Kistje vol herinneringen gevonden KORT NIEUWS COLOFON ANB0-NIEUWS ANB0 organiseert workshops internet Welpen redden bomen van houthakkers 250e schoolpleini4 open O wwvu.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 juni 2016 3 Drie jonge meisjes brengen een van de meest waardevolle dingen die een mens kan verliezen terug: een kistje vol herinneringen. Door Karin Moerman SCHIEDAM - De moeder van Ella den Hertog (89) kreeg in de nacht van 30 april op 1 mei de schrik van haar le ven. Terwijl ze als een roos lag te slapen, werd er bij haar thuis ingebroken. De dieven namen een groen geldkistje mee, waar niets van waar de in zat. Voor de dieven dan, want de spullen die er in zaten waren voor haar moeder van onschatbare waarde. "De dieven hadden pech, want er zat helemaal geen geld in. Wel spullen, die voor mijn moeder heel waardevol zijn", vertelt Ella nog altijd aangedaan. Maar op Moederdag, 9 mei, loopt ze net naar de auto om naar huis te gaan als drie meisjes haar aanschieten en naar het adres van, wat later blijkt haar moeder, vragen. "Ik was stomverbaasd en vroeg wat ze met het adres van mijn moeder wilden. Toen lieten ze het kistje zien dat ze in de bosjes bij de apo theek hadden gevonden." Ella loopt met hen mee naar SCHIEDAM - Welpen van ver schillende scoutinggroepen hebben dit weekend geza menlijk de natuur en de toe komst een handje geholpen tijden hun jaarlijkse regioac tiviteit 'De Jungledag'. Door middel van leuke en spiannende activiteiten hiel pen ze mee met het redden van de jungle. Aangekomen bij het regiospel bleken er houthakkers rond te lopen die alle bomen dreigden te kappen omdat ze last hadden van de bijen. Door bloemzaden te verdienen tijdens de activiteiten zorg den de meisjes en jongens er voor dat er elders nieuwe bronnen van voedsel voor de bijen beschikbaar ko- haar moeders huis en ziet dat haar moeder helemaal stil is als ze het kistje te ruggeven. "Ik schenk iets te drinkeh voor ze in en zij vertellen in geuren en kleu ren dat ze in de bosjes hij men. Hierdoor hoeven de bijen geen nesten in de bo men te maken, zodat de in woners van de jungle er vei- de apotheek aan het spelen waren en opeens 'iets geks' zagen. Ze hebben het kistje meegenomen naar het huis van één van hen. Daar heb ben ze de spulletjes door zocht. En ja hoor, ze vonden lig kunnen blijven wonen. Wethouder Gouweleeuw gaf als stamoudste het startsein voor de jungledag. het juiste adres!" Voor de foto bij dit artikel brengen we de betrokken kinderen en de moeder van Ella graag nogmaals met el kaar in contact. "Ongelofe lijk wat een impact zoiets op SCHIEDAM - Woensdag 1 juni opent wethouder Gou weleeuw Schiedams 14e Schoolpleinl4 bij SBO De Poldervaart. Reden voor een feestje! Wat deze opening buitenge woon bijzonder maakt, is dat dit het 250ste Schoolpleinl4 is. En dus wordt er extra uitgepakt. T-shirts voor de kinderen, de onthulling van het 14-regelbord en een ver rassing van de Cruyff Foun dation voor alle scholen met een Schoolpleinl4. Wie daar zin in heeft is welkom om het feestje gezellig mee te komen vieren. Opening Het feest begint met de of ficiële opening. Daarna wordt het nieuwste School- pleinl4 meteen ingewijd. Op het plein en het school- je leven kan hebben", bena drukt Ella. "Mijn moeder is echt vreselijk geschrokken van alles. Hoe fijn is het dan als kinderen zoveel moeite doen om dit bij je terug te brengen." plein van de naastgelegen Gelinckschool - ook een Schoolpleinl4 - vinden aansluitend allerlei sport- en spelactiviteiten plaats. Deze activiteiten worden begeleid door de sportcoaches van SWS Welzijn. Programma 09.00 uur - Ontvangst en welkom 09.30 uur - Officiële ope ning van Schoolpleinl4 door Nathalie Gouweleeuw, Jacob Mannessen (directeur SBO De Poldervaart), Niels Meijer (directeur Cruyff Foundation) 10.00 uur - Sport en spel op Schoolpleinl4 onder leiding van sportcoaches 12.00 uur Einde van de sport- en spelmorgen. Post Scriptum viert feest SCHIEDAM - Vrijdag 3 juni viert boekhandel Post Scriptum zijn vijftiende verjaardag. Maar liefst vijf schrijvers hebben aangekondigd bij dit feest aanwezig te zijn. Han van der Horst, Sanne- ke van Hassel, Murat Isik, Tania Heimans en Alex