Belisol Lentedagen hem goed onderwijs Schiedam 24/7 bij je klanten onder de aandacht Jazeker Koop nu uw kozijnen of dakkapel BELISOL zoaC*. Lekker gejond snoepen! 's-Gravenlandseweg 606-608 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 1 juni 2016 8 PIR| Nieuwe Stadsblad www.nieuwestadsblad.nl jouw bedrijf of aanbieding in de spotlight Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken de Column van Margriet Bol Margriet Bol Directeur Schiedam Schiedam (010) 473 11 50 HUURWONINGEN Een (klein) artikel in een landelijke krant trok onlangs mijn aandacht. Het kopte "aanpassingen nodig in de woningmarkt". Het CPB, Centraal Plan Bureau, stelt dat vrije huur en minder of geen aftrek van hypotheekrente gunstig zijn voor de woningmarkt en de consument. Kopen wordt nu bevoordeeld boven huren door de hypotheekrenteaftrek. Op de huurmarkt spelen problemen als gereguleerde huur. Door het prijsbeleid in de sociale sector is de huur voor gewilde en duurdere woningen vaak kunstmatig laag, aldus het CPB. Voor commerciële verhuurders is er geen prikkel om duurdere huurwoningen te bouwen. Toen ik dit las en herlas bekroop mij toch enigszins het gevoel dat dit een "gekleurd" stukje is. De hypo theekrenteaftrek is voor de kopers van woningen geen belemmering. Integendeel. En dat de huur voor gewilde en duurdere huurwoningen vaak kunstmatig laag is vanwege het prijsbeleid in de sociale sector ligt dan dus aan de "sociale sector". Door de verder gaande beperking van de hypotheekrenteaftrek en de extreem lage hypotheekrente is het voordeel voor de belastingdienst natuurlijk al fors gegroeid. Ze hoeven immers steeds minder terug te betalen. Het CPB vervolgt "door de ren teaftrek te beperken of zelfs af te schaffen wordt huren voor veel mensen aantrek kelijker. Als de huren vrij zijn, zal ook het aanbod van goede huurwoningen stijgen, is de gedachte". Daarmee ga je dus het kopen van een woning ontmoedigen. Zo'n slecht advies heb ik zelden gehoord. Het kopen van een woning is, financieel gezien, vrijwel altijd een veel beter advies. Simpele rekensom, 30 jaar lang gemid deld 800,- huur per maand betalen betekent 288.000,- huur betaald en geen eigendom. Met de huidige rente van rond 2% voor langere tijd vast kom je een stuk goedkoper uit, en wordt het huis je eigendom! Natuurlijk kunnen er allerlei redenen zijn om (tijdelijk) een huis te huren. Maar om nu het eigen woningbezit nog verder te ontmoedigen of onaantrekkelijker te maken vind ik echt heel slecht. De woningmarkt is door roerige tijden gegaan en nu gelukkig weer in rustiger vaarwater gekomen, mede door de lage rentestand. Heel veel mensen profiteren daarvan. Daarnaast zien we ook dat steeds meer jonge mensen aan het sparen zijn geslagen omdat ze bij de aankoop van een huis een deel eigen geld moeten meenemen. Iets wat nog niet zo lang geleden niet nodig was. De maatregelen voor het kopen van een huis en renteaftrek zijn al fors. Nu weer verder gaan is echt onzin. Op langere termijn misschien wel, maar dat is geheel afhankelijk van de situatie dan. www.hypotheker.nl Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl Bij Belisol Rotterdam-Zuid ontvangt u tot 11 juni bij aanschaf van kozijnen, schuifpuien of dakkapellen een contante korting of zonwering of rolluiken tot wel 3500 euro cadeau. Bel ons voor een afspraak! BELISOL LEIDEN T. 071 5240970 E. leiden@belisol.nl www.belisol.nl Flevoweg 6 2318 BZ Leiden kozijnen en deuren www.zoa.nl Wollandse Patatie Jo Flavour Lay's flat chips Snoep- tomaten emmertje 500 gram 2 zakken a 200/ 225 gram naar keuze *m.u.v. mix Chocomel pak 1000 ml Alle Vivera vleesvervangers 2 pakjes naar keuze** m.u.v. voordeelverpakkingen a >80% 0% Prijs- en assortimentswijzigingen, zetfouten en uitverkochte artikélen voorbehouden. Alle aanbiedingen zijn bestemd voor thuisgebruik, dus niet voor handelsdoeleinden. Geldig van maandag 30 mei t/m zondag 5 juni 2016. Week 22. *per product kan de prijs verschillen, de korting wordt aan de kassa verrekend

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 8