Tennisvereniging SLV groeit na 120 jaar tegen tendens in WAT IS ER TE DOEN IN SCHI Met de Harbour Ferry varen we direct naar FutureLand en het Keringhuis Goed om te weten O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 juni 2016 9 Het weekend in de Grote Kerk In het komende weekend is er veel prachtige muziek te beluisteren in de Grote Kerk. Op zaterdag komt Cor Ar- desch het hoofdorgel bespe len; hij speelt werken van Bach, Reger en Ardesch. De aanvang is 15.00 uur. Op zondagmorgen zingt Vo- calis St. Jan een aantal koor werken uit de Engelse koor- traditie tijdens de dienst, die om 10.00 uur begint. Ook hier natuurlijk toegang vrij. Spannende Boeken Weken De misdaad komt angstaan jagend dichtbij in Biblio theek Schiedam. Lees en huiver tot en met zondag 19 juni tijdens de Spannende Boeken Weken, die dit jaar in het teken van de Hol landse thriller staan. Deze thrillers zijn uiteraard ook te leen bij de Bibliotheek Schiedam. Bekijk de catalogus op www. debibliotheekschiedam.nl. Ook kinderen kunnen grie zelen met de spannende Spekkie en Sproetspeur tocht in de Bibliotheek in de Korenbeurs. Het snoep- museum is overvallen en er is kostbaar snoepgoed gestolen. De kinderen kunnen zich bij de servicebalie melden om te helpen de dader te pak ken en krijgen. Als dat lukt is er leuke beloning. Bloemschikken in Vijf Molens Vrijdag 17 juni is er in ont moetingscentrum de 5 Mo lens weer een leuke work shop bloemschikken. De kosten zijn 6,00 voor deze workshop. Breng wel zelf een schaaltje mee om het kunststuk mee naar huis te kunnen nemen. Aanvang 14.00 uur. Inloophuis De Boei In de Boei ben je altijd wel kom op maandag tot en met woensdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Wil je gebruik maken van de gezamenlijk lunch, dan kan dat, geef je wel even op via nummer 06- 178 544 61 of mail: deboei- schiedam@gmail.com of bij de vrijwilligers. Maandag is er van 10.40 tot 12.30 uur in ieder geval weer open atelier en 's mid dags van 13.30 - 15.30 uur weer. Dinsdag avnaf 14.00 uur kun je komen zingen en woensdag na 13.15 uur boet seren. Er worden ook nog vrijwilligers gezocht! Poldervaart fietstour Op zondagmiddag 19 juni 13.30 uur geeft Everard ter Haar van de Poldervaart vereniging een korte lezing in Jeneverie 't Spul op de Hoogstraat 92, waarna er om 14.00 uur per fiets ver trokken wordt naar de Pol dervaart. Deze tocht zal tot 16.00 uur duren en het eindpunt zal weer Jeneverie 't Spul zijn, alwaar Everard een presentatie zal gaan geven over de geschiedenis van de Poldervaart. De deelname is gratis (fiets zelf meenemen). Babbersmolen open tijdens Midden- Delfland Dagen Zaterdag 18 en zondag 19 juni zijn de Midden-Delf land Dagen, dit jaar voor het eerst een heel weekend. De Babbersmolen is dan open voor publiek omdat deze molen samen met het oude vlietland ernaast nog een historisch stukje Delfland is. Tijdens deze dagen wordt verbinding gezocht tussen stad en land. Ervaar hoe dichtbij dit groene veelzij dige gebied eigenlijk is voor stedelingen en Midden-Delf- landers. Bezoekers kunnen genieten van de natuur en kennis maken met de verschil lende organisaties die in en rondom het MiddemDelf- landgebied gevestigd zijn. Wandel-, fiets- en vaarroutes vormen de verbindingen die de bezoekers vanuit de stad naar het gebied en langs de locaties met verschillende activiteiten leiden. De Babbersmolen is te be zichtigen en de molenaar legt graag uit hoe de molen werkt. Het is bovendien een