!0itier omerFaïr 55+ Dier van de Week: Serra ri n keni/Lif esty le Mödeshows I Bil wintel dgpSipj Recept van de Week Thrillerschrijver bij Post Scriptum Boek van de Week: 'Onder de mensen' (9-) Accessiores I Beauty I Fashion I Rondleidingen 1 Entertainment I Bingo met mooie prijzen! En nog veel meer... Data Cultuur Borrelt bekend O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 juni 2016- 20 KOOP UW KAARTEN MET 50% KORTING! BETAAL €7,50 I.P.V. 15,- MET CODE: ZOMER2016 SCHIEDAM - Deze week ma ken we tortilla's met spina zie en feta. Nodig: 500 g diepvries blad- spinazie, 2 el zwarte olijven zonder pit, 150 g feta, 1 el olijfolie, 1 el honing, 1 el paprikapoe der, snufje peper en zout, 2 el pijnboompitten. Leg de tortilla's even in en warme oven, spinazie war men in pannetje, olijven fijn maken, feta verkruimelen, Roerbak de spinazie met de olijven in de olijfolie. Schep de honing, paprika poeder, peper, zout en feta erdoor. Rooster de pijnboompitten. Verdeel de spinazievulling over de tortilla's. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Onder de meri- sen' van Matthijs Deen, dat beloond wordt met een 9-. 'Onder de mensen' is een herontdekking, want lang geleden al bij een kleine uit geverij uitgebracht. Maar nu is het bewerkt en kunnen er veel lezers opnieuw van ge nieten. Hoofdpersoon Jan is boer. Hij woont alleen en ei genlijk is alles gedaan op de boerderij. Hij heeft hem van zijn ouders overgenomen. Die zijn daarna op vakan tie gegaan naar Oostenrijk, maar op de heenreis al ver ongelukt. Moeder had nog wel twee vriezers vol zelf gemaakte maaltijden achter gelaten. En wat doet een man alleen met een vriezer vol eten? Die zet een con tactadvertentie! Hij krijgt vier brieven en kiest voor Wil. Wil heeft haar eigen redenen om te re ageren. De boerderij ligt aan zee, ver in het Noorden. Dat is haar droom, ver van ieder een die misbruik van haar wil maken. Weg van haar teleurstelling en verdriet. Jullie raden het waarschijn lijk al: zet twee van dit soort gecompliceerde mensen bij elkaar en het gaat wringen en botsen. Al snel besluiten ze dat ze maar zo min mogelijk met elkaar moeten praten, dat levert alleen maar ruzie op. Toch gaan ze steeds meer toenadering naar elkaar zoeken, ze hebben elkaar en meer niet. 'Onder de mensen' is een boerenroman, zoals ook 'Boven is het stil' het is. De kracht ligt in de zwijgzaam heid en geslotenhëid van de personages. SCHIEDAM - Vrijdag 24 juni bezoekt thrillerschrijver René Appel boekhandel Post Scriptum. Hij zal in gesprek gaan met boekverkoper Ruud Aret over zijn meest recente boek Verzwegen. Appel behoort al meer dan 25 jaar tot de top van de Nederlandse thrillerauteurs. Met twee van zijn boeken won hij de Gouden Strop en zijn thril ler Schone handen werd on langs succesvol verfilmd. In Verzwegen vindt een vrouw bij haar moeder krantenbe richten die melding maken van een oude verkrachtings zaak. Het interview begint om 20.00 uur en de entree bedraagt 5 euro. Voor Serra een ervaren eigenaar die nog veel met haar kan ondernemen en de aandacht kan geven die ze nodig heeft. Voor meer informatie: 088-34 37112. SCHIEDAM - Serra, een Ame rikaanse Bulldog van 4 jaar, is een sociale dame. Ze kan bij kinderen en honden, of ze bij katten kan is onbekend. Of ze alleen thuis kan zijn is niet bekend. Op het asiel is ze vrij rustig, waarschijnlijk is dit wel op te bouwen of aan te leren. Ze is niet moeders mooiste maar dat maakt ze goed met haar karakter. Ze heeft gebitsanering gehad, dus nu is ze in het bezit van een frisse adem én stralende glimlach. De Amerikaanse Bulldog is vriendelijk, blij en toegewijd. SCHIEDAM - De zondagmid daggebeurtenis Cultuur Borrelt in het Julianapark in Schiedam-West vindt deze zomer plaats op 26 juni, 17 juli, 28 augustus en 18 september. Het evenement begint alle dagen om 14.00 uur. Omdat Cultuur Borrelt voor het tiende achtereenvolgen de jaar wordt gehouden be staat de programmering uit veel gasten uit het verleden: de zogenaamde 'Toppers van Tien'. Er staan echter ook nieuwe acts geprogrammeerd. Op 26 juni openen 'de Wanne- biezz' het nieuwe Cultuur Borreltjaar. Ook voor de kinderen staan er, naast het traditionele springkussen, nieuwe,bij zondere activiteiten op het programma. Bijzonderheden over het programma volgen in een la ter stadium. Raadpleeg voor informatie de Facebook-pa- gina van Cultuur Borrelt. In een uitstekende stijl, ingetogen en beeldend weet Matthijs Deen het ongemak tussen Jan en Wil vorm te geven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 20