accepteren. Ook vind ik dat nauwgezet moet worden gevolgd dat de wet niet tot gevolg heeft dat belangrijke signalen uit angst voor vervolging, niet meer worden doorgegeven. Want sekswer- kers moeten niet terug de illegaliteit in. Foort van Oosten Wist je dat er alleen al in Nederland jaarlijks zo'n 1,2 miljoen matrassen worden weggegooid? Dat noemen wij weggegooid geld, want bij inlevering van je oude matras(sen) ontvang je nu "tot 500,-* voordeel op de nieuwe matrassen van Auping. En dat is niet alleen voordelig voor je portemonnee; doordat we je oude matrassen recyclen sparen we ook het milieu. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op auping.nl/retouractle. Auping nights, Better days Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184 - 49 34 99 www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 13