Schiedamse jeugd te dik m SPRING- SALE Starter? ra .www.correct.nl, 03 Schrijf mee! Win de cd/dvd Nick Simon Live in Paradiso Politie schiet verdachte dood in Beatrixpark Like ons! Beloning van 7500 euro BN'ers promoten Hamlet Stadsblad Woensdag i juni 2016 O www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - De resultaten van deze Gezondheidsmonitor, die de GGD afgelopen najaar heeft uitgevoerd, moet het startpunt worden van nieuw beleid van de gemeente. Het eerste lichtpuntje dat uit dit onderzoek kan worden gehaald is dat de Schiedam- se jeugd tegenwoordig even gezond is als jongeren uit andere gemeenten in de re gio. In eerdere onderzoeken scoorden we op dat punt eigenlijk altijd slechter dan streekgenoten. Ook op het gebied van sporten zit het meer dan snor in Schiedam. Maar liefst 83 procent sport bij een vereniging of club, terwijl dat elders in Rijn- EERLIJKE VINDERS Kinderen vinden kistje vol kostbare herinneringen terug voor beroofde Schiedamse mond 77 procent is. Met de sex, drugs en Rock'n roll valt het hier ook wel mee. Slechts 15 procent heeft op deze leeftijd sex ge had, iets meer dan de helft van hen heeft hierbij voor behoedsmiddelen gebruikt. Verder: 79 procent heeft nog nooit geroofd, 80 procent geen drugs gebruikt, alcohol is wat 'gebruikelijker' gezien het feit dat 'slechts' 56 pro cent van de groep aangeeft nog nooit alcohol te hebben gedronken. Wat vinden we hiervan? Ban willen wij graag weten: is dit goed of slecht nieuws? redactie.ns@persgroep.nl Op onze website kun je heel eenvoudig zelf meeschrij ven. Laat iedereen weten wat .er aan de hand is in Schiedam via www.nieu- westadsblad.nl SCHIEDAM - Afgelopen week end bleek dat de Schiedam se HAMLET grote populari teit geniet, zelfs onder bekend Nederland! Katja Schuurman, Victor Reinier, Susan Visser, Ser gio Romero en vele anderen posten een selfie met een opvallend t-shirt met 'Hamlet is een Schie dammer' er op. Zaterdag 4 juni gaat het stuk in pre mière, een groots en bloed stollend toneelspektakel gespeeld door het kersverse Schiedamse stadsgezel- schap De Stoker. Naast bekende acteurs als John Buijsman en Debby Peer, zullen vele lokale onderne mers, scholen, koren, mu zikanten en amateurtoneel spelers een belangrijke rol vervullen. De Stoker speelt HAMLET hoe Shakespeare het be- OP DREMPEL TWEEDE KLASSE Het zou zomaar kunnen, dat Nexus voor het eerst in z'n bestaan de 2e klasse bereikt »10 doeld moet hebben: een thriller, een lovestory, een whodunnit, een romantische comedy, een familiedrama en maat schappij kritiek inéén. Actie De première op 4 juni is inmiddels strak uitver kocht, maar voor alle an dere voorstellingen zijn nog kaarten verkrijgbaar. De Stoker is vereerd zich stads- gezelschap van Schiedam te mogen noemen en wil de Schiedammers daarom een cadeau geven. Kaarten voor het stadsspektakel Hamlet kosten 35,-, maar inwoners van Schiedam krijgen 30,- korting en betalen maar 5,- Ga voor kaartverkoop en ac- tievoorwaarden: www.de- stokerschiedam.nl/tickets. rt. BARENDRECHT Sauna\Jhalasso - Beautycenter *van 23 mei t/m 31 augustus www.thermenbarendrecht.nl Wlk&Wln of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten KLIK WIN ACTIE Ga naar de site van uw lokale krant SCHIEDAM - Ineens was Schiedam maandagavond landelijk nieuws toen bleek dat de politie rond 20.00 uur een man had proberen aan te houden die verdacht werd van een eerdere beroving en hem hierbij dodelijk had ge troffen met een vuurwapen. Degene die de straatroof meldde vertelde de politie dat de dader op hem had ge schoten. De toegesnelde po litie wist de man te traceren in het Beatrixpark maar bij de aanhouding verzette deze zich