Bóogers zijn allemaal au teurs met affiniteit met de boekhandel in het Hof van Spaland; zij komen allemaal met een verras singsvoordracht. De muzikale omlijsting is van het duo Hans Trom- pert en Theo de Looze. De PS-avond is speciaal voor de klanten die de boek handel een warm hart toe dragen, maar is ook een mooie gelegenheid kennis te maken. Het programma begint om 20.00 uur en de inloop is mogelijk vanaf 19.30 uur. Slechtstaanden doen er goed aan een zitplaats te reserveren. Gft-container vanaf 6 juni elke week leeg SCHIEDAM - Irado leegt met ingang van maandag 6 juni de gft-container tijdens de zomermaanden elke week in plaats van tweeweke lijks. Dat gebeurt in juni, juli en augustus en op de vaste ophaaldag. Op de afvalkalender is te zien welke dag dat precies is in elke buurt. De aangepaste ophaalfre- quentie tijdens de zomer maanden is tijdelijk om stank en maden geen kans te geven. Goed scheiden betekent: groente-, fruit-, tuinafval en etensresten in de gft-container. Glas, textiel, plastic verpakkin gen, drankenkartons en papier breng je naar het Afval Apart Punt. Goed scheiden is altijd beter voor het milieu. Luiers moeten bij het restafval. Verpak ze in een dicht geknoopte (luier)zak, dat houdt de container fris en voorkomt maden. Vanaf maandag 5 septem ber wordt de gft-container weer om de week geleegd, volgens het reguliere op- haalschema. Kom naar stadsgesprek over afvalscheiding SCHIEDAM - De gemeente nodigt alle Schiedammers uit om samen de koers van een toekomstgericht afvalbeleid te bepalen. En in gesprek te gaan over wat Schiedam nodig heeft om de afvalscheiding te ver beteren. Het stadsgesprek is op donderdagavond 16 juni bij Irado. Op het ge bied van afvalscheiding kunnen we nog veel be reiken in Schiedam. Zo'n 75% van de spullen die weggegooid worden als restafval, is geschikt voor hergebruik. Meepraten op 16 juni kan door aan melding voor 10 juni via e-mail met naam, adres en telefoonnummer naar n.cup@schiedam.nl. Aan het eind van de dag was er voor iedereen een herinneringsbadge. JjjjÉ DE PERSGROEP DEALAND Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade i6a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail naar het E: advertising.sales@persgroep.nl volgende adres: 1(0900)6743836 advertising.west@persgroep.nl Druk Commercieel Directeur De Persgroep Nederland Dirk Renders Dirk.Renders@persgroep.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.depersgroep.nl/adverteren Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van De Persgroep Nederland. Bart van Zessen Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland De ANBO zit niet stil voor haar leden. Zeker in het digitale tijdperk waarin wij leven en onze doelgroep, de senioren, hierin steeds meer moeten doen, organiseren wij verschillende workshops, waarvoor wij een kleine bijdrage vragen. Ik zal een kleine greep uit het gebodene doen. Wilt u onderricht in het lezen van over heidsdocumenten: twee sessies van 1 uur, kosten vijf euro. Wilt u mijnDSW onder de knie krijgen? Twee sessies van 1 uur, kosten vijf euro. Wilt u internetbankieren twee sessies van 1 uur kosten vijf euro. Denkt u nu, ik wil wat meer weten over internet, er is een workshop waarbij u leert e-mailen met het aanmaken van een Hot mailaccount, dit zijn vier sessies van 1 uur die bij elkaar tien euro kosten. Alle workshops zijn met kleine groepjes van maximaal drie personen, dus volop persoonlijke aandacht. Ook zijn er voor de gevorderden work shops Microsoft Office Word en Exel PowerPoint vier sessies van 1 uur met een bijdrage van tien euro. En zo zie je, er is voor elk wat wils. De workshops worden gehouden in onze sociëteit, maar bent u slecht ter been, geen nood voor een kleine vergoeding van tien euro per sessie komen wij ook bij u thuis. Geïnteresseerd? Bel Hanke Clausen op 06 48728774. De organisatie hiervan is namelijk in haar handen. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO, die op komt voor senioren) Een dolgelukkige eigenaresse en de vinders van het groene kistjë bij elkaar. "Eind goed, al goed hopelijk, al heeft het voorval heel veel indruk gemaakt. Foto: Rob Kamminga

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3