Altijd al willen duiken? WIJ HEBBEN ONZE OPLEIDING AL GEKOZEN. EN JIJ? www.albeda.nl Volop schilderstalent op basisschool De Violier Bijenbaan krijgt Gouden Zwaluw MELD JE NU AAN VOOR EEN MBO-OPLEIDING EN START NA DE ZOMER. Dierenweetjes voor kinderen Laatste repaircafé Beukenhof open op Vaderdag Dat.kan nu.bij Padrcjivecenter 1st2divé SCHIEDAM - Wil Twigt is vrijwilliger bij diergaarde Blijdorp en komt woensdag middag 22 juni van 14.00 tot 15.30 uur van alles over de dieren in de dierentuin ver tellen in de Bibliotheek in de Korenbeurs. Wil jij eens een slangenhuid voelen, een slagtand van een olifant van dichtbij bekijken of opgezette dieren zien? Kom dan naar deze leuke en leerzame middag voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Bibliotheek Korenbeurs is te vinden aan de Lange Haven 145, in het centrum van de stad. Wie mee wil luisteren is welkom en de toegang is lekker gratis. SCHIEDAM - In de Vijf Molens kun je zaterdag 18 juni voor de laatste keer voor de zo mervakantie terecht bij het Repaircafé. Je kunt hier met kapotte spullen langskomen die je anders weg zou gooien en kijken of ze een tweede leven kunnen krijgen. Je kunt den ken aan koffieapparaten, au dio apparatuur, stofzuigers en andere elektronica, maar ook aan (kinder)fietsen, kle ding en meubels. Het Repaircafé is open van 09.30 tot 12.00 uur in de Vijf Molens, Nieuwe Damlaan 818. Het volgende Repaircafé is pas weer op zaterdag 17 sep tember. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 juni 2016 5 O www.nieuwestadsblad.nl Door Peter Spek SCHIEDAM - "Een feestweek om niet snel te vergeten", hoorden leerkrachten en ouders van basisschool De Violier vorige week una niem van de leerlingen na de afloop van de feestweek ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan van de school in Schiedam-Noord. Tijdens de feestweek was er aandacht voor sportieve en educatieve onderdelen en als afsluiting was er een ten toonstelling en een veiling van schilderijen, gemaakt door leerlingen van de Plus klas. De leerlingen hadden op dracht gekregen om uiting te geven aan verschillende stromingen in de schilders kunst zoals impressionisme of pop art. Het resultaat was opmerkelijk en niet zelden verbluffend. Maar bij het maken van een schilderij was het niet gebleven. Ook het presenteren ervan hoor de erbij en natuurlijk was het fijn als de kinderen er ook iets over konden vertel len. Ouders en grootouders genoten zichtbaar van al die kennis en schildersvaardig heden. Veiling Als afsluiting werden en kele bijzondere schilderijen geveild door veilingmees ter in opleiding Sam van Giezen, leerling uit groep 5. Hij deed dit op zijn eigen spontane manier en wist zo een aardig bedrag op tafel te krijgen. De feestweek werd afgelo pen vrijdag afgesloten met een bezoek aan de Efteling. Het was heerlijk weer die dag, zodat de stemming ook toen nog bijzonder 'feeste lijk' bleef. Leerlingen van groep 7 en 8 laten het resultaat zien van hun inspanningen. Foto: Peter Spek SCHIEDAM Uitvaartorga nisatie Yarden Beukenhof opent, in navolging van de drukbezochte herinnerings bijeenkomst op Moederdag, ook op Vaderdag (zondag 19 juni) de deuren van het crematorium. Hiermee biedt Yarden nabestaanden de mogelijkheid om hun dierbaren te herdenken. Uit de Afscheidsmonitor van Yarden blijkt dat ruim een kwart van de Nederlanders hun dierbaren op speci ale dagen herdenkt. Na de verjaardag en sterfdag zijn Vader- en Moederdag de be langrijkste dagen hiervoor. De Bijenbaan is een samenwerkingsproject van onder andere inwoners en de gemeente Schiedam. Foto-.pr SCHIEDAM - Donderdag 9 juni reikte de Vereniging Neder lands Cultuurlandschap (VNC) drie Gouden Zwalu wen uit aan initiatieven die de natuur in de straat, wijk of stad bevorderen. De Bij enbaan in Schiedam is één van de gelukkige winnaars. Het project langs de Slimme Watering in Noord is on derscheiden omdat de ini tiatiefnemers hiermee een kans benutten om bijen vrij baan te geven toen bleek dat het plan voor een tram van de baan was. In 2014 werd de baan geopend. Behoefte Dat Nederlanders hun dier baren graag op speciale da gen herdenken, bleek uit de grote opkomst op de herin neringsbijeenkomst van Moederdag. Met maar liefst 1.745 bezoekers op 24 loca ties, was de aandacht voor deze speciale bijeenkomst hoger dan het jaar ervoor. "Wondermiddel tegen eczeem en psoriasis" Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleek te helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, licht therapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is; nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV: Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en gezondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. I- nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: DA Drogisterij Mooi Saskia De TUjnen Hof van Spaland 32, Schiedam Nieuwe Passage 38, Schiedam Tel: 010 470 3184 Tel: 010 426 6455 Etos G&W GezondheidsWinkel Libra Groenelaan 107, Schiedam Hoogstraat 15, Schiedam je|: oio 473 6602 Tel: 010 426 3280 Grahams skincare www.grahams.nl ellLeclcl Möbfél 0618-88 00 50. OWKOPLEIOIR0EN,»ERHUUR& VERKOOP VAN WATERSPORTARTIKELEN ER WATERSPORT-EVENEMENTEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5