vermoedelijk. De man liep door het schot zwaar letsel op waarvoor direct een traumahelikopter en ambulances werden opge roepen. Reanimatie mocht niet meer baten, het slacht offer overleed ter plaatse. Volgens de politieverklaring waren er drie agenten be trokken bij de aanhouding van de man die werd neerge schoten bij de achteringang van de kinderboerderij. Een agent op de scooter en de twee anderen in burger. Dat een verdachte omkomt door politiekogels is uitzonderlijk in onze regio. Voor het laatst gebeurde dat hier in 2013. We zijn net de magische grens van 2000 likes gepas seerd en daar zijn we heeeel blij mee! Like jij onze Face- bookpagina al: www.face- book.com/NieuweStadsblad Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 Kipfilet Filetkarbonade Varkenssaté Mexicaanse barbecueworst Grillburger Komkommersalade Gemengde rauwkost Huzarensalade Duitse kartoffelsalade Balkansalade Verse fruitsalade Kruidencrème Zigeunersaus Cocktailsaus Knoflooksaus Satésaus BENODIGDHEDEN Barbecue Stokbrood Porseleinen borden RVS bestek, tangen Opscheplepels Servetten U KUNT BESTELLEN VIA BARBECUE.NL A-Z gemeente Schiedam Het college van Burgemeester en Wethouders van Schiedam zoekt een voorzitter en leden, jong en oud(er), voor de nieuwe Adviesraad Sociaal Domein Schiedam. Deze Schiedammers j gaan actief meedenken over wonen, werken, opgroeien, naar school gaan, zelfstandig worden en blijven, gezond zijn en leven met een ziekte of beperking. Er verandert veel op deze gebieden en het college vindt het heel belangrijk de inwoners hierbij nauw te betrekken. Daarom de Adviesraad om het college gevraagd en ongevraagd te adviseren over het gemeentelijk beleid en de manier waarop dit beleid wordt uitgevoerd. Kijk voor meer informatie op| gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoafs verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Jongeren gelukkig, gezond, maar... Waar het aan ligt weten we niet, maar uit onderzoek van de GGD onder bijna 900 Schiedamse leerlingen uit de klassen 2 en 4, blijkt dat onze jongeren zwaarder zijn dan in de rest van de regio. Dit heeft echter geen invloed op het humeur. Meer dan 90 procent zit lekker in zijn vel en voelt zich gelukkig. Vorige jaar organiseerde het Dromenlab inspraak voor bewoners en ondernemers om het gebied rondom de Koemarkt aan te pakken. Nu, een jaar later, presenteert de prijswinnende ploeg architecten hun plannen met een artist impression. Zie hier hoe het opgepimpte plein er straks uit komt te zien. Zonder kiosken en fietsenstalling, met extra plein aan het water onder de naam 'Schiekwartier'. In september moet de raad haar oordeel vellen over de plannen. SCHIEDAM - Er ligt een belo ning van 7.500 euro klaar voor degene met de gouden tip in het onderzoek naar het dodelijk verkeersongeval op de Laan van Bol'es. Daarbij kwam op vrijdag 6 novem ber een 21-jarige Schiedam mer om het leven. Het slachtoffer werd rond 22.10 uur geschept door een auto en overleed ter plekke. Zo'n 100 meter verder op de Laan van Bol'es troffen agenten de betrokken auto leeg aan. Bij controle van het ken teken bleek deze op 2 no vember gestolen te zijn op de Van Hogendorplaan in Vlaardingen. Volgens ge tuigen zaten er tijdens het ongeval ten minste 3 per sonen in. Zij renden na het ongeval weg, onder andere in de richting van de Valeri- usstraat en Eduard van Bei- numlaan. Het intensieve onderzoek en alle media aandacht leidde helaas nog niet Cbt de iden titeit van de bestuurder van de gestolen auto. Dat is voor de nabestaanden van de Schiedammer ongelooflijk moeilijk. Krant niet ontvangen? Ralnonn-AJi S7 7R

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1