NINA: Stichting Net Niet Genoeg geeft steuntje in de rug KINDERBRILLENKANJER WAT EEN CAFE BRILT BRILMODE ROB BOON 65+ chauffeurs Nieuwe Stadsblad Maken we samen! Natuurlijke oplossing bij spataderen, zware benen en rusteloze benen 'Door gebruikers beoordeeld met een 9,1' O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 juni 2016 7 Een op de vijf Schiedammers kent financiële problemen en armoede. Voor die mensen is Stichting Net Niet Genoeg er met een steuntje in de rug. Twee keer per jaar mogen hun 'gasten' gratis bij ze komen winkelen als de Blauwe Brug wordt ingericht als een Winkel van Sinkel vol met tweedehands spullen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Oprichtster Na- tasja Westmaas was na een scheiding zelf ook ooit klant bij de Voedselbank. Nu runt zij samen met vrijwilligers de stichting die Schiedam mers helpt met dingen als kleding, speelgoed en huis houdelijke apparaten. Het nieuwe seizoen is er be gonnen. Elke woensdag- en donderdagavond is de oude bibliotheek open voor do naties. Wie heeft er nog kle ding over? Zowel dames als heren in grote of juist kleine maten. Of ga de zolder eens opruimen en verzamel het speelgoed, serviesgoed en beddengoed dat je niet meer gebruikt. En staan er in de garage geen kinderfietsen te versloffen? Allemaal spul len waar de stichting van Natasja wel raad mee weet. Voor Schiedammers die even 'net niet genoeg' heb ben. Sinds de laatste uitdeelda- gen in april moet de hele winkel opgeruimd en weer gevuld worden. Tientallen vrijwilligers zijn bezig om de gedoneerde goederen te controleren, uit te zoeken en NA EEN SCHEIDING EN DRIE KINDEREN WAS ER GEEN GELD OVER OM ROND TE KOMEN te sorteren. De winterjassen en kleding op maat en speel goed op leeftijd. Nog maar drie jaar geleden kwam Natasja Westmaas op het idee om een gratis kledingbank te beginnen. Zelf was zij, enige tijd daar voor, klant bij de Voedsel bank. Na een scheiding en met drie kinderen bleef er geen geld over om rond te komen. "Ik zelf was dolblij met de hulp die ik goed kon gebruiken. Hoewel ik toch echt zuinig ben kon ik door pech met dure huur en een wasautomaat die stuk ging niet rondkomen van mijn salaris. Net als veel andere Schiedammers." Reden ge- noèg om een stichting te beginnen met praktische tweedehands spullen die nieuw vrij duur zijn. In drie jaar tijd is Stichting Net Niet Genoeg een groot succes met 650 klanten en medewering van vrijwilligers en donaties De vrijwilliggers van de stichting in de Blauwe Brug bijeen en uiterst rechts Natasja Westmaas, voorzitster en oprichter Stichting. Foto: FW van vele lokale bedrijven. Geluk hebben ze dat ze voor het gebruik van de voorma lige bibliotheek slechts een symbolische huur betalen. Armoede en schulden zijn een verborgen probleem waar moeilijk voor uit te ko men is, Weet Natasja. Doel groep is elke Schiedammer die in de problemen zit door een ongeval, ontslag of scheiding. "Wij krijgen de adressen van de Voedsel bank of scholen. We houden onze gasten echt voor dat het niet iets is om je voor te schamen. Onze stelregel luidt dat onze gasten altijd welkom zijn en lachend naar buiten gaan. Met een Big Shopper vol spullen." Inmiddels is de stichting heel professioneel geworden. Met een bedrijfsmatige aanpak met pasjes en berichten op Facebook en met een vast aantal sponsors en vrijwil ligers. En met andere acties naast de uitdeeldagen zoals een groot Sinterklaasfeest waar ieder kind kadootjes krijgt. Of de gratis schoenen bij Scapino in Vlaardingen die zij afrekenen. Ook zijn er bedrijven/instellingen die een dagje uit voorkinderen sponsoren zoals vorig jaar de pannenkoekboot of een gratis knipbeurt of pedicure op de zolder van de Blauwe Brug. Uit de vele deelnemers hebben we onze KinderBrillen- Kanjer van dit seizoen gekozen. Nina Keijzer uit Schiedam is de gelukkige winnares geworden van een mooie prijs I Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.brilmoderobboon.nl POD LOGISTICS zoekt: met rijbewijs C ADR is een pré. Hou jij van aanpakken en wil je wat bijverdienen? Reageer dan naar: M< info@podlogistics.nl Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad.nl Zo'n 25% van de Nederlanders heeft te maken met spataderen. Niet zo gek ook, eigenlijk. Onze benen zijn namelijk verantwoor delijk voor het dragen van een compleet lichaam en de grote aderen in onze benen moeten ook nog eens veel werk tegen de zwaartekracht in verrichten. Plus: aderen worden door de ja ren heen minder elastisch, wat ze extra 'spatgevoelig' maakt. Een geheimpje uit de natuur is de werkzame stof Aescine uit wilde paardenkastanje. Aescine helpt om de doorbloeding van de grote beenaderen te onder steunen. Hoe ontstaan spataderen? Spataderen ontstaan doordat de kleppen in de aderen niet goed sluiten en er bloed terugstroomt. Het resultaat: zichtbare, blauw paarse, kronkelende aderen op de benen. Niet mooi en ook lichamelijk geen pretje. Spat aderen kunnen namelijk zor gen voor een zwaar, vermoeid en soms ook pijnlijk gevoel in de benen. Ook rusteloze benen kunnen een gevolg zijn van spat aderen. Wie krijgen spataderen? Mensen met overgewicht en zwangere vrouwen hebben meer kans op spataderen. Het extra gewicht zorgt namelijk voor een grotere druk op de aderwanden. Daarnaast: hoe hoger de leeftijd, hoe zwakker de vaatwanden. Bij vrouwen komen spataderen ove rigens vaker voor dan bij man nen, net als bij mensen met een staand beroep. Zelf doen bij spataderen Voldoende bewegen helpt. Verder zijn een gezond gewicht en het zo veel mogelijk vermijden van roken, koffie en alcohol erg be langrijk. Er zijn ook natuurlijke middelen die kunnen onder steunen bij spataderen en zware benen. A.Vogel Aesculaforce* bevat een gestandaardiseerde hoeveelheid van 50 mg Aescine en helpt daar door goed bij spataderen, zware benen en rusteloze benen. A. Vogel Aesculaforce* is ver krijgbaar in een verpakking van 30 of 50 tabletten bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. Ad viesprijs vanaf 9,99. Meer weten? Bel de A. Vogel gezond- heidslijn 0900 - 246 46 46 of kijk op avogel.nl Aesculaforce* tabletten Spataderen, Zware benen Rusteloze benen Paardenkastahje-extiact kruidengeneesmiddcl. De passing is uitsluitend gebaseerd op c gebruik. Lees voor gebruik de bijsluitt

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7