mooi startpunt voor de wandel- of fietsroutes. Veel verenigingen zien een afkalvend ledenbestand en ook tennisclubs hebben het moeilijk. Maar in het jaar van haar 120-jarig bestaan ziet de Schiedamse tennisvereniging SLV een verheugende aanwas van vooral jeugdleden. Het gaat om tientallen nieuwe leden. Door Kor Kegel SCHIEDAM - Zowel het be stuur als oud-voorzitter Ca-V rel Nolet ziet dat als de grote verdienste van René Koppe, die als trainer veel volwas senen zo enthousiast tennis- les geeft, dat zij ook hun kin deren bij SLV aanmelden. René heeft een lange staat van dienst als tennistrainer, voorheen bij VLTC in Vlaar- dingen en Kethelhaghe. Sinds zijn aantreden bij de Schiedamsche Lawntennis Vereeniging maakt SLV een nieuwe groei en bloei door, zegt voorzitter Rob Wasse naar. „Ga zo door, René!" riep Carel Nolet zaterdag na een geestige speech over de geschiedenis van SLV. Van die geschiedenis heeft Carel Nolet sloeg wel eens een balletje over... Foto: Kor Kegel Nolet twintig jaar meege maakt als voorzitter. Hij is ook geregeld clubkampioen geweest, in navolging van zijn vader. Carel koestert de beker, waarin zijn naam enkele keren gegraveerd is. Toen Nolet met zijn distil leerderij een ongeëvenaard succes boekte, had hij geen tijd meer voor de tennisver eniging, maar hij werd na zo'n lange periode wel tot erelid benoemd. „Ik stahier op heilige grond," begon hij, de leden van SLV meetrekkend naar een pe riode waarin hij 'putterde' in de Stadhouderslaan en voetbalde op de zandvlakte achter het Sterrebos, tot zijn vader het tijd vond dat hij op tennis ging. Het werd eerst Game, een rooms-katholieke club naast SLV tegenover het park. De leden van Game en SLV spraken elkaar niet zo veel, merkte de jonge Nolet, en de dikke rij bomen tussen de twee clubs in deed er niet veel goed aan. Toen Carel overstapte naar SLV, sloeg hij nog wel eens een balletje over, expres, naar Game, zo dat hij in contact bleef. Met andere distillateurs in beide besturen besloot hij dat het tot één grote familie moest komen. De 'scheidings muur' werd zonder kapver- gunning gesloopt.Nolet was verheugd nog oude be stuursleden van beide clubs te begroeten. „De fantasti sche sfeer van toen is altijït gebleven," zei Nolet. De Harbour Ferry is een extra veerdienst naast de Fast Ferry vanaf Hoek van Holland en vaart in mei t/m augustus 2016 tussen Hoek van Holland Berghaven, FutureLand en het Keringhuis. Informatiecentrum FutureLand op Maasvlakte 2 Ontdek de modernste en duurzaamste haven van de wereld en ervaar hoe het is als kranen, schepen en havens groot, groter, grootst zijn. Een bezoek aan FutureLand is gratis! Maeslantkering en Keringhuis Het Keringhuis is hét informatiecentrum over hoogwaterbescherming en de Maeslantkering. Je leert er spelenderwijs alles over de strijd tegen het wassende water. Een toegangsbewijs voor het Keringhuis koopje aan boord van de Harbour Ferry, kinderen tot 18 jaar hebben gratis toegang. Meer informatie De Harbour Ferry vaart drie keer per dag op dinsdag t/m vrijdag en zondag. De vaartocht duurt ca. 2,5 uur. Onderweg kun je afstappen bij FutureLand of het Keringhuis. Na je bezoek brengt de volgende vaartje weer terug in Hoek van Holland. Daarnaast vaart de Fast Ferry volgens de vaste dienstregeling. Tickets kun je aan boord kopen. Meer informatie over vaartijden, tickets en openings tijden vind je op ret.nl/fastferry ret.nl/fastferry

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 9