Woonplus nieuws Jaarverslag 2015: 'Gewoon aan de slag' Gewoon aan de slag Onderhoud^ Kookt u op gas? Controleer regelmatig de gasslang I Het gasfornuis is door middel van een gasslang aangesloten op de gaskraan. Voor uw eigen veiligheid en die van uw omgeving is het belangrijk dat u de gasslang jaarlijks controleert op scheurtjes en lekken. Het controleren en vervangen van de gasslang valt onder de werkzaamheden die de huurder zelf moet doen. Is uw gasfornuis aangesloten met een standaard gasslang (zwarte, rubberen slang), dan adviseren wij u de slang elk jaar te controleren en elke vijfjaar te vervangen. De leeftijd van de slang kunt u bepalen aan de hand van de fabricagedatum op de slang. Voor alle gasslangen geldt dat ze voorzien moeten zijn van het GASSTEC keurmerk. Het vervangen van een gasslang is geen ingewikkelde klus, maar schakel bij twijfel altijd een vakman in. Gele slang Is het gasfornuis aangesloten met een RVS gasslang (gele slang), dan hoeft u deze niet regelmatig te vervangen. Wel is het belangrijk om ook deze gasslang jaarlijks te controleren. Gebruikt u een fornuis met een gasoven, let er dan op dat de slang niet heet mag worden door het gebruik van de oven. Beknopt jaarverslag 2015 Onlangs verscheen het Jaarverslag 2015 van Woonplus Schiedam met als titel 'Gewoon aan de slag'. In het jaarverslag blikken wij terug op de ambities die wij ons stelden in het jaarplan 2015. "We kunnen terugkijken op een mooi jaar", zegt directeur-bestuurder Bob Venhuizen. "Na een aanpassing van de koers en een reorganisatie konden we eindelijk weer gewoon aan de slag". Woorvplüs wil excelleren in de kerntaak wonen. "Dat houdt in dat wij er nadrukke lijk zijn voor mensen die zichzelf moeilijk kunnen redden op de woningmarkt, veelal vanwege economische redenen. Het is dus goed om te zien dat we bijna 97% van onze woningen die zijn leeggekomen, hebben verhuurd aan mensen met een inkomen tot 34.911,-. Dat was in 2015 de inkomens grens voor sociale huurwoningen. Die leeg gekomen woningen stonden ook minder lang leeg, waardoor de huurderving door leegstand is gehalveerd", zegt Venhuizen. Persoonlijk contact "Verder sturen wij op het voorkomen van betalingsproblemen en op het zo snel mo gelijk beheersbaar maken van eenmaal ontstane betalingsproblemen. Dat doen we door persoonlijk contact. Veel problemen kunnen we op die manier voorkomen. Onze intensieve relatie met de gemeente Schiedam draagt daar ook toe bij. Samen met de ge meente zetten we verschillende methodes in om schulden en huisuitzettingen te voor komen. Met resultaat, want net als in 2014 zien we een daling van het aantal woning uitzettingen. In 2015 waren dat zeventig. Ik hoop dat die daling zich ook dit jaar voortzet, want het blijft uiteindelijk voor alle betrokkenen een heftige maatregel." Investeren in ons vastgoed Een andere ambitie van Woonplus is het 'vitaliseren van de vastgoedportefeuille'. "Wij willen in Schiedam betaalbare huur woningen van goede kwaliteit beschikbaar houden. Daarbij zoeken wij steeds naar de balans tussen de betaalbaarheid, beschik baarheid en kwaliteit van onze woningen", licht Venhuizen toe. "Na een investeringsstop, konden wij in 2015 weer investeren in ons vastgoed. Dat was te zien aan onze inspanningen voor een paar grote projecten. Zo is de eerste fase van de om vangrijke renovatie van de complexen aan de Monseigneur Nolenslaan afgerond. We maakten goede afspraken met gemeente Schiedam en ERA contour over de Weten- schappersbuurt in Schiedam Oost, zodat we samen aan de slag konden met deze uitdagende herstructurering. Verder lever den we in de Aleidastraat in Schiedam-West 27 sociale nieuwbouwwoningen op. Tot slot rondden we de aanpak van de galerijvloeren van 2360 woningen in Nieuwland en Groen- oord af. Daarbij komt natuurlijk ook nog het dagelijkse onderhoud aan onze woningen." Blij en trots "Waar ik heel blij mee ben is dat onze financiële situatie is verbeterd. Dat zien ook de toezichthoudende instanties. Dat biedt ons de mogelijkheid om te investeren. Ook vind ik dat onze organisatie zich dui delijk ontwikkelt. Wij willen een lerende organisatie zijn die flexibel kan inspelen op nieuwe omstandigheden. Daarin zijn we gegroeid en ook is de verbondenheid groter. Ontwikkelen is ook doorzetten en dat hebben we gedaan. Daar ben ik trots op". Meer weten? Een aantal belangrijke mijlpalen en leer punten uit het Jaarplan 2015 hebben wij verzameld in een verkorte versie. Deze is terug te vinden op onze website www.woonplus.nl. Ook het hele jaarverslag kunt u hier vinden. Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. Colofon (010) 20 45 204 Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 27 juli 2016.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 14